Instagram Arama Geçmişi Nasıl Silinir?

Instagram Arama Geçmişi Nasıl Silinir?
Instagram Arama Geçmişi Nasıl Silinir?

Birçok okuyucumuzun ciddi anlamda merak ettiği sorulardan birisi olan Instagram arama geçmişi nasıl silinir sorusuna yanıt vereceğiz. Dünya genelinde en çok kullanılan sosyal medya sistemlerinden birisinden bahsediyoruz. Özellikle bu sistemlerin her geçen gün ciddi anlamda fark yarattığını da net olarak söyleyebiliriz.

Bu arama geçmişi birçok kişinin başını yakan hadiselerden birisi. Hatta birçok ilişkinin dahi bitmesine neden olan seçeneklerin başında geliyor demek yanlış olmaz. Instagram arama geçmişi silme ile alakalı olarak sizlere aşamaları elimizden geldiğince sunmak istiyoruz. Dolayısı ile bu anlamda bir anlatım yapacağız. Merak ettiklerinizi ya da yapamadıklarınızı yorum alanlarımızdan bizlere sorabilirsiniz.

Instagram Arama Geçmişi Nedir?

Instagram arama geçmişi, adından da anlayabileceğiniz üzere arama kısmından yaptığınız tüm aramaları listeleyen bir sistemdir. Bu sistem, geçmiş aramalarınızın tamamı hatırlar ve aynı zamanda kaydeder. İlerleyen süreçte benzer aramalar yapma imkanına karşında sürekli sizlerin karşısına getirir.

Sizden habersiz olarak birisi telefonu eline aldığı an ise yine bu kişi o geçmiş aramalarınızı görebilir. Ya da KEŞFET kısmında sürekli baktığınız gönderi tipleri de sizin ilgi alanına göre listelenir. Dolayısı ile ciddi anlamda sıkıntılı bir durum. Bu makalemizde Instagram aramalarını silme ile alakalı olarak bilgiler sunacağız.

Instagram Arama Geçmişi Nasıl Temizlenir?

Bunun için mobil uygulamadan yapacağımız birkaç tıklama ile sorunu tamamen kontrol altına alabilme şansına sahibiz. Instagram uygulaması artık bu tarz seçenekleri elinden geldiğince bizlere sunuyor. Hemen aşamaları sizlere elimizden geldiğince sunacağız. Aşağıdaki gibi uygulayabilirsiniz.

A-) Öncelikle telefonunuzdan Instagram uygulamasını açın ve hesabınıza giriş yapın.

B-) Profil kısmına giriş yapın ve sağ üst köşede yer alan ÜÇ NOKTA SEKMESİNE tıklayın.

instagram-arama-gecmisi-silme

C-) Sonrasında bu kısımda hesap ayarlarınız ile alakalı olarak birçok seçenek listelenir. Aşağı doğru bu sayfayı kaydırın. Aşağı kısımda ARAMA GEÇMİŞİNİ SİL sekmesini göreceksiniz. Bu sekmeye tıklayın.

instagram-arama-gecmisi-temizleme

D-) Instagram arama geçmişini sil işleminden sonra bu kısımda GERİ ikonuna tıklayarak geri dönün ve ARAMA kısmına giriş yapın. Artık arama geçmişinize dair hiçbir veriyi geçmişe dönük olarak görmeyeceksiniz. Kısacası sorunu en hızlı şekilde çözmüş olacaksınız.

instagram-arama-bolumu

Çağkan Sezgin avatarı
Yazarımız, yıllardan beri kendisini teknolojik sistemlere adamış ve Apple ürünleri konusunda usta bir kişidir. Bilgisayar programcısı olup teknoloji içerikli makaleler konusunda en popüler isimler arasında yer alır. Artık Dijitalportal.com için sizlere bilgi ieçrikleri sunar.