Spotify Yedekleme Nasıl Yapılır? (Resimli Anlatım)

Spotify Yedekleme
Spotify Yedekleme

Dünya’nın en popüler müzik uygulamalarından birisi olan Spotify yedekleme nasıl yapılır sorusuna yanıt vermek istiyoruz. Özellikle Android cihazlarda çok fazla tercih edilen müzik uygulamalarından birisidir. Güvenlik açısından Android ve iOS cihazların tam anlamı ile farklı olduklarını sizlere net olarak söyleyebiliriz.

Spotify Backup, günümüzde en çok tercih edilen seçeneklerden birisi. Zaman içerisinde geliştirilen bu sistem sayesinde tüm Spotify hesabınızı yedekleme ve dilediğiniz cihaza aktarma şansına sahip olacaksınız. Bu yöntem, birçok okuyucumuz tarafından arandığından dolayı sitemiz içerisinde de yer vermek istedik. Daha fazla merak ettikleriniz için yorum alanlarımızı kullanın.

Spotify Yedekleme (Backup) İşlemi Nasıl Yapılır?

A-) Öncelikli olarak www.spotmybackup.com isimli web adresine giriş yapıyorsunuz.

spotify-backup

B-) Siteye girdiğinizde yukarıdaki gibi bir ekran gelecek. Bu ekranda LOGIN WITH SPOTIFY seçeneğine tıklıyorsunuz.

spotify-yedekleme-nasil-yapilir

C-) Yukarıdaki OTURUM AÇ seçeneğine tıklayarak müzik listeniz bulunan hesabınıza giriş yapıyorsunuz. Sizden hesap bağlama onayı isteyecektir. Hesabınızı sisteme bağlamak için onay verdikten sonra ilerliyorsunuz.

D-) Sonrasında karşınıza iki ayrı seçenek çıkacak. IMPORT ve EXPORT olarak seçenekler göreceksiniz. IMPORT, içe aktar demektir. EXPORT ise dışa aktar anlamına gelir. Biz yedeği dışa aktarmak için EXPORT seçeneğini tıklayacağız.

spot-my-backup

E-) Yedekleme işlemine onay verdikten sonra Spotify hesabınızda ki bütün ayarlarınız ve müzik listeleriniz bir dosya halinde yedeklenir. Telefonunuza ya da bilgisayarınıza bu yedeği indirme şansına sahipsiniz.

Spotify Yedek Yükleme (Restore) İşlemi Nasıl Yapılır?

Bu işlemde yine yukarıdaki gibi basit bir işlem. Yine yukarıdaki adımları takip ederek aşamaları sorunsuz bir şekilde yerine getirebiliyorsunuz. Yukarıda zaten resimli anlatımı sizlere sunmuştuk. Hemen en pratik şekli ile bu işlemler ile alakalı olarak da bilgiler sunalım.

  • www.spotmybackup.com web adresine giriş yapın.
  • Giriş yaptıktan sonra karşınıza çıkan LOGIN WITH SPOTIFY seçeneğine tıklayın.
  • Açılan ekranda OTURUM AÇ sekmesini tıklayarak yedek yüklemek istediğiniz hesaba giriş yapın.
  • Hesabınız ile ilişkilendirme işlemine onay verdin.
  • Onay verdikten sonra yukarıdaki resimdeki gibi EXPORT ve IMPORT seçeneklerini göreceksiniz. IMPORT seçeneğine tıklayın.
  • Gelen ekranda daha önce yedeğini aldığınız dosyayı seçin ve yükleyin.
  • Kısa süre içerisinde tüm yedeğiniz hesabınıza aktarılmış olacaktır ve sorunsuz şekilde kullanabileceksiniz.
Çağkan Sezgin avatarı
Yazarımız, yıllardan beri kendisini teknolojik sistemlere adamış ve Apple ürünleri konusunda usta bir kişidir. Bilgisayar programcısı olup teknoloji içerikli makaleler konusunda en popüler isimler arasında yer alır. Artık Dijitalportal.com için sizlere bilgi ieçrikleri sunar.