YouTube Reklamları Nasıl Kapatılır? (Videolu Anlatım)

YouTube Reklamları
YouTube Reklamları

Ciddi anlamda rahatsızlık ve sıkıntı veren YouTube reklamları nasıl kapatılır sorununa etraflıca çözümler sunacağız sizlere. Google şirketi, zaman içerisinde Youtube sistemini geliştirirken çok daha yeni bir sistem üzerinde durma yoluna gidiyor. Bizde elimizden geldiğince gelişmeler hakkında sitemizde sizleri bilgilendirebilmek için haberler yapma yoluna gidiyoruz.

Youtube reklamlarını kapatma, insanlar için ciddi anlamda araştırılan konulardan birisi olarak dikkat çekti. YouTube her geçen gün daha fazla büyüyor ve beğeni topluyor. Ancak video önü ve video arası reklamlar ciddi şekilde sıkıntı yaratıyor. Ancak zaman içerisinde bunun da önlemi alındı ve yeni projeler meydana getirildi.

Youtube Reklamları Kapatma Nasıl Yapılır?

Bunu tüm tarayıcılarda farklı şekilde yapabiliriz arkadaşlar. Ancak günümüzde tarayıcılar, yeni güncellemeleri ile birlikte dahili reklam engelleme sistemlerini getirdi. Chrome, Opera 52, Firefox Quantum gibi tarayıcıların içerisinde artık reklam engelleme modülü var. Bu modülü açtığınızda Youtube başta olmak üzere tüm web sitelerinde ki reklamları da engelleme şansına sahip oluyorsunuz.

Youtube reklam engelleme eklentisi yine bu anlamda iyi bir alternatif. Zaman içerisinde bu eklentiler çok ciddi anlamda kullanılmaya başlandı. Diğer sitelerde ki reklamları engellemek istemiyor, sadece Youtube reklamlarının engellenmesini istiyorsanız eklentiler ideal. Öyle ki eklenti, videoları anında yakalayarak engelleme yoluna gidiyor. Sizlere bu anlamda videolu olarak bir anlatım yapmak istedik.

Google Chrome Youtube Reklamlarını Engelleme

Adblock eklentisi, bu anlamda en ideal seçeneklerden birisi. Tüm gereksiz ve kendiliğinden açılan reklamları engellemeniz için sizlere imkan tanıyor. Ancak sadece Youtube reklamlarını engellemek istiyorsanız Youtube Adblock eklentisini kullanmanız yeterlidir. Aşağıdaki videodan neler yapmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz.

Opera Youtube Reklamlarını Engelleme

Adblock eklentisi ve Youtube Adblock, zaman içerisinde Opera tarayıcısı için de geliştirildi. Yine bu eklentileri aşağıdaki videodan nasıl kuracağınızı öğrenebilirsiniz. Ancak Opera içerisine dahili bir reklam engelleme aracı de eklenti. OPERA AYARLARI kısmına girerek reklam engelleme seçeneğini aktif edebilme şansına sahipsiniz.

Mozilla Firefox – Firefox Quantum Youtube Reklamlarını Engelleme

Firefox, zaman içerisinde yaptığı atak ile birlikte Chrome tarayıcı modelinin tahtını elinden almaya baya bir kararlı. Ancak yine yukarıdaki seçeneklerde olduğu gibi Firefox tarayıcısında da Adblock ya da Youtube Adblock eklentileri ile birlikte bu reklamları engelleyebilmeniz mümkün hale geliyor. Aşağıdaki videoda aşamaları izleyebilirsiniz.

Çağkan Sezgin avatarı
Yazarımız, yıllardan beri kendisini teknolojik sistemlere adamış ve Apple ürünleri konusunda usta bir kişidir. Bilgisayar programcısı olup teknoloji içerikli makaleler konusunda en popüler isimler arasında yer alır. Artık Dijitalportal.com için sizlere bilgi ieçrikleri sunar.