Apple Lansmanında Neler Tanıtıldı ?

apple-event-823

Apple Eylül lansmanı, Yeni Apple Watch Modelleri ve Yeni iPad ‘lerin özelliklerini sizler ile paylaşmak istedik.

Apple eylül lansmanı ve yeni iPad Air özellikleri

Apple Eylül lansmanı ile beraber 8.Nesil iPad ve yeni iPad Air ’ın özellikleri çok merak ediliyordu. Apple Eylül 2020 tanıtımında iki yeni akıllı saatin tanıtımını da yaptı.

Apple ’ın yeni iPad Air modelinin özellikle evden çalışanlar için ve pandemi döneminde uzaktan eğitim alacak öğrenciler içinde büyük bir kolaylık sunacağı tahmin ediliyor.

Özellikle son dönemlerde EBA üzerinden eğitim alacak öğrencilerin ve velilerin masaüstü ya da dizüstü bilgisayar bulmalarının zorlaştığı dönemde yeni tanıtılacak olan 2 iPad modelinin bu süreçte katkı sağlayacağını düşünüyorum.

Geçtiğimiz hafta 1,5 milyonu aşkın kişinin canlı olarak izlediği bir tanıtım yapıldı. Bu tanıtımda Apple en son 4 ürünü hakkında detaylı olarak bilgi verdi. Apple 2020 ürünleri markanın resmi web sitesinde “işte son yeniliklerimiz” sloganıyla tanıtıldı.

Bunlar, en son sürüm iOS işletim sistemine sahip ve en son Apple teknolojisi ile kullanıcıya hizmet verecekler. Yeni tanıtılan Apple ürünleri listesi şöyle:

  • Apple Watch Series 6
  • Apple Watch SE
  • Apple iPad Air
  • Apple iPad 8.Nesil
  • Yeni Apple uygulamaları

iPad Air

+e3eAAAAAElFTkSuQmCC

Apple iPad Air ile iPad kullanımını, çok daha işlevsel  kullanım sunmak istiyor. Sadece iPad ile çalışma alışkanlığını, sosyalleşme ihtiyacını, günlük işleri takip etme süreci için daha fazla bağlanabilirlik, daha hızlı akış, daha iyi ekran, daha fonksiyonel yapı gibi konu başlıklarını tek tek yeniden çalışıyor.

Yeni Apple iPad bu konularda markanın en yeni teknolojilerini sunuyor;

  • A12 Bionic çipin performansı ile oyunlar da çok hızlı grafikler de çok net.
  • 8 MP arka kamera
  • 10.2 inç Retina ekran
  • Stereo ses sistemi
  • 10 saate kadar pil ömrü

Yeni iPad Air ile 4K videoları düzenleyebilirsiniz. %30 daha hızlı grafikler hazırlayabilirsiniz. 10 kat daha hızlı yapay öğrenme özelliğini kullanarak işleri kolaylaştırabilirsiniz. Apple Pencil ile not alabilir ya da çizimleri daha detaylı kılabilirsiniz.

2020 iPad Air ‘da Nelere Dikkat çekildi

İşaret dilini öne çıkarma özelliği sayesinde FaceTime, Grup FaceTime görüşmelerinde işaret dili kullanıldığını algılıyor ve işaret diliyle konuşan katılımcıyı öne çıkarıyor. Tam boy Smart Keyboard ’u iPad ’inize takıp anında yazmaya başlayabiliyorsunuz.

Apple eylül lansmanı ve yeni iPad Air özellikleri

Şarj etmeniz veya eşleştirmeniz gerekmiyor. İşiniz bittiğinde Smart Keyboard katlanarak ince ve hafif bir kılıfa dönüşüyor.

Apple Pencil ile iPad’inizi bir not defterine, bir tuvale veya aklınıza gelebilecek herhangi bir şeye dönüştürebiliyorsunuz.

Öğrenmek, oyun oynamak, çalışmak, izlemek, yaratıcı işler yapmak için yararlanabileceğiniz bir milyondan fazla iPad uygulaması beraberinden geliyor.