Az Bilinen Fakat İşinize Yarayacak 10 Web Sitesi

Facebook, Twitter yada mail hesabınıza bile giriş yapmak istediğinizde , adres çubuğuna urlyi girmek yerine Google üzerinde arama yaparak girenlerden misiniz ? Bu yöntemi kullanan büyük çoğunluğun içerisinde yer alıyorsanız muhtemelen kalıplaşmış websitelerinin dışına çok nadir çıkıyorsunuz ve de işinize yarayacak henüz keşfetmediğiniz müthiş sitelerden haberdar olmayabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere az bilinen ama yararlı olan web sitelerinden bahsediyor olacağız.

En beğendiğimiz yararlı 10 site:

10. SuperCook

Super Cook

Yemek yapmak için bir tarife ihtiyaç duyduğumuzda genelde listede verilen malzemeleri tedarik etmeye ve o an elimizde var mı yok mu diye kontrol etmeye başlarız, peki tam tersi olsa elimizde olan malzemeleri seçerek bu malzemeler ile yapılabilecek tariflere ulaşabilsek :) İşte supercook bunun için tasarlanmış bir site. Site arayüzünde yer alan menü ile elimizde mevcut olan malzemeleri giriyoruz ve bu malzemeler ile hangi tarifleri yapabileceğimizi görüyoruz :)

9.Gifs

Gifs.com

Bu site sayesinde, youtube, vine, instagram vb. gibi sitelerde yer alan içerikleri url adreslerini girerek gife çevirebilirsiniz. Gif hazırlamak ve gif nasıl yapılır hakkında kafanızda soru işaretleri var ise bu site size istediğiniz cevapları bulmanızı sağlıyor.

8.Ninite

Ninite

Bilgisayarınız için gerekli olan, tüm programları aynı anda indirip kurmanıza imkan sağlıyor. Site içerisinde günlük olarak kullandığımız programlar, belirli kategoriler içerisinde yer almakta, ve bu şekilde daha kolay seçim yapabilme şansını veriyor bize.

7. Should I Remove It

Should I Remove It

Bilgisayarınız için gerekli programları yüklediniz peki ya gereksiz olanlar, özellikle yeni alınan windows laptoplar ile birlikte gelen ve işinize yaramayacak performansınızı düşüren çöp uygulamalardan bir anca kurtulmak ister misiniz ? Should I Remove It ile bunu yapmanız oldukça basit.

6.Squirt

Squirt

Okuma hızınızdan memnun değil misiniz ? Yada bir test yapmaya ne dersiniz ? Hızlı okumanızı geliştirmek istiyorsanız, bu siteyi ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

5.Print Friendly

Print Friendly

Ziyaret ettiğiniz web sayfalarından çıktı almak istediğinizde sadece ihtiyacınız olan kısımları almak ve gereksiz yazı, resimleri almak istediğinizde yardımcınız Print Friendly olacak. Url adresini girdikten sonra gerekli düzenlemeleri yapabilirsiniz.

4.Just Delete Me

Just Delete Me

Çeşitli web sitelerinde oluşturduğunuz profilleri silmek için binbir türlü yola girmenize gerek kalmadan doğrudan ihtiyacınız olan linke erişebileceğiniz justdelete.me oldukça faydalı.

3.Worn On Tv

Worn on TV

Dizi ve filmlerde çok sevdiğiniz oyuncuların giydiği ve gözünüzün kaldığı kıyafetlere ulaşmak artık kolay. Worn On Tv sayesinde çok istediğiniz o kıyafetlere ulaşmanız mümkün, ancak tv de durduğu gibi sizin üzerinizde durmayacağından emin olabilirsiniz :)

2.Hotel WiFi Test

Hotel Wifi Test

Tatil yapmak yada iş seyahatlarınızda konaklamak için tercih ettiğimiz otelleri, genel olarak konfor ve verilen hizmet olarak araştırıyoruz. Hotel WiFi Test ile internet hızlarını da kıyaslama yapabiliyoruz ve son kararımızı verirken bu kritere de bakabiliriz.

1.Doğruluk Payı

Doğruluk Payı

Özellikle sosyal medyada ve gündem de olan sürekli doğruluğu tartışılan siyasilerin yapmış olduğu açıklamaların ve beyanların doğruluğunu araştırabileceğiniz site sayesinde, kaynakları ile birlikte doğruluk paylarını görebilirsiniz.

Bu yazımızda daha önce duymadığınızı düşündüğümüz işinize yarayacak olan web sitelerinden bahsettik, sizlerin de keşfettiğiniz ve faydalı olduğunu düşündüğünüz web siteleri var ise yorumlarda paylaşmanızı bekliyoruz.