Apple Store Randevusu Nasıl Alınır?

Apple Store Randevusu
Apple Store Randevusu

Bu makalemizde ülkemizde işleyişi biraz daha farklı olan Apple Store randevusu nasıl alınır sorusunun yanıtlarını beraber vereceğiz. Apple ürünü sahibi iseniz şirket, sizlere internet ortamında her türlü desteği sunabiliyor. Aynı zamanda arızalı ürünleri teslim etmek ya da tamir gibi durumlarda Apple Store randevusu almak sizler için olmazsa olmazlardan olacak.

Türkiye genelinde hizmet kapsamını daha da fazla büyüten şirket, mağazalaşma anlamında da ciddi anlamda fark yaratıyor. Ülkemizde ki en göz alıcı şubesi ise İstanbul Akasya şubesidir. Apple Store Akasya randevu alma konusunda da aşağıda anlatacağımız aşamaları uygulamanız yeterli olacaktınır.

İnternetten Apple Store Randevusu Nasıl Alınır?

Apple şirketi, kısa bir zaman dilimi içerisinde ciddi anlamda farklılık yapıyor. Her geçen gün büyüyen ve gelişen Apple şirketi, mağazalarında randevu ile hizmet sağlamaktadır. Bunun için iCloud bilgileriniz ile online ortamdan randevu alabilme şansına da sahip olacaksınız.  Aşağıdaki aşamaları uygulamanız yeterlidir.

A-) Apple Genius Bar rezervasyonu için siteye gitmeniz gerekiyor. BURAYA TIKLAYARAK randevu sistemine ulaşın.

B-) Siteye giriş yaptıktan sonra sizleri bir ekran karşılayacak. Bu gelen ekranda alt kısma doğru inerek DONANIMLA İLGİLİ YARDIM ALIN sekmesine tıklayınız.

apple-randevusu-alma

C-) Karşınıza ürün seçeneklerini listeleyebileceğiniz bir ekran gelecek. Bu liste içerisinde hangi cihaz ile alakalı olarak yardım alacaksanız seçmeniz gerekiyor. Örneğin iPhone olarak seçiyoruz.

apple-store-akasya-randevu

D-) Bu ekranda iPhone seçeneğini tıkladıktan sonra hasar tespit ekranına yönleneceğiz. Bu ekranda bizden hangi hasar için destek alacağımızı öğrenmek istiyor istem. Randevu almak için ONARIMLAR VE FİZİKSEL HASAR seçeneğine tıklıyoruz.

apple-store-online-randevu

E-) Onarımlar ve Fiziksel Hasar kısmını seçtikten sonra bizden hasarı net olarak tanımlamamızı isteyen bir ekran karşımıza çıkacak. Bu noktada sorununuz liste içerisinde mevcut ise tıklayınız. Değil ise KONU BAŞLIĞI LİSTEDE YOK sekmesine tıklayınız.

apple-store-randevusu-nasil-alinir

F-) Yukarıdaki işlemleri yaptıktan sonra sistem, sizden bir mail adresi isteyecektir. Bu ekranda sürekli kullandığınız mail adresini giriniz. Apple şirketi sisteme dair bilgileri sizlere gönderecektir. Mail adresinizi girdikten sonra GÖNDER sekmesine tıklıyorsunuz.

Apple-Randevu-Almak-5

G-) Mail adresinizi kontrol edin. Mail adresinize gelen iOS TANILAMA seçeneğini tıklayarak randevu aşamalarına sorunsuz bir şekilde geçmiş olacaksınız.

Apple Store Akasya Randevusu

Apple Store Akasya, İstanbul şehrindeki en kapsamlı ve en profesyonel hizmeti sizlere sunan şirketlerin başında geliyor. Randevu almak konusunda İstanbul’da iseniz Akasya, sizler için olmazsa olmaz seçeneklerden birisi olarak dikkat çekiyor.

Bonus 

Apple cihazınızın garantisini sorgulamak için buraya tıklayınız.

Çağkan Sezgin avatarı
Yazarımız, yıllardan beri kendisini teknolojik sistemlere adamış ve Apple ürünleri konusunda usta bir kişidir. Bilgisayar programcısı olup teknoloji içerikli makaleler konusunda en popüler isimler arasında yer alır. Artık Dijitalportal.com için sizlere bilgi ieçrikleri sunar.