2016 Yılının En İyi 10 iPhone Uygulaması

en iyi iphone uygulamaları

Apple’ın 2016 yılı, App Store mobil kategorisi için belirlediği en iyi 10 uygulamayı sizlerle paylaşıyoruz. Oldukça popüler ve faydalı olan bu uygulamalar, iPhone’unuz için yeni bir eğlence olacağı gibi onu daha kullanışlı halede getirecek.

Türkiye App Store en iyi iPhone uygulamaları listesinde 2016 yılın en iyisi Prisma seçildi. İkinci sırayı ise bir diğer kamera uygulaması olan MSQRD aldı. Listenin tamamında sağlık,spor ve haber kategorilerinde yer alan uygulamarda bulunuyor.

1.Prisma

Prisma, 2016 En iyi uygulama

 

Fotoğraf ve videolarınızı sıra dışı efektler kullanarak büyüleyici sanat eserlerine dönüştürebileceğiniz uygulama, oldukça başarılı diyebiliriz. Fotoğraflar üzerinde değişikliler yapmayı seviyorsanız bu uygulamayı çok beğeneceksiniz. Halen indirmedeyseniz mutlaka denemenizi tavsiye ederiz.

2.MSQRD

MSQRD

 

2016 yılının en iyi ikinci uygulaması seçilen MSQRD fotoğraf çekerken kullanabileceğimiz bir çok farklı maske filtresine sahip. Komik ve eğlenceli fotoğraflar çekebilmemizi sağlayan uygulama ile süper kahramanlardan, fenomen suratlara kadar bir çok farklı kategoride seçenek mevcut.

3.Penguen

Penguen

 

Listenin üçüncü sırasında çizimleri ve mizah anlayışı ile bir çok kişinin beğenisini kazanan Penguen var. En komik karikatürleri ve yazıları bulacağınız bu uygulama karikatür severler için olmazsa olmazlardan.

4.Milli Parklar

Milli Parklar

 

Bir doğa sever ve ülkemizde ki milli parkları düzenli olarak ziyaret eden & etmek isteyen biriyseniz keyifle kullanabileceğiniz bir uygulama diyebiliriz. Milli parklar hakkında detaylı bilgi alabileceğiniz gibi, düzenlenen etkinlik ve haberler hakkında da bilgi sahabi olabiliyorsunuz. Ayrıca istek ve şikayetlerinizi de bu uygulama üzerinden iletebiliyorsunuz.

5.Hyper

Hyper

 

Listenin 5. sırasında yer alan uygulama ,her saat başı kısa ve etkileyici videoların yayınlandığı bir sistem. Burda yer alan videolar genel olarak maksimum 10 dk. uzunluğunda. Uygulama içerisinde entegre olan algoritma ile sizin zevkinize ve tarzınıza göre öneriler sunabiliyor.

6.Fit 365

Fit365

 

Sağlık ve fitness kategorisinde yer alan uygulamayı kilo vermek, kilo almak ve ya formda kalmak isteyenler için tavsiye ediyoruz. Hedefinizi belirledikten sonra size özel olarak hazırlanan program , beslenme planınızdan, su tüketimine ve antrenman da yapmanız gerekene egzersiz hareketlerine kadar detaylı bir liste çıkarıyor. Programı takip edebilmeniz için grafikler ile gelişimi izleyebiliyorsunuz. Ayrıca tüm özelliklerin ücretsiz olduğunuda belirtelim.

7.Folioscope

Folioscope

 

Listemizin 7. sırasında yer alan uygulama ile animasyon hazırlamak çok eğlenceli. Animasyonlar üzerine ilginiz yoksa bile bu uygulama ile çok seveceğinizi söyleyebiliriz. Ücretsiz bir uygulama olduğu için denemelisiniz.

8.Adobe Photoshop Sketch

Adobe Photoshop Sketch

 

Adobe Photoshop un ne kadar popüler ve rakipsiz bir uygulama olduğunu bilmeyen yoktur, zira sık sık adını duyduğumuz bu uygulamanın eskiz ve boyama uygulaması olan Adobe Photoshop Sketch ile iPhone ve ya iPad inizde kendi çizimlerinizi oluşturabilirsiniz. Uygulama içerisinde yer alan çizim araçlarını kullanabileceğiniz gibi iPad Pro için kalem desteğide sunuyor. Ayrıca burda yaptığınız çizimleri Adobe Photoshop ve ya Illustrator’a gönderebilirsiniz.

9.Nabız

Nabız

İsminden bir sağlık uygulaması olduğunu düşüneceğiniz uygulama aslında bir Türkçe haber uygulaması.  Yerli ve yabancı basından 600’den fazla kaynaktan seçim yaparak size özgün içerikte bir haber akışı oluşturabileceğiniz uygulama ile ücretsiz olarak gündemi takip edebilirsiniz.

10.Alman Usulü

Alman Usulü

 

Evet listenin son sırasında yer alan uygulama ile adından da anlayabileceğiniz gibi grup olarak yaptığınız harcamaları takip edebilmek ve ödemeleri paylaşmak için kullanabilirsiniz. Sürekli grup olarak takılıyor ve ödemelerin hep belirli kişilere yıkıldığını düşünüyorsanız bu uygulama ile bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Apple’ın belirlediği 2016 yılının en iyi 10 App Store uygulamasını sizlere tanıtmaya çalıştığımız bu yazımızın da sonuna geldik. Burda yer alan uygulamalara mutlaka göz atmanızı ve incelemenizi tavsiye ederiz. Sizinde keşfettiğiniz ve faydalı olduğunu düşündüğünüz olmazsa olmaz uygulamalarınız var ise, bizimle yorum olarak paylaşmanızı bekliyoruz.