Oursurfing Virüsü Nasıl Kaldırılır?

Oursurfing Virüsü
Oursurfing Virüsü

Türkiye genelinde birçok kişinin yaşadığı sorunlardan birisi olan Oursurfing virüsü kaldırma konusunda sizlere bilgiler sunacağız. İnternet üzerinde ki bulaşıcı içerikler ya da bilinçsiz bir şekilde indirdiğiniz dosyalar, bilgisayarınızda sıkıntı yaratır. Oursurfing, en sıklık ile karşılaşılan ve en bulaşıcı virüs türlerinden birisi olarak dikkatleri çekiyor.

Oursurfing kaldırma işlemleri ile alakalı araştırmalarınız konusunda sizlere kesin çözümler sunmak istiyoruz. Ancak daha önemlisi, öncelikle bu virüs tipinin nasıl bir şey olduğunu sizlere sunmak gerekir. Hemen Oursurfing nedir başlığı hakkında bilgi sunalım.

Oursurfing

Oursurfing Nedir?

Oursurfing, görüntüsü Google arama motoruna ciddi anlamda benzeyen ve amacı arama sonuçlarını değiştirmek olan bir korsan web sitesi türüdür.

Oursurfing, birçok farklı nedenden dolayı bilgisayarınıza bulaşabilir. Bu neden dolayısı ile bilinçli bir şekilde hareket etmek gerekir. Bulaşıcı bir yazılım olduğundan dolayı doğrudan kaldırmak ne yazık ki mümkün değildir. Oursurfing uninstall seçenekleri arasında birkaç farklı işlem türü sayabiliriz. Bu neden dolayısı ile sizlere en net şekilde bilgiler sunacağız.

Oursurfing Nasıl Kaldırılır?

Oursurfing, birkaç farklı şekilde kaldırılabilir. Denetim masasından tutun da yardımcı temizleme programları ile de silme işlemlerini uygulayabilirsiniz. Dolayısı ile öncelikli olarak sizlere bu konuda bilgiler sunmak istiyoruz. İlk aşamamız ile başlayalım.

1# Denetim Masasından Şüpheli Uygulamaları Silmek

A-) İlk olarak bilgisayarımızda DENETİM MASASI kısmını açıyoruz.

B-) Denetim masası ekranında PROGRAM VE ÖZELLİKLER kısmına giriş yapıyoruz.

C-) Listelenen programlar içinde birçok farklı seçenek görebilirsiniz. Başlıcaları aşağıdaki gibidir;

  1. Oursurfing uninstall
  2. CinemaP- 1.9c
  3. CinemaPlus – 3.2c
  4. Search App by ask
  5. shopperz 2.0.0.461
  6. Remote desktop access (VuuPC)
  7. istartsurf unistaller

Bunlardan herhangi birini ya da tümünü bulduğunuz anda kaldırmanız gerekiyor. Bu işlemin ardından Oursurfing kaldırılmış olabilir.

2# ADWCleaner ile Oursurfing Kaldırma

ADWCleaner, bilgisayarınızda ki tüm korsan yazılımları ve reklam odaklı yazılımları bulup kaldırma konusunda son derece ideal bir uygulama olarak dikkat çekiyor. Ücretsiz olarak indirebildiğiniz bu uygulama sayesinde Oursurfing kaldırmak çok daha kolay.

A-) BURAYA TIKLAYARAK, ilgili programımız olan ADWCleaner programını indirin.

B-) Programı indirdikten sonra kurulumunu tamamlayın ve programı açın. Karşınıza aşağıdaki resimde yer aldığı üzere bir ekran gelecektir. SCAN tuşuna basarak ilk olarak bilgisayarın taramasını başlatıyoruz.

adwcleaner-1

C-) Scan tuşuna bastıktan sonra bilgisayarınızda ki bütün sıkıntılı yazılımları listeler ve Awaiting Action kısmı tamamen yeşil olur. Sonrasında ise CLEAN sekmesine basacak ve temizleme işlemini yapacaksınız. Ardından bilgisayarı yeniden başlatınız.

adwcleaner

3# Tarayıcı Giriş Sayfalarından Oursurfing Kaldırma

Bu işlem, üçüncü ve en kolay aşama olarak dikkatleri çekiyor. Google Chrome, Internet Explorer, Mozilla FireFox, Microsoft Edge gibi birçok farklı tarayıcıda aynı işlemi uygulayabilirsiniz.

A-) Tarayıcınızın logosu üzerinde mouse ile sağ tıklayarak ÖZELLİKLER sekmesine tıklayın.

B-) Yukarıdaki sekmelerde KISAYOL sekmesine tıklayın.

C-) HEDEF kısmında url yer alacaktır. URL sonunda yer alan hizliarama.com ya da oursurfing.com gibi terimleri kaldırın. Hatta o kısmı direk olarak www.google.com olarak değiştirin. UYGULA ve TAMAM deyin. Her tarayıcıda bu işlemi yaparsanız sorun ortadan kalkar.

oursurfing-kaldirma

Çağkan Sezgin avatarı
Yazarımız, yıllardan beri kendisini teknolojik sistemlere adamış ve Apple ürünleri konusunda usta bir kişidir. Bilgisayar programcısı olup teknoloji içerikli makaleler konusunda en popüler isimler arasında yer alır. Artık Dijitalportal.com için sizlere bilgi ieçrikleri sunar.