Dailymotion video indirme nasıl yapılır?

dailymotion

En popüler video paylaşım sitelerinden biri olan Dailymotion’dan video indirme nasıl yapılır yazımızda programlı ve programsız indirme seçenekleri ile birlikte anlatıyoruz.

Dailymotion, müzik, film, spor, eğitim, sanat, teknoloji, oyun ve hobiler gibi birçok kategoride kullanıcıların video paylaşımı yaptığı bir sosyal paylaşım sitesidir. Dailymotion sunucularında yer alan video ve filmleri indirmek için programlı ve programsız yöntemler mevcut.

Dailymotion programsız video indirme

Dailymotion video sitesinde sorunsuz gezinmek ve diğer işlemleri yapmak için bilgisayarınızda Java uygulamasının yüklü olması gerekir. Bilgisayarınızda Java uygulaması yüklü değilse Java indir linkine tıklayarak kolayca indirip yükleyebilirsiniz.

Java uygulaması bilgisayarınızda yüklü ise ve Dailymotion üzerinde sorunsuz gezinebiliyorsanız videoları indirebilmek için ücretsiz bir web sayfasını kullanacağız; KeepVid

KeepVid video indirme yapmak için; Dailymotion’dan indirmek istediğiniz sayfaya ait video linkini kopyalayın ve KeepVid web sayfasında ‘’Enter video link to download’’ yazan metin kutusunun içine yapıştırın.

 

keepvid 1
Keepvid video indirme

Görselde görüldüğü gibi videoya ait linki metin kutusuna yapıştırdıktan sonra yanda yer alan indirme butonuna tıklayın. Sonraki sayfada karşınıza videonun farklı formatları çıkacaktır. 3GP, FLV, MP4 ve benzeri formatlardan sizin için en uygun olanına (sorunsuz oynatma için MP4 formatı önerilir) tıkladığınızda videonuz bilgisayarınıza indirilmeye başlayacaktır.

 

Dailymotion programla video indirme

Dailymotion üzerinden sürekli video indirme işlemi yapıyorsanız üst görselde sağda yer alan ‘’Download Now’’ butonuna tıklayarak KeepVid uygulamasını bilgisayarınıza indirebilir; daha kolay ve daha hızlı video indirmenin keyfini sürebilirsiniz.

Dailymotion video indirme eklentisi

Dailymotion üzerinden tarayıcınıza eklenti yükleyerek de kolayca video indirmeniz mümkün. Bunun için yine KeepVid’i kullanabilirsiniz. Keepvid.com sitesinde sayfayı biraz aşağı kaydırdığınızda şu görseldeki içeriği göreceksiniz;

keepvid 2
Keepvid video indirme eklentisi

Burada yer alan ‘’Hemen kurmayı deneyin’’ butonuna tıkladığınızda yeni bir sayfa açılacak ve karşınıza ‘’Tarayıcınıza ekleyin’’ diye bir buton çıkacaktır. Butona tıkladığınızda tarayıcınızın eklenti sayfası açılacak ve eklenti yükleme işleminizi tamamlanmış olacaktır.

keepvid 3
Dailymotion eklenti ile video indirme

Eklenti yüklendikten sonra Dailymotion’da herhangi bir videoyu oynatmaya başladığınızda videonun sağ üst köşesinde görselde gördüğünüz gibi  KV Download linki yer alacaktır. Bu buton yardımıyla videolarınızı kolaylıkla indirebilir, bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz. Keyifli seyirler ;)

İsmail Özgen avatarı
25 yaşında, teknolojik konularda meraklı, araştırmayı, öğrenmeyi, öğrendiklerini paylaşmayı seven bir şahsiyet...