Lenovo Motorola olarak mı devam edecek?

motorola-a-lenovo-company

Çinli telefon üreticisi lenovo geçtiğimiz yıllarda motorola adlı firmayı kanunen satın aldığını basın medya yayın organlarına bildirmişi. İlk Motorola etiketiyle piyasaya sürdüğü cep telefonuna beklendiğinden daha fazla satış olduğunu gören firma yetkilileri ani bir kararla etiket pazarında yollarına Motorola ismiyle devam edeceğini göstermiş oldu. Lenovo gelecekte tüm akıllı telefonlarını motorola etiketi ile piyasa sürecek.

Bildiğiniz gibi akıllı telefon pazarında ve teknoloji sektöründe isim güvenilirliği önemli bir kullanıcı kitlesini etkiliyor. Apple ve Samsung örneğinde olduğu gibi kullanıcılar benimsedikleri ve güven duydukları markaların çıkarttığı ürünlere daha fazla ilgi gösteriyor ve satın alma evresinde daha az tereddüt yaşıyor. Bu isim prestijini hala koruyan Motorola’nın Lenovo tarafından çok daha etkin kullanılarak pazarda firmayı tekrar eski günlerine ulaştırmak ve kendi ismiyle yakalayamadığı başarıları yakalamak istiyor.

Masaüstü bilgisayar, dizüstü bilgisayar, el Bilgisayarı, sunucu ve bilgisayar teknolojisi aksesuar ve donanımlarının üretimini yapan firmanın kısa bir süre sonra kendi markası altında da piyasaya sürdüğü akıllı telefonları Motorola ismi ile satışa sunmayı istediği belirtiliyor.

 

Yakın zamanda Çin’de yeni bir telefon sunalenovo-motorolacak olan Lenovo hangi isim ile sunacağını merakla bekliyoruz.