Pinterest Hesap Silme Nasıl Yapılır? (Resimli Anlatım)

Pinterest Hesap Silme
Pinterest Hesap Silme

Dünyanın kısa süre içerisinde en popüler hale gelen sosyal medyalarından olan Pinterest hesap silme işlemi hakkında resimli anlatım sunacağız. Pinterest, zaman içerisinde dünya genelinde en yaygın sosyal medya sistemlerinden birisi oldu. Ancak anlaşılmaz bir medya sistemi olduğundan dolayı insanlar açtıkları hesaplarını silme yoluna gitmeye başvuruyor.

Pinterest hesabı nasıl silinir? Bu işlem de tıpkı Swarm ya da diğer sistemlerde olduğu gibi bilgisayar üzerinden yapılıyor. Swarm hesap silme ile alakalı olarak bundan önceki makalelerimizde bilgiler sunmuştuk. Şimdilerde ise Pinterest sistemi için bu anlamda sizleri bilgilendirme yoluna gideceğiz.

Pinterest Hesabını Kalıcı Olarak Silme Nasıl Yapılır?

Aslında basit arkadaşlar. Bunu yine bilgisayarlarımızdan tarayıcı yardımı ile yapacağız. Birkaç adımı izleyerek Pinterest hesabını kalıcı olarak silme işlemi mümkün. Pinterest hesabı dondurma ile alakalı merak ettiklerinizi de resimli anlatımımızda bulabilme şansına sahip olacaksınız. Dilerseniz anlatımımıza hemen başlayalım.

A-) İlk olarak www.pinterest.com sitesine giriyoruz ve sonrasında hesabımızda oturum açıyoruz. Dilerseniz https://tr.pinterest.com/login/ linkini yapıştırarak da direk giriş sayfasına girebilirsiniz.

pinterest-hesabi-nasil-silinir

B-) Hesabınıza kişisel bilgileriniz ile birlikte güvenli şekilde giriş yaptınız. Sonrasında sağ üst köşede yer alan üç nokta sekmesine tıklayın. Aşağı doğru açılan menüden ise AYARLARI DÜZENLE sekmesine girerek hesap ayarlarınıza giriş yapın.

pinterest-hesabini-kalici-olarak-silme

C-) Sonrasında ise ana ayarlar ekranı karşınıza gelecek. Bulunduğunuz ekranda imleci hafif bir şekilde aşağı indiriyorsunuz ve HESABI DEVRE DIŞI BIRAK butonunu göreceksiniz. Bu butona tıklıyor ve hesap dondurma – silme ekranına geçiş yapıyorsunuz.

pinterest-hesabi-dondurma

D-) Bu sekmeye tıkladıktan sonra karşınıza bir ekran gelecek. Aynı sayfa üzerinde açılacak. HESABINIZ DEVRE DIŞI BIRAKILSIN MI isimli bu ekranda sizden neden ayrıldığınıza dair neden isteniyor. Bu nedenlerden sizin ile alakalı olana tıklıyorsunuz ve sonrasında iki buton aktif hale geliyor.

pinterest-hesabini-silme

E-) Yukarıda gördüğünüz üzere iki ayrı seçenek aktif hale geldi. Pinterest hesabını geçici olarak dondurma işlemi için nedeni seçtikten sonra HESABIMI DEVRE DIŞI BIRAKIN seçeneğine tıklıyorsunuz. Bu işlemin adından Pinterest hesabınız geçici olarak kapanıyor.

Pinterest hesabını kalıcı olarak silmek için ise sol kısımda ki buton olan HESABIMI KALICI OLARAK KAPATIN sekmesine tıklıyorsunuz. Tıkladıktan sonra mail adresinize bir onay maili gidecek. Bu mail ile silme işlemini onaylıyorsunuz ve hesabınız tamamen siliniyor.

Çağkan Sezgin avatarı
Yazarımız, yıllardan beri kendisini teknolojik sistemlere adamış ve Apple ürünleri konusunda usta bir kişidir. Bilgisayar programcısı olup teknoloji içerikli makaleler konusunda en popüler isimler arasında yer alır. Artık Dijitalportal.com için sizlere bilgi ieçrikleri sunar.