iPhone 7 Türkiye Fiyatı

Evet arkadaşlar, Apple’ın merakla beklenen sunumunu geride bıraktık. Yeni iPhone’un özelliklerinden daha çok merak edilen birşey de , iPhone 7’ye sahip olmak için kaç ₺’yi gözden çıkarmamız gerektiğiydi. iPhone 7 için Türkiye fiyatı henüz resmi olarak açıklanmadı ancak USA Apple Store fiyatlandırmasına baktığımızda, iPhone 6s lansmanı ile birlikte açıklanan fiyatlar ile benzer olması sevindirici. iPhone 7 Türkiye fiyatları belli oldu diyebiliriz :)

Telefonun özellikleri basına yansıyanlardan çok farklı olmadığı için ve gerekli açıklamalara Apple resmi sitesi  iPhone 7 sekmesi üzerinden ulaşabileceğiniz için ben size daha güzel şeyler anlatmak istiyorum. Dijitalportal farkı ile en hızlı şekilde öngörülerimizi  size açıklıyoruz. Bu yazımızı okumadan kesinlikle yeni bir iPhone satın almayın !!!

iPhone 7&7 Plus Lansman Fiyatları Açıklandı !

Öncelikle yeni iPhone yani iPhone 7 ile birlikte baz modelin kapasitelerinin 32 GB olduğunu ve 64 GB kapasite yerine 128 GB ve 128 GB kapasite yerine 256 GB kapasite seçeneklerinin geldiğini belirtelim. Üstelik Apple bu kapasite artışları için de ekstra bir fiyatlandırma yapmamış. iPhone 6s lansmanında açıkladığı fiyatlarda olduğu gibi iPhone 7  32, 128 ve 256 GB kapasiteleri sırasıyla 649$, 749$ ve 849$ olarak açıklandı. iPhone 7 Plus modellerinde ise 20 dolarlık bir zam söz konusu, bu zammı da 2. lense bağlıyorum, iPhone 7 Plus modelleri çift kamera ile tanıtıldı. Kameranın Apple’a maliyetinin 20$ olduğunu söyleyebiliriz :)

iphone-7-fiyatlari-iphone-7-price-iphone-7-turkiye-fiyatlari

iphone-7-fiyatlari-iphone-7-price-iphone-7-turkiye-fiyatlari Amerika’da hal böyle iken gelelim Türkiye fiyatlarına, yazının giriş kısmında da belirttiğim gibi iPhone 7 lansman fiyatları , iPhone 6s fiyatları ile birebir aynı olduğu için Türkiye fiyatını belirleyecek olan tek unsur Apple’ın Türkiye için planladığı kur politikası diyebiliriz. iPhone 6s lansmanı sonrasında kurun sabit kaldığını ve yapılan tek zammın trt bandrölü olduğunu düşünürsek, büyük bir sürpriz olmaz ise iPhone 7 32 GB baz modelin 3149₺’den satışa sunulacağını düşünüyorum. 

Apple yeni bir kur belirlerse bile tecrübelerime dayanarak bu rakamın en fazla 100-150₺ aralığında artacağını söyleyebilirim. Bu nedenle sizleri keriz yerine koymaya çalışan ve 3899-3799₺ gibi fahiş rakamlara ürün satmaya çalışan kişi ve yerlerden uzak durun. Zaten ülkemizde uygulanan vergi sistemi ve kur farkından yediğimiz fark nedeniyle yeterince yüksek bir bedel ödüyoruz. Apple’ın resmi olarak Türkiye fiyatlarını görmeden satın alma kararı vermemenizi öneririm.

iPhone 6s Fiyat İndirimi !

Peki neden yeni bir iPhone satın almayın dedim, Apple bu lansman ile birlikte iPhone 6’yı online store üzerinden kaldırdı ve iPhone 6s fiyatlandırmasında da bir revizeye gitti. Ayrıca kapasite seçeneklerinde de yaptığı değişiklik ile baz model 32 GB  ve bir üst kapasite 128 GB oldu. 

Ayrıca iPhone 6s/6s plus modellerinde 100$ lık bir indirime gidildi, bu fiyatlar anında Türkiye fiyatlarına da yansıdı. Kapasitesi 32 GB’a yükselen iPhone 6s modeli 2749₺, iPhone 6s Plus modeli ise 3149₺ olarak güncellendi.

iphone-7-fiyatlari-iphone-7-price-iphone-7-turkiye-fiyatlari

iphone-7-fiyatlari-iphone-7-price-iphone-7-turkiye-fiyatlari

Sürekli duyduğumuz zam haberleri yerine iPhone modellerinde yapılan bu indirimi sizinle paylaşmak bizi mutlu etti :) 16 Eylül de Amerika’da satışa sunulacak olan iPhone 7/7 Plus için en iyi ihtimal ile Eylül sonunu bekleyeceğiz gibi duruyor. Gelişmeler ile sizleri haberdar ediyor olacağız.