2016 Yılında En Çok Para Kazanan 10 Youtube Kanalı

youtube kanal isimleri
youtube kanal isimleri

Dünya’nın en büyük içerik paylaşım sitesi olan Youtube, kanallar ve sahipleri için iyi bir gelir kaynağı oluşturuyor.2016 yılında en çok para kazanan youtube kanallarının isimlerini ve gelirlerini gördüğünüz de çok şaşıracaksınız.Bu yazıyı okuduktan sonra sizde bir Youtube , Gmail hesabı açarak, Youtube kanalı açmak isteyeceksiniz. Youtube da kanal açmak ve Youtube kanal ismi bulmak çok zor değil.

Ayrıca en çok abonesi olan youtube kanalları en çok parayı kazanan kanal anlamanıda da gelmiyor tabiki. Peki Youtube kanalları nasıl mı para kazanıyor ? Tabiki de “Reklamlar” dan, ayrıca Youtube kanalınız için adsense hesabı açarakta gelir elde edebilirsiniz.

Google tarafından açıklanan listede, en iyi 10 Youtube kanalları içerisinde listeye giren Türk Youtube kanalı henüz yok. 2016 yılı Youtube dünya sıralamasına göre ilk 10 Youtube kanal isimleri ve kazançları şu şekilde :

2016’da En Çok Kazanan 10 Youtube Kanalı

Google’un yaptığı açıklamaya göre 2016 yılının en çok kazanan Youtube kanallarının olduğu listede, oyun kanalları, komedi & eğlence kanalları, makyaj & kozmetik ve müzik kanalları ezici bir üsünlüğe sahip. Bu listelerde yer alan kanalların abone sayıları ise 5 milyonunun üzerinde.

1. Pewdiepie

İsveçli Felix Kjellberg isimli 27 yaşında ki ünlü oyun yorumcusuna ait olan kanal listenin yine 1. sırasında yer alıyor. Ülkemizde de oldukça popüler olan kanalın 49 Milyon üzerinde abonesi var ve bu yıl elde ettiği gelir 15 milyon doları geçti. Geçtiğimiz günlerde kanalını sileceğine dair bir video yayınlayan Felix’in herkesi trollediğini öğrenmemiz çok uzun sürmedi. Zira böyle bir gelir kaynağı olan kanalı silmek için insanın aklını yitirmiş olması gerekiyor :) . 3 hafta önce yayınladığı bu videonun şimdiden 26 milyon kez izlendiğini de hatırlatalım.

youtube kanal isimleri

2. RomanAtwoodVlogs

Evet listemizin 2. sırasında yer alan isim ise Roman Atwood. 30 yaşlarında evli ve çocuk sahibi olan Amerikalı abimiz kendisine ait olan kanalda prank dediğimiz eşşek şakalarına ait videolarını ve ailesi birlikte yaptığı muzurlukları yayınlıyor. 11 milyona yaklaşan abonesi ile 2016 yılı geliri 8 milyon dolar. Youtube kanalında “Smile More” mottosu yazan Atwood ailesi ile birlikte poz vermeyide ihmal etmemiş.

youtube kanal isimleri, Roman Atwood

3.IISuperwomanII

Listemizin 3.sırasında yer alan SuperWoman isimli kanalın sahibi Lilly Singh 28 yaşında ve Kanadalı. 11 milyona yaklaşan abonesi ile 2016 yılı kazancı 7.5 milyon dolar olan youtuber eğlenceli videolar hazırlamayı seviyor. Komik skeçleri ve müzik klipleri izlemeyi seviyorsanız sizde bu kanalı ziyaret edebilirsiniz.

youtube kanal isimleri, SuperWoman

4.Smosh

22 milyon abonesi olan kanal çocukluk arkadaşı olan ve aynı evde yaşayan Anthony Padilla  ve Ian Hecox tarafından yönetiliyor, 2016 yılı kazançları 7 milyon dolar. Sacramento’da yaşayan ikili , komik skeçleri ve türlü şaklabanlıkları sergiledikleri videoları ile biliniyor.

2016 En çok para kazanan youtube kanalları, Smosh

5.Rosanna Pansino

7,5 milyon abonesi olan kanalın sahibi olan Rosanna Pansino, Shorty Yemek Ödülü sahibi. 31 yaşındaki sempatik hanım kızımız Youtube kanalında yayınladığı videolardan 2016 yılında 6 milyon dolar para kazanmış. Nimetle oyun olmaz desekte bu ablamız, popüler bilgisayar oyunlarının , dizilerin figürlerinin yanı sıra kitap vb. gibi objelerinde renkli ve dekoratif pastalarını, pizzalarını, cup cake lerini yapıyor. İzlemeyin aşık olursunuz :)

2016 En çok para kazanan 10 youtube kanalı, En popüler youtube video kanalı, Rosanna

6.Tyler Oakley

8 milyon abonesi olan kanalın sahibi yine Amerikalı bir youtuber. Bu Amerikalılar Youtbe’dan nasıl para kazanılacağını iyi biliyor. Kanalında 448 tane videosu bulunan Tyler Oakley, kızlar tarafında oldukça tatlı bulunan, yüksek enerjili o meşhur ejnebi deli kahkahasına sahip gençlerden biri. Bu şirin çocuk 2016 yılında 6 milyon dolar para kazanmış. Kızlar bu çocuğu uzaktan sevmeye devam edin zira kendisi eşcinsel.

2016 En çok para kazanan 10 youtube kanalı, En popüler youtube video kanalı, Tyler Oakley

7.Markiplier

Mark Edward Fischbach isimli 27 yaşında ki youtuber ın kanalında 3000’ün üzerinde video bulunuyor. 16 milyon üyesi olan kanal 2016 yılı için kendisine 5.5 milyon dolar para kazandırmıştır. Bir gamer olan Mark, kanalında oyun , animasyon ve komik skeçlere ait videolar yayınlamaktadır. Simge olarak ise pembe bıyıklı bir karakter kullanıyor olması hayli ilginç

2016 En çok para kazanan 10 youtube kanalı, En popüler youtube video kanalı, Markiplier

8.HolaSoyGerman.

Germán alejandro garmendia aranis isimli youtuber a ait olan kanalın 30 milyon üyesi var ve 2016 yılı içerisinde bu kanaldan 5.5 milyon dolar para kazanmayı başarmış. Kanalın adı Alman çağrışımı yapsada kendisi Şili’li bir komedyen. İspanyolca konuştuğu için ülkemizde pek fazla takipçisi olmadığını düşünüyorum ancak Dünya çapında ciddi bir kitleye sahip.

2016 En çok para kazanan 10 youtube kanalı, En popüler youtube video kanalı, Holasoygerman

 

9.Rhett & Link

İlk 10 içerisinde 4. sırada yer alan kanalda ki gibi yine bir ikili yer alıyor. Rhett James McLaughlin ve Charles Lincoln ikilisinin sahip olduğu kanalın 4.2 milyon abonesi var ve 5 milyon dolar gelir elde etmişler. İlkokuldan bu yana arkadaş olan ikili güncel konulardan tutunda, komik skeçlere kadar bir çok video çekiyorlar ve birlikte müzik yapmayıda seviyorlar. Takip edebileceğiniz eğlenceli bir kanal.

2016 En çok para kazanan 10 youtube kanalı, En popüler youtube video kanalı, Rhett & Link

10.PsychoSoprano

Evet 2016 yılında Youtube’da ilk 10’a giren en çok para kazanan son kanalımızın sahibi Colleen Ballinger isimli yine Amerikalı bir hanım kızımız. Kendisi hakkında şarkı söylemeyi, gülmeyi ve ailesi ile birlikte çektiği videoları paylaşmayı sevdiğini söyleyen youtuber PsyhcoSoprano isimli kanalında 4.8 milyon aboneye sahip ve aboneleri kendisine 5 milyon dolar para kazandırmış. 2016 En çok para kazanan 10 youtube kanalı, En popüler youtube video kanalı, PsychoSoprano

 

Gördüğünüz gibi en çok abonesi olan Youtube kanalları ile en çok kazananlar arasında belirgin bir bağlantı yok. Liste de görebileceğiniz gibi abone sayısı daha az olmasına rağmen daha fazla para kazanabilen kanallar mevcut. Kazanılan paraların büyüklüğünü görünce bir Youtube kanalı açmak isteyeceğinizi söylemiştik :) Youtube kanalınızı açmak için daha fazla beklemeyin :)

Evet bu yazımızda sizin için Youtube kanallarının isimlerini ve bu kanalları kısaca tanıtmaya da çalıştık. Sizlerde , Türkiye’nin en çok izlenen Youtube kanallarını bizimle paylaşabilirseniz seviniriz. Dijitalportal ailesi olarak herkese mutlu yıllar dileriz.