Twitter Onaylanmış Hesap Başvurusunu Herkese Açtı

twitter onaylanmış hesap

Twitter’ın sembollerinden biri olan ve gerçek hesapları ayırt etmemize yardımcı olan onaylanmış hesap başvurusu herkese açıldı. Bilindiği üzere onaylanmış hesap başvuruları, Twitter ile ortak çalışan ajanslar aracılığı ile yapılabiliyordu. Twitter’ın başvuruları herkese açmasıyla birlikte dileyen herkes araya aracı sokmadan başvuru yapabilecek.

twitter onaylanmış hesap

Onaylanmış Hesap Nedir? 

Verified accounts yani Türkçesiyle onaylanmış hesap, Twitter’ın müzik, oyunculuk, moda, yönetim, politika, din, gazetecilik, medya, spor, iş dünyası gibi alanlarına mensup kullanıcılara verdiği mavi rozettir. Bu rozet,bahsedilen hesabın gerçekten o ünlü kişiye ait olduğunu belirmektedir.

Twitter’ın başvuruları açması tabiki bazı kişileri heyecanlandırmış olabilir fakat başvuru yapmanız yüzde yüz onaylanacağı anlamına gelmemektedir. Benim çok takipçim var belki onay çıkabilir diye düşünebilirsiniz fakat onay sürecinde takipçi sayısı asla dikkate alınmamaktadır. Twitter’ın hesapları onaylamak için bazı kriterleri dikkate almaktadır ve hesabınızın bunlara uyması gerekmektedir.

twitter onaylanmış hesapOnaylanmış Hesap Başvurusu İçin İstenen Kriterler 

  • Onaylanmış bir telefon numarası
  • Doğrulanmış bir e-posta adresi
  • Kişisel bilgiler
  • Bir profil fotoğrafı
  • Bir doğum günü (şirket, marka veya kuruluşlara ait olmayan hesaplar için)
  • Bir web sitesi
  • Tweet gizlilik ayarlarında Tweetlerin herkese açık olarak ayarlanmış olması

Hesabınız bu kriterlerin hepsini karşılıyorsa başvuru yapabilirsiniz. Bu linke tıklayarak başvuru sayfasına gidebilirsiniz. Twitter hesabınıza giriş yaptıktan sonra karşınıza bir İngilizce form çıkacaktır. İlk olarak sizinle ilişkili iki adet web sitesi linki istenmektedir. Ardından belkide en ayırt edici soru,neden sizin hesabınızın onaylanması gerektiğini 500 karakterle açıklayarak formu gönderebilirsiniz. Başvurular Twitter tarafından değerlendirilip mail olarak geri dönüş yapılacaktır.