Diğer iPhone Modellerine iPhone X Zil Sesi Ekleme

iPhone X- iPhone zilsesi, iPhone X zil sesi

Herkese merhaba arkadaşlar. Apple’ın eylül ayında tanıttığı ve geçtiğimiz günlerde satışa sunmuş olduğu 10. yıla özel iPhone olan iPhone X herkes tarafından ilgiyle karşılanmış vaziyette. Anasayfa düğmesi bulunmayan sonsuz ekranı, dikey konumlandırılan çift kamerası, şimdiye kadar ki en gelişmiş yüz tarama teknolojisi olan Face ID ve tamamen cam kasası ile iPhone X, teknoloji ve özellikle Apple takipçilerini kendine hayran bırakmış durumda.

Ancak iPhone X’i diğer iPhone modellerinden ayıran özellikleri sadece yukarıda bahsettiklerimizden ibaret değil elbette. Bu yıl Apple yıllardan beri hiç bir değişiklik yapmadığı zil seslerine 10. yılına özel telefon kaynaklı olsa gerek iPhone X’e özel bir zil sesi koymuş durumda. Evet bu zil sesi sadece iPhone X’da bulunmakta. Ancak üzülmeyin Dijital Portal ailesi olarak iPhone X’e özel olan bu zil sesini diğer tüm iPhone modellerinde nasıl kullanacağız bunu sizlerle paylaşıyoruz. Gelin başlayalım :)

1- Öncelikle bilgisayarımızda yüklü değilse iTunes yazılımını indirmeliyiz. (Buradan indirebilirsiniz)Ardından iPhone telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayarak iTunes yazılımını açıyoruz.

2- Buradaki bağlantıdan iPhone X’e özel zil sesini indiriyoruz.

3- İndirmiş olduğumuz zil sesini iTunes’da yer alan “Ses Tonları” bölümüne sürükleyin yani kopyalayın.

iphone x-itunes-zilsesi

4- Artık iPhone X’e özel zil sesi telefonunuzda :) Şimdi sadece onu zil sesi yapmak kaldı.

5- iPhone cihazınızda Ayarlar>Ses ve Titreşim (Sesler)>Zil Sesleri (Zil Tonu)’ne gidin. Ekranı aşağı doğru kaydırın ve ‘Reflection’ı zil sesi olarak belirleyin.

iphone-zilsesi-ayarlama-iphone x

İşte Bu kadar !  Arkadaşlarınız aradığıda artık sizin telefonunuz da iPhone X gibi çalacak.

Yeni yazılarımızda görüşmek üzere…

Mücahit Özdemir avatarı
Hukukçu, Yazılımcı Adayı, Mobil teknoloji ve araba meraklısı