İnternetime Kimler Bağlanıyor, Nasıl Görebilirim?

İnternetime Kimler Bağlanıyor?
İnternetime Kimler Bağlanıyor?

WiFİ sistemlerinin yaygınlaşması ile birlikte kablosuz internet ağı kullanan herkesin merak ile araştırdığı internetime kimler bağlanır, nasıl görebilirim? Şeklinde bir soru silsilesi söz konusu. Kablosuz internet ağı şifresini kırma yöntemi ile internet ağlarına sızan çok geniş bir kitle olduğunu biliyoruz. Modeminizde kimlerin olduğunu kontrol etmek çok çok önemli bir aşama.

Ağımda kimler var diye merak ediyorsanız bunun kontrolünü sağlamak için birçok farklı yöntem söz konusu. Modem arayüzü, bilgisayar programı ya da mobil uygulamalar yardımı ile bunun kontrolünü sağlayabilme şansına sahip olacaksınız.

Modemime Kimler Bağlanıyor Nasıl Görebilirim?

Yukarıda da bahsettiğimiz üzere bunu yapabilmeniz için birkaç farklı yöntem olduğunu söyleyebiliriz. En etkili yöntemlerden başlamak sureti ile alternatif yöntemlere inerek bu konu hakkında en doğru aşamaları uygulayacaksınız. Wifi ağımızda kimler var diye merak eden herkes için en kesin yöntemleri aşağıda bulabilme şansına sahip olabileceksiniz. Hemen detaylara eğilelim.

Modem Arayüzünü Kullanarak Modeme Bağlananları Görmek

Modem arayüzüne bağlanarak internet ağınız içerisinde yer alan yabancı İP adreslerini tespit etmeniz mümkün hale gelebilir. Bu noktada aşama aşama sizleri bilgilendirmek en önemli aşamalardan birisi.

A-) Öncelikli olarak bilgisayarınızda tarayıcınızı açın. Adres satırına ise 198.168.1.1 yazarak ENTER tuşuna basınız.

Modem Arayüzü Bağlanma

B-) Aşağıda sizlerden kullanıcı adı ve şifre talep edecektir. TTNET müşterisi iseniz kullanıcı adı: admin ve şifre: ttnet olarak ayarlı gelecektir. Bu bilgileri girerek giriş yapınız. Ancak kimi modemde şifre verilmemiş olabilir. Bu nedenle başta direk olarak giriş yapmayı deneyin.

C-) Admin panele giriş yaptıktan yoksa yukarıdaki menüde DURUM sekmesine giriş yapın.

D-) CİHAZ BİLGİSİ kısmını göreceksiniz. Bu sekmeye tıklayın.

E-) Hemen bu sayfada çıkmakta olan MEVCUT BAĞLI KABLOSUZ İSTEMCİ SAYISI kısmında modeminize bağlı olan kişilerin sayısını net olarak görürsünüz.

Çözüm yöntemi önerisi isterseniz bu noktada Wifi şifresi sıfırlamak en ideal çözüm yöntemlerinden birisi olarak dikkatleri çekecektir.

Bilgisayar İçin Wifi Kimler Kullanıyor Programı ile Modeme Bağlananları Görmek

Masaüstü bilgisayarlarınızda bunu pratik bir program yardımı ile de sorunsuz şekilde görüntüleme şansına sahipsiniz. Bunun için kullanmakta olduğumuz Wireless Network Watcher programı hayat kurtarıcı özelliğe sahiptir.

A-) BURAYA TIKLAYARAK Windows işletim sisteminize sahip bilgisayarınızda Wireless Network Watcher programını indirin ve kurun.

B-) Programı açtığınız an itibari ile IP ve MAC adresi gibi detayları da görmek sureti ile modemime kimler bağlanıyor sorusunun yanıtını net olarak bulacaksınız.

Wifi Ağıma Kimler Bağlandı Programı

Android ve iOS Uygulamaları ile Modeme Bağlananları Görmek

Evinizde WiFi ağına bağlı iseniz çok pratik mobil uygulamalar ile ağa bağlı olarak cihazları listeleyebilme şansına sahip olabilirsiniz. Android ve iOS platformları için bu noktada iki adet kaliteli ve modern uygulama söz konusu. Güven içerisinde kullanabilirsiniz. Modemime kimler bağlanıyor nasıl görebilirim diyorsanız aşağıdaki uygulamaları deneyin.

Android: Fing – Network Tools indir

iOS: Fing – Network Scanners indir

Uygulamayı açtığınız an itibari ile Wifi ağınıza bağlı olan kişileri sorunsuz bir şekilde görüntüleyebilme şansınız olacak. Wifi şifrenizi değiştirmek, bu noktada yabancı cihazları engellemek için en ideal seçenek olacak. Öyle ki belirli periyotlarla şifre değişikliği önemlidir.

Çağkan Sezgin avatarı
Yazarımız, yıllardan beri kendisini teknolojik sistemlere adamış ve Apple ürünleri konusunda usta bir kişidir. Bilgisayar programcısı olup teknoloji içerikli makaleler konusunda en popüler isimler arasında yer alır. Artık Dijitalportal.com için sizlere bilgi ieçrikleri sunar.