Facebook Arkadaş Listesi Nasıl Gizlenir ?

Gizlilik ayarları pek çok sosyal medya hesabında mevcut olan bir düzenlemedir. Facebook arkadaş listesi gizleme yöntemi ile artık arkadaşlarınızın görünürlüğünü ayarlayabilirsiniz. Facebook gizlilik ayarlarına tıkladığınız takdirde profilinizin görünümü de dahil pek çok uygulamayı arkadaşlarınıza ya da arkadaşınız olmayan herhangi kimsenin erişimine kapalı konuma getirebilirsiniz. Bu sayede profilinize giriş yapan kişiler profilinizde yer alan bilgilerin hepsine ulaşmak yerine izin verdiğiniz kadarına ulaşırlar. Aynı şekilde facebook’ta yer alan arkadaş listenizin erişimini de ayarlardan gizleyebilirsiniz. Facebook’ta yer alan arkadaş listeniz eğer profiliniz herkese açık durumda ise arkadaş listeniz de arkadaşınız olsun ya da olmasın herkese gözükmektedir. Facebook gizlilik ayarları menüsünden arkadaş listenizin görünümünü kapatabilir ve arkadaş listenize erişimi sınırlayabilirsiniz.

Facebook Arkadaş Listesi Gizleme

Facebook Arkadaş Listesi

Facebook gibi sosyal medya hesaplarına sahip kişiler profillerini kendine özgü yapmak ve herkese erişimi sınırlandırmak için hesaplarında yer alan bazı durumları gizleyebilirler. Bazı sosyal medya kullanıcıları, kullanmakta oldukları sosyal medya hesabı bilgilerinden bir kısmını ya da hepsini gizli tutmak isteyebilir. Sosyal medya hesaplarından biri olan facebookte ise kişiler birkaç profil bilgilerini kimse ile paylaşmak istemezler ve bu bilgilerin bazısını gizlemek isterler. Bunlardan biri de facebook arkadaş gizleme durumu olarak karşımıza çıkar. Facebook arkadaş listesini gizleme yöntemi zor olmayıp birkaç adımda kolayca halledilmektedir. Şimdi size facebook arkadaş listesi gizleme yönteminin nasıl yapıldığına dair madde madde açıklayacağız. Eğer siz de facebook arkadaş listesi gizleme yöntemini öğrenmek istiyorsanız aşağıda yer alan maddeleri sırası ile yerine getirerek arkadaş listeniz kolay bir şekilde gizleyebilirsiniz.

Facebook Arkadaş Gizleme Ayarları

Facebook Arkadaş listesi gizleme ayarları

  1. Facebook arkadaş listenizi gizlemek ya da erişimi sınırlandırmak için ilk yapmanız gereken bilgisayarınızda mevcut facebook hesabınıza giriş yapmaktır.
  2. Daha sonra facebook sitesinde profil fotoğrafınıza tıklayarak kendi sayfanızı açın.
  3. Profil sayfanızda yer alan “Arkadaşlar” sekmesine tıklayın.
  4. Tıkladığınız arkadaşlar sekmesinin sağ üst kısmında yer alan “kalem” simgesine tıkladığınız takdirde karşınıza çıkan menüde “ Gizliliği Düzenle” butonu yer almaktadır.
  5. “Gizliliği Düzenle” butonuna tıklayarak “Arkadaş listenizi kimler görebilir?” seçeneğinden arkadaş listenizin görünümü ister “Sadece Ben” , ister “ Arkadaşlar” ya da isterseniz “Herkes” olarak değiştirebilirsiniz.
  6. Facebook arkadaş listenizin görünümünü istediğiniz seçenekte ayarladıktan sonra “Bitti” butonuna tıklayarak işleminizi bitirebilirsiniz.

Bütün bu işlemleri yaptıktan sonra artık facebook arkadaş listeniz kendi düzenlediğiniz şekilde gerçekleşecektir. Facebook hesabınızda arkadaş gizleme için “sadece ben” seçeneğine tıkladığınız takdirde arkadaş listenizin erişimi yalnızca size açık olacaktır. Kendi arkadaşlarınız da dahil herkesin facebook arkadaş listenize erişimi engellenecektir. Facebook arkadaş listenizi artık yalnızca siz görebilirsiniz ve siz istemediğiniz müddetçe kimsenin arkadaş listenize erişmesi mümkün değildir. Bu sayede profilinizi de gizli profil durumuna geçirmiş olursunuz.

Facebook hesabınızı dondurmayımı düşünüyorsunuz ? Bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.