Bilgisayardan Instagram Direct Mesaj (DM) Nasıl Gönderilir?

Bilgisayardan Instagram Direct
Bilgisayardan Instagram Direct

Bugün ki makalemizde siz değerli okuyucularımızın bilgisayardan Instagram DM nasıl gönderilir sorusuna yanıtlar vereceğiz. Bu işlemi küçük bir masaüstü bilgisayar programı ile yapabilme şansına sahip oluyorsunuz. Sosyal medya sistemleri geliştikçe alternatif seçenekler de beraberinde ciddi anlamda artış gösteriyor.

Instagram, sadece mobil platform için geliştirilmiş bir sosyal medya sistemi olarak dikkat çekiyor. PC’den Instagram DM en çok merak edilen işlemlerden birisiydi. Bizde elimizden geldiğince sitemizin geniş kapsamlı içerisinde sizleri aydınlatmak amacı içerisindeyiz. Daha fazla merak ettikleriniz için yorum alanlarımızdan bizlere danışın.

Bilgisayardan Instagram Mesaj Nasıl Atılır?

Önemli bir soru ancak günümüzde yapılan yardımcı uygulamalar sayesinde cevabı da bir o kadar basit. Bu program, Instagram şirketi tarafından geliştirilen bir program değil. Dışarıdaki yazılımcılar tarafından geliştirilen güvenli bir uygulama. Bu anlamda sizlere hemen aşamalar hakkında bilgiler sunacağız.

A-) İlk olarak bilgisayarınızda sanal Android işletim sistemi çalıştırmanızı sağlayacak olan BlueStacks programını BURAYA TIKLAYARAK indirin. 250 MB dolaylarında bir boyutu mevcut.

B-) Programı indirdikten sonra güvenilir bir şekilde bilgisayarınıza kurun ve kurduktan sonra programı çalıştırın.

bluestacks

C-) Programı açar açmaz adımları İLERİ doğru izleyin. Normal bir Android telefon aktif eder gibi sizden istenen GMAİL bilgileriniz ile programı aktif edip en sonunda Android işletim sistemi arayüzüne ulaşacaksınız.

bluestacks-instagram-dm

D-) Sonrasında Android cihazlarınızda olduğu gibi Google Play Store hesabınızı açıyorsunuz ve açtıntan sonra Instagram uygulamasını bulup, kuruyorsunuz.

instagram-bluestacks

E-) Uygulamayı indirdikten sonra Android arayüzünde simgesini göreceksiniz. Tıpkı akıllı telefon ya da tablet bilgisayarda kullanır gibi uygulamayı açın.

F-) Uygulamayı açtıktan sonra sizden kullanıcı bilgilerini isteyecektir. Kullanıcı bilgilerinizi girerek Instagram hesabınızı bu programda açıyorsunuz. Sonrasında ise tıpkı telefonda kullanır gibi bilgisayarınızda kullanarak Instagram mesaj atma gereksiniminiz için aşamaları tamamlıyorsunuz.

Bu program, sizlerinde anlayabileceğiniz üzere masaüstünde sanal bir mobil uygulama çalıştırmak gibi. Instagram, kendi internet sitesi üzerinden sizlere çok fazla seçenek sunmaz. DM özelliği de bunlardan birisi olarak dikkat çekiyor. Ancak zaman içerisinde yazılımcıların attığı adımlar ile bu tip seçenekleri enine boyuna değerlendirme şansına sahip oluyorsunuz.

Yakın bir zaman dilimi içerisinde Mark Zuckerberg ve ekibi bu konuda somut adımlar atacaklardır. Instagram bilgisayardan DM konusu ile alakalı tüm merak ettiklerinizi yorum alanlarımızdan bizlere sorabilirsiniz.

Çağkan Sezgin avatarı
Yazarımız, yıllardan beri kendisini teknolojik sistemlere adamış ve Apple ürünleri konusunda usta bir kişidir. Bilgisayar programcısı olup teknoloji içerikli makaleler konusunda en popüler isimler arasında yer alır. Artık Dijitalportal.com için sizlere bilgi ieçrikleri sunar.