iPhone’um Bilgisayarı Görmüyor

iphone bilgisayarımı görmüyor

Sizde bilgisayar iPhone’u görmüyor, problemi ile karşı karşıya kaldıysanız çözümü basit. Kolay ve basit yöntemlerle bu sorunu çözebilirsiniz. Telefonunuzdan mı yoksa bilgisayardan mı kaynaklanıyor ona bakmanız gereklidir. Bu sorunun birden fazla nedeni olabilir, önce neden böyle bir problem yaşıyorsunuz diye bunu bulmak için aşağıdaki yolu izleyebilirsiniz.

Bilgisayar iPhone’u Görmüyor, Nasıl Çözebilirim ?

iphone itunes görmüyor

Bilgisayar iPhone’u görmüyor ve bunu nasıl çözebileceğini bilmiyorsanız çözümü basit. Yapacağınız küçük dokunuş ve işlemlerle bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Bilgisayar iPhone’u görmüyor, bu problemi çözmek yapmak için kısaca yöntem şöyledir.
1. Adım; Bilgisayarıma girin sağ tıklayarak yönet ‘e dokunun
2. Adım; Aygıt yöneticisini açın
3. Adım; Telefonunun USB kablosunu bilgisayara takın
4. Adım; Taşınabilir aygıtları aratın. Apple iPhone veya ünlem işaretli ögenin üstüne gelerek sağ tıklayın. Sürücü yazılımını güncellemeye tıklayın.
5. Adım; bilgisayarımdan sürücü yazılımı için tarayın ve gözatın.
6. Adım;  Yerel disk C, Program Files, Common Files, Apple, Mobile Device Files, Driver’i seçin ve tıklayın.

7.Adım;  İleriye tıkla kurulum tamamlanınca itunes telefonu veya apple cihazı tanıyacaktır.

Bu adımları izledikten sonra yine aynı problemi yaşıyorsanız, garantiniz varsa servis hizmetleri ile görüşebilirsiniz. Sorun telefon ve usb kablosunda ise daha etkili çözüm ve bir daha böyle bir sorun yaşamamak için servise gönderebilirsiniz

Pc iPhone Görmüyor

Başka bir yöntem ile pc iPhone görmüyor sorununa çözüm bulabilirsiniz. Yukarıdaki adımları izledikten sonra yine sorun devam ediyorsa basit birkaç yöntem daha bulunmaktadır. Telefon ve bilgisayar bağlantısını kurduktan sonra izleyeceğiniz diğer yöntemler şunlardır.

Ekran kilidini kullanıyorsanız, ekran kilidini açtıktan sonra kabloyu bilgisayara takın.

Parola korumasından nedeniyle dosyalara erişimde sorun yaşayabilirsiniz. Problem kabloda olabilir.

Kablonun telefonunuzu şarj etmesi o kablonun sağlam olduğunu göstermez. Kablonuzu değiştirmeyi deneyin. Kullandığınız anti virüs programları sürücüye erişmenizi engelleyebilir. Bu yüzden kullandığınız anti virüs programını devre dışı bırakın ve yeniden deneyin.

Sürücünüz ile ilgili bir problem yaşıyor olabilirsiniz. Bilgisayarıma girip sağ tıklayın, “Özellikler” seçeneğinden Aygıt Yöneticisine girin sarı ünlem işaretli herhangi bir sürücünüz var mı kontrol edin. iPhone üzerinde ünlem işareti varsa iTunes’u kaldırıp yeniden yükleyerek sorunu çözebilirsiniz.

Genel olan kablolar ile şarj edilen telefonlarda bu durumla karşılaşabilirsiniz. iPhone’u kısa bir süre kapalı olarak bekletip tekrar açın ve yeniden deneyin.

Bilgisayarıma gelip sağ tıklayın özellikler ’den Apple Device aygıtını bulun ve üstüne gelerek güncelleştir’e tıklayın.

Bütün bu yöntem ve yolları denedikten sonra sorun hala devam ediyorsa yapabileceğiniz en son çözüm olan, telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürmek.

Bu işlemlerle başlıca problemleri çözebilirsiniz. Bu yüzden sorunu bu yöntemlerle çözemediğiniz takdir de garantisi varsa garantiye göndererek daha etkin bir çözüm yapılmasını sağlayabilirsiniz.