Bitcoin Virüsü Nedir? Nasıl Temizlenir?

Bitcoin Virüsü
Bitcoin Virüsü

Kripto para dünyasının en ciddi salgınlarından birisi olarak dikkat çeken Bitcoin virüsü nedir, nasıl temizlenir sorusuna yanıt vereceğiz. Dünya genelinde bildiğimiz gibi coin birimlerine yatırım ciddi anlamda artış gösteriyor. Bitcoin, bu pazarın en çok dikkat çeken birimlerinden birisi olarak dikkat çekiyor. Günümüzde ki birim değeri 9000 Dolar seviyesine kadar da yükseliş gösterdi.

Bitcoin madenciliği adı verilen işlemler sayesinde yatırımcılar bu anlamda çok kısa süre içerisinde ciddi anlamda coin kasıyor. Hatta korsanlar, kendilerine bu anlamda avantaj sağlamak için ele geçirdikleri bilgisayarları kullanıyor. Dolayısı ile sizlere bu anlamda hemen bilgi sunmak istiyoruz.

Bitcoin Virüsü Nedir?

Bitcoin virüsü, bilgisayar korsanlarının bilgisayarınızı madencilik için kullanmasına imkan sağlayan bir casus yazılım olarak dikkatleri çekiyor.

Kısa süre dilimi içerisinde bu virüsTrojan.BitcoinMiner ismi ile tüm virüs şirketleri tarafından resmen benimsenmiştir. Nitekim tüm virüs programları, bu virüsü algılamak ve önlem almak için hala geliştirilme aşamasında. Ancak bazı şirketler bu anlamda belli başlı öneriler aldı. Ancak bizler, bunu anlayabilmeniz ve silebilmeniz için sizlere elimizden geleni yapacağız. Temizlenmesi yolunda en kapsamlı bilgileri elimizden geldiğince sunacağız.

Bitcoin Virüsü Nasıl Temizlenir?

Bunun için geliştirilmiş olan özel programlar var. Yukarıda da bahsettiğimiz üzere bazı şirketler bu anlamda virüsü algılamak için kendi altyapısını güncelledi. Dolayısı ile biz, bu anlamda en kaliteli seçenekleri bizlere sunan programı sizler için kullanmak istedik. Anlatım ile alakalı merak ettiklerinizi bizlere sorabilirsiniz.

A-) Öncelikle BURAYA TIKLAYARAK, MalwareBytes programını indirin. Biz bu programda anlattık. Ancak siz dilerseniz Norton Power Eraser, Dr. Web CureIT! gibi uygulamaları da alternatif olarak kullanabilirsiniz.

B-) Sonrasında programı açarak hızlı bir şekilde tarama başlatacağız. SCANNER sekmesinde tarama başlatıyoruz ve aşağıdaki gibi virüsleri buluyor.

bitcoin-virusu-nasil-temizlenir

C-) Yukarıda bulunan tüm virüslerin solundaki kutulara TİK atıyoruz ve alt kısımda yer alan REMOVE SELECTED butonuna tıklıyoruz. Bu sayede virüsler kaldırılmış oluyor.

D-) Sonrasında masaüstü kısmında iken CTRL + ALT + DELETE tuşlarına basarak GÖREV YÖNETİCİSİ sekmesini açın. Üst kısımdan İŞLEMLER sekmesini tıklayın. Burada listeli seçenekler arasında (AppDatabtc.exe ve miner.exe) mevcut ise bunların üzerine sağ tıklayarak GÖREVİ SONLANDIR deyin.

Çağkan Sezgin avatarı
Yazarımız, yıllardan beri kendisini teknolojik sistemlere adamış ve Apple ürünleri konusunda usta bir kişidir. Bilgisayar programcısı olup teknoloji içerikli makaleler konusunda en popüler isimler arasında yer alır. Artık Dijitalportal.com için sizlere bilgi ieçrikleri sunar.