Google Maps artık Türkiye’de kullanılabilir mi?

Google Maps Türkiye

Sanırım hepimiz bir şekilde navigasyon programına ihtiyaç duyuyoruz ve çözümü genellikle ücretsiz yazılımlar ile sağlıyoruz. Akıllı telefonların ekran boyutlarının da büyümesi ile birlikte artık ekstra bir navigasyon cihazı almaktan ise, akıllı telefonumuza,tabletimize indirdiğimiz uygulamaları kullanıyoruz.

Bana gore Türkiye Apple Store’da ki en büyük eksikliklerden birisi de Android markette ilk günden beri var olan”Google Maps” uygulamasıydı. Uzun bir süredir beklenen ama farklı nedenlerden dolayı Türkiye App Store’da yerini alamayan Google Maps Türkiye uygulaması, artık iOS severler ile de buluştu. Ayrıca “Google Street View” uygulaması ile birlikte,caddeleri ve sokaklarıda görüntüleyebiliyorsunuz.

Google Street View

Google Maps TürkiyeGoogle Haritalar Türkiye

Uygulamayı “Google Maps” linkte tıklayıp indirdikten sonra,hizmet şartları ve gizlilik politikasını kabul ederek kullanmaya başlayabilirsiniz. Google hesabınız ile oturum açarsanız daha önce kaydettiğiniz yerleri de görebiliyorsunuz,yaptığınız yeni eklemeler ise tüm elektronik cihazlarınızla otomatik olarak paylaşılıyor. Google daha iyi arama sonuçları bulacağımızı da iddaa ediyor.

Google Maps Trafik,Canlı Trafik Google Maps Google Maps,Apple Store Türkiye,Maps

 

Canlı trafiği izlememize olanak veren servisi aktif hale getirdiğimizde anlık olarak trafik bilgisini de alabiliyoruz. Sesli yönlendirmeleri de oldukça başarılı buldum. Toplu taşıma sistemleri ve güzergahları henüz ülkemiz için aktif değil, bisiklet yolunu söylemiyorum bile :) , sizi yolda ciddiye alan sürücüler var ise şanslısınız demektir.

Uygulamanın şu an beta sürümünde olduğunu ve birtakım hatalar bulundurduğunu da belirtelim. Ancak Google‘ın bunları kısa sürede çözeceğinden şüphemiz yok. Henüz uygulamayı indirmedeyseniz mutlaka indirmenizi tavsiye ederiz.