Instagram Hesabı Nasıl Dondurulur?

instagram dondurma

Çıktığı günden bu yana büyük bir popülerlik yakalayan Instagram, şu anda dünya üzerinde Facebook ile Twitter’dan sonra en çok kullanılan sosyal medya ağı konumunda. Yeni özellikleriyle önce Vine’ı tahtından eden site, bu sıralar da Periscope’a büyük darbe vurmuş durumda. Devamlı olarak geliştirilen ve bütün dünya tarafından tercih edilen Instagram’dan yine de bir süre sonra sıkılanlar var. Bu kişiler Instagram hesabı nasıl dondurulur, Instagram nasıl kapatılır gibi sorular sormaktalar. Biz de bu yazıda Instagram hesabı nasıl dondurulur sorusuna yanıt arayacağız.

Aktif ve gerçek takipçilerin olmasını istiyorsan sende hemen uygun fiyatlarla SadeceOn’a gel, instagram takipçi ve beğeni satın al! Sizler için aktif ve Türk takipçiler, bot takipçiler, bayan takipçiler gibi seçenekler en ekonomik fiyatlarla sunulmaktadır.  Dilerseniz instagram hesabınıza beğeni, izlenme, yorum gibi hizmetleri de bulabilirsiniz. İnstagram hesabının popülerliğini arttırmak için bu fırsatlardan hemen faydalan!

Instagram hesap dondurma mümkün mü?

Eğer Instagram’dan sıkıldıysanız ya da daha farklı bir gerekçeyle artık kullanmak istemiyorsanız, hesabınızı geçici olarak kapatma seçeneğiniz bulunuyor. Üstelik bu durumun bazı avantajları da var çünkü hesabı dondurduğunuz takdirde tekrar geri dönme şansınız bulunuyor. Bu durumda profiliniz, yüklediğiniz fotoğraf ve yapılan yorumlar, beğeniler hepsi yerinde duruyor. Hesabınızı dondurduktan sonra da tekrar giriş yapabilir ve kısa sürede tekrar etkin hâle getirebilirsiniz. Peki Instagram nasıl dondurulur?

Adım 1: Önce instagram.com adresine giriş yapın. Bunu cep telefonunuzun mobil tarayıcısından da, bilgisayardan da gerçekleştirebilirsiniz. Instagram hesabınızı doğrudan mobil uygulama üstünden kapatma şansınız maalesef bulunmuyor. Dolayısıyla mutlaka site adresinden giriş yapmalısınız.

Adım 2: Sağ üst kısımda profil simgenizi instagram-hesap-kapatma göreceksiniz. Buna tıklayın ve ardından Profil Düzenle seçeneğini işaretleyin.

Adım 3: Açılan ekrandan aşağıya doğru inin ve sağ alt köşede bulunan Hesabımı geçici olarak kapat seçeneğine tıklayın.

Adım 4: Instagram size ‘Hesabını neden kapatıyorsun?’ şeklinde bir soru soracak ve menü açılacak. Buradan size uygulan bir seçeneğini işaretleyin, ardından şifrenizi tekrar yazın. Eğer menüden bir sebep seçmezseniz hesabınızı kapatma şansınız bulunmuyor.

Adım 5: Son olarak Hesabı Geçici Olarak Kapat yazan seçeneği tıklayın / dokunun.

Instagram Şifremi hatırlamıyorum, ne yapmalıyım?

Instagram hesabınızı dondurmak için maalesef kullanıcı adı ve şifrenize kesinlikle ihtiyacınız var. Eğer şifrenizi hatırlamıyorsanız, instagram kapatma şansınız da bulunmuyor. Dolayısıyla dondurma işlemine geçmeden önce Instagram şifrenizi yeniden almalısınız. Aşağıdaki linkten faydalanabilirsiniz:

Instagram Şifrenizi mi unuttunuz?

Instagram hesabımı dondurdum, tekrar nasıl açarım?

Instagram da temelde Twitter’la aynı mantığı kullanan bir sosyal medya platformu. Hesabınızı geçici olarak kapattığınızda bilgileriniz ve verilerinizden endişe etmenize gerek yok çünkü istediğiniz zaman tekrar erişebilirsiniz.

Instagram hesabınızı tekrar açmak için tek yapmanız gereken, tıpkı kapattığınız şekilde siteye tekrar giriş yapmak. Tabii ardından aynı şekilde mobil uygulamalarınızda da giriş yapmanız gerekiyor.

Kısacası, Instagram nasıl dondurulur sorusunu bu şekilde yanıtlayabiliriz. Her ne kadar son derece popüler bir platform olsa da, yine de çeşitli sebeplerden ötürü kapatmak veya ara verip biraz kafa dinlemek isteyebilirsiniz.