iPhone’a Nasıl Müzik İndirilir ?

iPhone’a müzik indirme konusu iOS’a yeni geçen kullanıcılar için hep sorun olmuştur. Özellikle bilgisayara gerek kalmadan iPhone’a nasıl müzik indirilir noktasında kullanıcılar doğru çözümü bulmakta zorlanıyorlar. App storede bu konu hakkında  işe yaramayan bir çok uygulama olduğu gibi web de içeriği güncelliğini yitirmiş bir çok yazıda mevcut.

Dijitalportal ailesi olarak iPhone’unuza kolaylıkla nasıl müzik atacağınızı bu yazımızda sizinle paylaşmak istiyoruz. iPhone’a ücretsiz müzik indirme için kullanabileceğiniz 2 yöntemi anlatmadan önce iPhone için zil sesi nasıl yapılırı anlattığımız yazımızı hatırlatmak istiyorum. Bu yazımızda en ince ayrıntısına kadar anlattığımız yöntem ile iTunes üzerinden iPhone’a müzik atabilirsiniz.

Öncelikle herhangi bir üyelik gerektirmeden, iPhone’a ücretsiz MP3 indirmenizi sağlayacak ve çevrimdışıykende müzik dinleyebilmenizi sağlayan yöntemden bahsetmek istiyorum.

iPhone Ücretsiz Video, Müzik İndirme

iPhone’a müzik indirmek için kullanacağımız programın adı TurboDL . Uygulama oldukça basit ve kullanışlı bir arayüze sahip. Turbo File Manager and Browser uygulamasını App Store’dan rahatlıkla indirebilirsiniz. İndirme işlemeniz bittiği zaman herhangi bir üyelik yapmadan uygulamayı kullanabilirsiniz.

Şimdi size adım adım görsel anlatım ile uygulamayı nasıl kullanacağımızı anlatacağım

 1 ) Menü aşağıda gördüğünüz gibi, Tarayıcı, İndirmeler, Dosyalar, Player, Tüm Listeler, Dropbox ve OneDrive’dan oluşuyor.

iPhone'a nasıl müzik indirilir

  2 )  Öncelikle 4 numaralı “Ara” kısmına tıklayarak aramak istediğimiz parçanın ismini yazıyoruz. Ben örnek olarak “Sia- The Greatest” isimli parçayı arattım.

iPhone ücretsiz müzik indirme

  3 ) Ekranda çıkan arama sonucunun üzerine tıkladığımızda aşağıda gördüğünüz gibi seçenekler çıkacak. Burdan “Farklı Kaydet” seçeneğini seçerek ilerliyoruz. Kayıt yapmak istediğimiz kaliteyi seçerek devam ediyoruz.

bedava müzik indir

4 ) İlk kaydımız olduğu için bir dosya oluşturarak ilerliyoruz, dosyanıza isim verdikten sonra burayı seçerek kayıdı buraya yapmasını istiyoruz.

iPhone bedava müzik

 

  5 ) “İndirilenler” kısmında kayıt etmeye başladığınız videoyu görebilirsiniz. Aynı anda 10 adet parçayı indirmek mümkün.

iPhone'a müzik atma

 

  6 ) İndirme işlemeniz tamamlandıktan sonra videonun yan tarafında yer alan 3 adet alt alta olan noktaya tıklayın.

iphone ücretsiz müzik indirme

 

7 ) Açılan seçeneklerden “MP3″ Konvert” diyerek indirdiğimiz dosyanyı MP3 formatına çevirmiş oluyoruz. Artık istedeğimiz zaman internete gerek kalmadan çevrimdışı olarak müziklerimizi dinleyebiliriz.

iPhone'a Nasıl Müzik İndirilir

 

Spotify ile iPhone’a müzik indirme

Müzik servislerinin her geçen gün daha da popüler olmaya başladığı günümüzde Spotify kullanıcı arayüzü ve 30 milyondan fazla müzik arşivine sahip olması nedeniyle ilk akla gelenlerden diyebiliriz. Uygulamayı indirdiğinizde giriş yapabilmek için üye olmanız gerekiyor. Kayıt ol seçeneğinin yanı sıra facebook kullanıcı bilgileriniz ile de oturum açmanız mümkün.

Uygulama ilk 3 ay olarak ücretsiz kullanılabiliyor. Daha sonrasında aylık 9,99 ₺ ödeyerek kullanmaya devam edebiliyorsunuz. 1 haftalık ta ücretsiz olarak Premium avantajlarından yararlanabiliyorsunuz. Bu süre içerisinde çevrimdışıykende müzik dinleyebilmek için download yapabiliyorsunuz. Aradığınız parçayı indirmek için aşağıda yer alan adımları izleyebilirsiniz.

1 ) Uygulamaya giriş yaptğınızda anasayfaya yönlendiriliyorsunuz. Bu ekranda aşağıda yer alan “Ara” kısmını kullanarak arama yapacağınız parça adını yazabilirsiniz.

Spotify müzik indirme

 

2 ) Ben yine “Sia” dan bir başka sevdiğimiz parçayı yazdım. Parçayı bulduktan sonra hemen yanında yer alan “İndir” butonunu aktif hale getiriyoruz ve istediğimiz parça için indirilme işlemi hemen başlıyor.

iPhone müzik indirme

 

3 ) İndirilme işlemi bittikten sonra, işlemin bittiğine dair “İndirildi” bildirimini alıyorsunuz. Sol altta yer alan barda “Kitaplığım” ‘a tıklayarak indirilen parçaları görebilirsiniz. Artık çevrimdışı olarak daha önceden indirdiğiniz parçaları dinleyebilirsiniz.

spotify müzik kaydetme

Sonuç olarak 2 uygulama ile iPhone’a nasıl müzik atılır konusunu ele almaya çalıştık. Bu adımları takip ederek sizlerde kolaylıkla iPhone’unuza ücretsiz müzik atabilir, bilgisayara gerek kalmadan çalma listeleri oluşturabilirsiniz.