Kalıcı Olarak Instagram Hesabı Kapatmak

instagram hesabı nasıl silinir

Son dönemlerde en fazla merak edilen sorulardan birisi olarak Instagram hesap kapatma öne çıkmaktadır. Dünyanın en büyük ve gelişmiş fotoğraf paylaşım ağı olan İnstagram’ın tüm dünyada milyonlarca kullanıcısı yer almaktadır. Her geçen gün kendini geliştirmeye ve kullanıcılarına yeni özellikler sunmaya çalışsa da bazı kullanıcılar sıkılarak İnstagram hesap dondurma veya Instagram hesap silme işlemlerini gerçekleştirebilmektedir. Bunun en temel sebebi de kullanıcıların zaman kaybıdır. Bu tip sosyal ağlarda gününün büyük bir kısmını geçiren üyeler çok fazla zaman kaybı yaşadıklarından veya kullandıkları platformlardan sıkıldıklarından dolayı hesaplarını tamamen silebilmekte veya dondurabilmektedir. Ne kadar iyi ve kaliteli bir platform olursa olsun İnstagram da hesap silinen veya dondurulan sosyal ağlardan birisidir. Instagram’da hesap dondurma veya hesap silme şeklinde iki özellik bulunmaktadır. Bu özelliklerden birisi adından da anlaşılacağı gibi Instagram hesap dondurma geçici bir süre hesap kapatmayı ifade eder. Hesap silme ise hesabınızın içerisinde yer alan fotoğraf ve videolarla tamamen silinmesidir.

Instagram Hesap Dondurma

Bu işlem belli bir süre sonra tekrar Instagram’a geri dönmeyi düşünürseniz geri dönmenize ve hesabınızı tekrar aktifleştirmenize olanak sağlıyor. Bu işlem hesabınızın İnstagram’da görünmez hale gelmesini ve fotoğraflarınıza ulaşılamamasını sağlıyor. Bu işlem için öncelikle telefonunuzdan İnstagram hesabınıza giriş yağmanız gerekiyor. Ardından profil düzenleme sayfasına tıklamalısınız. Burada kişisel bilgilerinizin yer aldığı bir bölüm karşınıza gelecektir. En alt sağ kısımda yer alan ‘hesabımı geçici olarak kapat’ butonuna tıklayarak hesabınızı dondurmuş olursunuz. Instagram hesap dondurma işlemi açılan sayfada sizin bir neden belirtmeniz ile tamamlanıyor. Hesabınızı kapatmanızla ilgili bir neden seçerek İnstagram hesabınızın şifresini tekrar girmeniz ve alt kısımda yer alan ‘Hesabımı Geçici Olarak Kapat’ butonuna tıklamanız gerekiyor.  Bu butona tıkladığınızda artık Instagram hesap dondurma işlemini tamamlamış bulunuyorsunuz. Artık hesabınız gizli hale geliyor ve hesabınız, fotoğraflarınız ve gönderilere yapmış olduğunuz yorumlar tamamen gizleniyor.

Instagram engel kaldırma nasıl yapılır?

Kalıcı Olarak Instagram Hesabı Nasıl Kapatılır?

Instagram hesap kapatma

Eğer hesabınızı dondurmayı değil tamamen kapatmayı ve kalıcı olarak hesabınızı silmeyi istiyorsanız  https://instagram.com/accounts/remove/request/permanent linkine tıklamanız gerekiyor. Eğer birçok fotoğraf ve video paylaşımız varsa ve bunları silmenin zaman kaybı olacağını düşünüyorsanız bu yöntem ile hesabınızı ve tüm fotoğraf – videolarınızı kalıcı olarak silebilirsiniz. Bu linke tıkladığınızda Instagram hesap silme sayfası karşınıza gelecektir. Yine Instagram hesap dondurma işleminde olduğu gibi instagram hesabınızı neden sildiğinizle ilgili sizden bir neden belirtmeniz istenecektir. Size uygun olan bir nedeni seçtikten sonra ‘Hesabımı Kalıcı Olarak Sil’ butonuna tıklayarak hesabınızı kalıcı olarak kapatabilirsiniz. Butona tıklamadan önce sizden hesap şifreniz istenecektir ve şifrenizi girdikten sonra bu butona tıklamalısınız.  Bu işlemin geri dönüşü olmadığını belirtmekte fayda var eğer tekrar hesabınızı kullanmak isterseniz aynı kullanıcı adıyla hesap açamıyorsunuz. Bu nedenle hesabınızı kalıcı olarak silmeden önce bunu göz önünde bulundurmalısınız.