iOS 10’daki Yepyeni 10 Özellik

Bu makelemde sizler için iOS 10 un yeni özelliklerini derledim. Umarım beğenirsiniz.

 

1) Koyulduğu Yerden Alınca Uyanan Ekran

ios 10 yeni özellikler

iOS 10’un yeniliklerinden biride koyulduğu yerden alınca uyanan ekran. Birçok Android cihazlarında olan bu özellik İOS 10’la beraber artık Iphone’lardada olacak.

2) İnteraktif Bildirimler

ios 10 yeni özellikler

İOS 10’un yeniliklerinden 2.’si ise interaktif bildirimler. Artık bildirimlere uzun süre bastığınızda detaylarını görebilir, mesajlara cevap verebilirsiniz.

3) Kaydırmada Gelen Kısayollar

ios 10 yeni özellikler

iOS 10 sayesinde kilit ekranında widgetlarınız da olacak. Sola kaydırarak ortaya çıkaracağınız kısayollar ile cihaz kilitli iken birçok uygulamaya ulaşabileceksiniz.

4) Kilidi Açmak İçin Kaydırın Geçmişte Kalıyor!

ios 10 yeni özellikler

İOS cihazların alışık olduğu “Kilidi Açmak İçin Kaydırın” artık geride kalıyor. İOS 10 la beraber artık “Kilidi Açmak İçin Ana Ekran Tuşuna Basın” geliyor.

5) Yeni Haritalar

ios 10 yeni özellikler

Yenilenen haritalar ile daha efektif ve daha kullanışlı bir Haritalar ile karşılacağız. Bu da oldukça güzel bir detay. (Kesinlikle Çok İşimize Yarayacak)

6) Fotoğraflar & Anılar

ios 10 yeni özellikler

İOS 10 ile beraber gelecek olan Google Fotoğraflar’da bulunan benzer özellik ile geçmişe dair gittiğiniz bir yer ya da etkinikleri bir slayt şovu olarak görebileceksiniz.

7) Yeni Mesaj Özellikleri

ios 10 yeni özellikler

iOS 10’da en dikkat çekici yeniliklerden biri olan Mesajlar uygulamasında artık emojinin dışında binlerce yenilik geliyor. Fotoğraf ve video paylaşımının yanı sıra duygularınızı daha iyi ifade edebileceğiniz birkaç yenilik sizleri bekliyor. Emojiler de büyüyecek.

8) Aramıza Hoş Geldin Widget!

ios 10 yeni özellikler

Andriod cihazlarda uzun süredir olmasına rağmen İOS’ta bir türlü bulamadığımız widgetler İOS 10 ile beraber Apple dünyasına da adım atacak.

9) Daha Gelişmiş 3D Touch

ios 10 yeni özellikler

Geçtiğimz yıl iPhone 6S ve iOS 9 ile gelen 3D Touch teknolojisi, yenilenerek ve geliştirilerek daha iyi, etkili ve efektif kullanım vaad edecek.

10) Hafıza Dolu Sorununa Son!

ios 10 yeni özellikler

iOS 10 ile gelen yeniliklerden biri de silinemeyen Apple uygulamaların artık kaldırlabilmesi olacak. Böylece yer açma konusunda daha rahat olabileceksiniz. (Kesinlikle çok işimize yarayacak)

iOS 10 ne zaman çıkacak?

iOS 10 güncellemesi iPhone 7 ile birlikte Eylül ayında son kullanıcıya sunulacak. Temmuz ayının başlarında ise iOS 10 Public Beta 1 indirime sunulacak.