Windows 10 tasarımı değişecek !

windows 10

Uluslar arası kaynaklı bir internet sitesinin yaptığı trend olan habere göre yeni yılda windows 10’a güncelleme gelebilir. Bu güncellemeye göre bulunan bazı grafik yazılım hataları ve kullanıcılardan gelen şikayetler doğrultusunda yapılandırma yapılacağı yönünde. Şirket yetkilileri halen resmi bir açıklama yapmış değil ancak windows’un son günlerdeki tutumu çıkan haberlerin doğruluğu yönünde.

Son iddialar ise, Microsoft’un Project NEON kod adı altında Windows’un evrimini sürdüreceği yönünde.  Bu evrimin ana sebebi alışılmış kuralların dışına çıkarak yenilikçi ruhunu sürdürmek. Proje ile Windows 10’da görülen tutarsızlıkların ortadan kaldırılması ise şirketin önceliklerinden olacağa benziyor.

Güncellemelere yeni yılda beta olarak başlanması beklense de dağıtım aşaması uzun olacağı yönünde. Beta programının uzun olduğunu var sayarsak 6 ay sonra bir güncellemeye yer verebilirler. Özellikle de windows 10 yükseltmesi yapan kullanıcılar için olacağı yönünde. Çünkü sistemi yeterli olmayan bilgisayarları yavaşlattığını,kastığını ve mavi ekran sorunlarının devam ettiği halen gündemde.

Neyse uzun lafın kısası yeni yılda hazır olacak beta programına sadece pilot ülkeler katılabilecek. Büyük ihtimal ülkemiz yer almayacak.