YouTube Kanalı Nasıl Açılır? (Resimli Anlatım)

YouTube Kanalı Nasıl Açılır?
YouTube Kanalı Nasıl Açılır?

Bugün ki makalemizde insanların en çok araştırdıkları konulardan olan YouTube kanalı nasıl açılır sorusuna elimizden geldiğince yanıt vereceğiz. Türkiye genelinde Youtuber kavramının çok ciddi boyutlara ulaştığını biliyoruz. Özellikle kazandıkları para kısa süre içerisinde gündemi çok ciddi anlamda belirlemiş gibi de görünüyor demek yanlış olmaz.

YouTube kanalı açma hakkında bilgi sahibi olmayan okuyucularımıza elimizden geldiğince bilgiler sunacağız. Daha fazla merak ettikleriniz ile alakalı olarak yorum alanlarımızdan bizlere danışmanız yeterli olacaktır. Youtube kanalı açabilmeniz için telefon onaylı bir GMAİL hesabınızın olması yeterlidir. Hemen anlatıma geçelim.

YouTube Kanalı Nasıl Açılır?

YouTube kanalı oluşturmak için öncelikli olarak GMAİL hesabınızın olması gerekir. YouTube kanalı kurma ile alakalı olarak mail açma işleminden başlayacak şekilde aşamaları anlatmak istiyoruz. Bu sayede çok daha verimli sonuçlar elde etmenizi sağlayabiliriz.

A-) Öncelikli olarak resmi internet adresi olan www.youtube.com adresine giriyorsunuz. Sağ üst köşede yer alan OTURUM AÇ butonunu göreceksiniz. Bu butona tıklayın.

youtube-kanali-acma

B-) Sonrasında ise karşınıza bilgi ekranı gelecek. Eğer GMAİL hesabınız var ise giriş yapın. Eğer yok ise HESAP OLUŞTURUN kısmına tıklayarak kayıt ekranına gidin.

youtuba-kanali-kurma

C-) Hesap oluşturun dedikten sonra sağ kısımda yer alan bilgileri eksiksiz ve doğru olarak tuşlayın ve kayıt işlemini tamamlayın. Sonrasında ise Youtube sisteminde bu bilgiler ile oturum açın.

youtube-kanali-kayit

D-) Youtube’a giriş yaptıktan sonra sağ üst köşede yükleme butonunu göreceksiniz. Bu buton video yükleme butonu olarak bilinir. Bu butona tıklayın ve ilerleyin.

youtube-kanali-nasil-aciliyor

E-) Sonrasında sizden birkaç bilgi isteyecektir. Bu bilgiler kanalınızın ismine dair bilgiler olarak dikkat çekiyor. Video yüklemeden önce bunu size soruyor. Kanalınızın isminin ne olmasını istiyorsanız seçiyorsunuz ve sonrasında KANALI OLUŞTUR butonuna basıyorsunuz.

youtube-kanal-olusturma

F-) Sonrasında ise video yükleme ekranı gelecektir. Orta kısımda yer alan kısma tıklayarak ilk videonuzu kanalınıza yükleyebilirsiniz. Sonrasında ise tüm kanal ayarlarınızı dilediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Kanalınızın ismi, kapak resmi gibi detaylar bu anlamda çok büyük önem arz edecektir. Unutmamalısınız.

youtube-kanaline-video-yukleme

Çağkan Sezgin avatarı
Yazarımız, yıllardan beri kendisini teknolojik sistemlere adamış ve Apple ürünleri konusunda usta bir kişidir. Bilgisayar programcısı olup teknoloji içerikli makaleler konusunda en popüler isimler arasında yer alır. Artık Dijitalportal.com için sizlere bilgi ieçrikleri sunar.