Youtube Adsense Başvurusu Nasıl Yapılır?

Youtube Adsense Başvurusu
Youtube Adsense Başvurusu

Bugün ki makalemizde Youtube’dan para kazanmak isteyenler için Youtube Adsense başvurusu nasıl yapılır sorusuna yanıt vereceğiz. Google Adsense sistemi, internet üzerinden para kazanmak isteyenler için olmazsa olmazlardan birisidir. Sizlere öncelikli olarak bu konuda bilgiler sunmak istiyoruz.

Youtube’dan para kazanma konusu artık çok yaygın. Youtuber kavramı ile birlikte Youtube reklamları çok ciddi anlamda artık gösterdi. Dolayısı ile hemen sizlere bu anlamda bilgiler verelim.

Google Adsense Nedir?

Google Adsense, Google şirketinin web sitesi sahiplerine ve Youtube kanalı sahiplerine reklam yayınlama imkanı vererek para kazandırdığı sistemdir.

En basit hali ile budur. Youtube Adsense, doğrudan Youtube kanalınız ile başvuru yaptığınız ve videolarınızda yaptığınız reklamlar ile gelir elde etmenizi sağlar. Tabi ki web sitesi sahipleri de Web Adsense sistemini kullanır. Sistem aynıdır ancak başvuru yönteminiz farklı.

Youtube Adsense Başvurusu Nasıl Yapılır?

Youtube, zaman içerisinde kanalların para kazanma standartlarını değiştirdi. Bu standartlara göre en az 1000 abone sahibi olmanız gerekiyor. Aynı zamanda da 1 yıl içerisinde 5.000 saat net izlenme yakalamış olmanız gerekiyor ki PARA KAZANMA aktif olsun.

A-) Öncelikli olarak Youtube sağ üst köşesindeki profil resmine tıklayarak açılan seçenekten İÇERİK OLUŞTURUCU STÜDYOSU sekmesine tıklayın.

B-) Sonrasında ise açılan pencerede sol kısımda sırası ile önce KANAL ve sonrasında DURUM VE ÖZELLİKLER sekmesine tıklayın.

youtube-adsense-basvuru-nasil-yapilir

C-) Bu seçeneğe tıkladıktan sonra sağ kısımda PARA KAZANMA kısmını göreceksiniz. Öncelikle ETKİNLEŞTİR sekmesine tıklıyorsunuz. Kanalınız para kazanma için uygun ise bunun için aktif ediliyor. Sonrasında yine aynı ekranda PARA KAZANMAYI AKTİFLEŞTİR butonunu göreceksiniz. Bu butona tıklıyorsunuz.

youtube-adsense-para-kazanma

D-) Sonrasında ADSENSE HESABINI İLİŞKİLENDİR kısmına tıklayacak ve Adsense başvurumuzu yapacağız. Bu butona tıkladıktan sonra Adsense sayfasına gideceğiz. Burada bizden istenen tüm bilgileri eksiksiz bir şekilde dolduracağız. Bilgilerin doğruluğu çok önemlidir. Sonrasında Youtube, kanalı inceleme altına alarak kısa süre içerisinde onay durumunu inceleyecek.

youtube-adsense-oturum

E-) Adsense onay süreci sonunda kısa süre içerisinde aktivasyon alırsınız ve sonrasında para kazanma aktif edilir. Bu işlemden sonra VİDEO YÜKLEME VARSAYILANLARI kısmından videoların neresinde reklam olmasını istediğinizi seçersiniz. Her video yüklerken videosuna bağlı olarak reklamları aktif edebilir ya da kapatabilirsiniz. Youtube bu imkanı sizlere sunuyor.

youtube-adsense-reklamlari

Çağkan Sezgin avatarı
Yazarımız, yıllardan beri kendisini teknolojik sistemlere adamış ve Apple ürünleri konusunda usta bir kişidir. Bilgisayar programcısı olup teknoloji içerikli makaleler konusunda en popüler isimler arasında yer alır. Artık Dijitalportal.com için sizlere bilgi ieçrikleri sunar.