e-Devlet Soyağacı Sorgulama Nasıl Yapılır?

e-Devlet Soyağacı Sorgulama
e-Devlet Soyağacı Sorgulama

Merak eden okuyucularımız için bugün ki makalemizde elimizden geldiğince e-Devlet soyağacı sorgulama nasıl yapılır sorusuna yanıt vereceğiz. Devletin internet sistemleri sayesinde bizlere sunduğu kolaylıklar çok ciddi anlamda dikkat çekiyor. Özellikle son dönemde geçmişimizi bizlere sunan mükemmel bir özellik tanıtıldı. Nitekim bu özellik sistemi kısa süre içerisinde kitledi.

e-Devlet alt-üst soy bilgisi sorgulama hizmeti sayesinde Osmanlı yıllarına kadar bütün atalarımızı öğrenebilme şansına sahip oluyoruz. Osmanlı’nın en büyük özelliklerinden birisinin her şeyinin yazılı olması olduğunu biliyoruz. Nitekim günümüz hükümeti bunu ayyuka çıkararak bizlere sundu. Büyük büyük büyük dedelerimize ve nereden geldiklerine kadar öğrenebiliyoruz.

Şimdi sizlere e-Devlet soy geçmişi sorgulama ile alakalı olarak tüm aşamaları en ince ayrıntısına kadar anlatacağız. Merak ettiklerinizi yorum alanlarımızdan bizlere hızlı şekilde sorabilirsiniz.

e-Devlet Soyağacı Sorgulama Nasıl Yapılır?

Bunun için öncelikli olarak elinizde e-Devlet şifrenizin olmasını gerektiğini hatırlatalım. Eğer ki şifreniz yok ise ve daha önce hiç almadı iseniz PTT şubesinden gidip şifrenizi aktifleştirmeniz gerekiyor. Eğer ki daha önce şifre aldıysanız ve şifrenizi unuttuysanız BURAYA TILAYABİLİR ve şifrenizi baştan belirleyebilirsiniz.

A-) Öncelikli olarak direk ALT – ÜST SOYAĞACI BİLGİSİ sayfasına gitmek istiyorsanız LÜTFEN BURAYA TIKLAYIN.

B-) Bu linke tıkladıktan karşınıza KİMLİK DOĞRULAMA ekranı gelecektir. Yani burada sizden giriş yapmanızı istiyor. KİMLİĞİMİ DOĞRULA sekmesine tıklıyorsunuz.

e-devlet-alt-ust-soy-bilgisi-sorgulama

C-) Sonrasında karşınıza giriş ekranı gelecektir. Bu giriş ekranında yapmanız gereken kimlik numaranızı ve e-devlet şifrenizi girmek. Sonrasında ise GİRİŞ YAP butonuna tıklayarak sisteme giriş yapıyorsunuz.

e-devlet-soyagaci-sorgulama-nasil-yapilir

D-) Sonrasında ise sisteme giriş yaptıktan sonra talebiniz otomatik olarak alınıyor. Hemen sonuçlarınız listelenmiyor tabi ki. Kısa bir süre boyunca sistemin otomatik olarak derleme yapmasını bekleyeceksiniz. Sonrasında ise tüm bilgileriniz listelenecek. Soyunuzun kayıtları ne kadar eskiye gidiyor ise o kadar eskiye yönelik sonuç bilgilerini inceleyebileceksiniz.

alt-ust-soy-bilgisi

Sonuçlarınız 1800’lü yıllara kadar dayanıyor ve Osmanlı döneminde ki atalarınıza kadar sorgulama yapma şansına sahip oluyorsunuz. Öncelikle bizlere bu imkanı sunan devletimize ve e-devlet mühendislerine sonsuz teşekkür ederiz. Merak ettiklerinizi bizlere yorum alanlarımızdan sorabilirsiniz.

Çağkan Sezgin avatarı
Yazarımız, yıllardan beri kendisini teknolojik sistemlere adamış ve Apple ürünleri konusunda usta bir kişidir. Bilgisayar programcısı olup teknoloji içerikli makaleler konusunda en popüler isimler arasında yer alır. Artık Dijitalportal.com için sizlere bilgi ieçrikleri sunar.