Facebook Wi-Fi Bul Özelliği Çıktı !

2 milyar aktif kullanıcısı bulunan sosyal medya ağı Facebook, geçen sene test etmeye başladığı “Wi-Fi Bul” özelliğini kullanıma sundu. Kullanıcılarının her türlü rahatını düşünen Facebook, ücretsiz ve kullanıma açık olan Wi-Fi noktalarını bizler için bularak, sürekli online kalmamızı sağlamak istiyor. Evet bizlerin Facebook üzerinde daha çok zaman geçirmemizi ve etkileşimde bulunmamazı istediği için yapıyor bunu.

Geçtiğimiz sene bazı ülkelerde test edilen özellik, 1 Temmuz itibari ile tüm Dünya’da aktif hale getirildi. Sık seyahat edenler ve hücresel bağlantının sınırlı olduğu zamanlarda ,Wi-Fi Bul özelliğinin oldukça faydalı olacağını söyleyebiliriz.

Wi-Fi Bul özelliği hangi platformlarda çalışıyor ?

Facebook Wi-Fi Bul

Bu özelliği hem iOS hem de Android platformunda kullanmak mümkün. Her iki platform için de özellik sorunsuz olarak çalışıyor. Wi-Fi Bul özelliğini kullanmak için, yapmanız gereken basit bir ayar var. Facebook Mobil uygulamasına girdikten sonra, “Wi-Fi Bul” seçeneğine tıklayınız ve açılan sayfadan etkinleştir diyerek bu özelliği aktifleştirin. Bu özelliği kullanabilmek için konum servisinin her zaman açık olması yönünde bir geri bildirim alacaksanız. Evet Facebook sizi sürekli takip etmek istiyor. Sonrasında size en yakın ücretsiz Wi-Fi noktaları ve bu şirketler hakkında bilgi alıyorsunuz.

Bu özellik sayesinde işletmelerin kendi reklamlarını daha iyi yapabilecekleri bir başka platformda oluşmuş oldu. Wi-Fi Bul hizmetinde yer almak ve müşteri çekmek için bir çok işletme yeni yatırımlar yapıyor olacaktır. Hücresel bağlantı kotanızı daha efektif kullanmak yada acil durumlarda Wi-Fi hizmeti almak için bu özelliği kullanabilirsiniz.