iPhone Kişileri Sime Aktarma Nasıl Yapılır?

iPhone Kişileri Sim Karta Aktarma
iPhone Kişileri Sim Karta Aktarma

Yeni kullanıcıları tarafından özellikle merak edilen konulardan birisi olan iPhone kişileri sime aktarma konusunda bilgiler sunacağız. Apple, bildiğimiz gibi diğer şirketlerin aksine tamamen kendi sistemini kullanır. Kendi ürettiği mobil işletim sistemi olan iOS, bu anlamda Android işletim sistemine nazaran biraz daha farklı bir işleyişe sahiptir. Dolayısı ile yönlendirilmeye ihtiyacınız olacak.

iPhone telefon rehberini sim karta aktarma işlemini sizlere elimizden geldiğince detaylı olarak anlatacağız. Sanıldığı kadar zor bir işlem değildir. Aşamaları doğru takip ettiğiniz takdirde sorunsuz şekilde işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

iPhone Telefon Rehberi Sim Karta Nasıl Aktarılır?

iPhone modellerinin günümüzde ki tüm işletim sistemi sürümlerinde aşağıdaki işlemleri uyguladığınız takdirde herhangi bir sorun olmaksızın iPhone kişileri sim karta aktarma işlemini yerine getirmiş olacaksınız. Bunun için küçük bir uygulama, bütün işlerimi halledecek. Bu uygulama sayesinde telefonumuzda ki bütün kişileri sim kartınıza aktaracaksınız.

iPhone numaraları sime taşıma işlemi için kullandığımız uygulama My Contacts Backup uygulaması olacak. Bu uygula, yabancı dil seçeneği ile çalışıyor. iPhone kişilerini yedekleme uygulaması ile alakalı tüm aşamaları resimli anlatım ile sizlere sunmak istiyoruz.

1# Uygulamayı İndirin

Öncelikli olarak My Contacts Backup uygulamasını indirmemiz gerekiyor. BURAYA TIKLAYARAK, App Store üzerinden uygulamayı indirebilir ve telefonunuza ücretsiz olarak kurabilirsiniz.

iPhone My Contacts Backup

 

2# iPhone Kişileri E-Mail’e Yedekleme

A-) Telefonumuza ücretsiz olarak indirmiş olduğumuz uygulamayı açıyoruz. Uygulama ile birlikte telefondaki kişileri e-mail adresimize yedekleyeceğiz. Uygulamayı açtıktan sonra “MCBackup Kişilerinize Erişmek İstiyor” uyarısı göreceksiniz. Öncelikle bu uyarıya “EVET” cevabını verin.

iPhone Kişileri Maile Yedekleme

B-) Uygulama, hızlı bir şekilde telefonda kayıtlı olan kişilerine erişecek. iPhone telefondaki numaraları sim karta aktarma işlemi için tüm numaraları anında toplayacak. Yedeklenecek numaraların rakamını da sizlere hızlıca bir ekran üzerinde sunacak. Bu ekranda “YEDEKLE” butonuna basıyoruz.

iPhone telefondaki numaraları sim karta aktarma

C-) Yedekleme işlemine başladığınız an itibari ile uygulama hızlı bir şekilde gerekli işlemleri tamamlar.  Sonrasında ise sizlere bu yedeklemeyi mail adresinize göndermeniz için bir ekran getirir. Mavi renteki “E-MAİL” tuşuna basarak yedeklemeyi hızlı bir şekilde mail adresinize gönderirsiniz. Bu sayede iPhone rehbet aktarma işlemi mail adresinize gerçekleşir.

iPhone Rehbet Aktarma

Bu işlemlerin hemen ardından dilediğiniz iPhone modeline mail adresinizden tüm kişilerinizi çağırabilirsiniz. Tabi ki bu noktada bir alternatif daha söz konusu.

iCloud Otomatik Rehber Yedekleme

Apple şirketinin bizlere sunduğu en iyi imkanlardan birisi de kuşkusuz ki iCloud hizmeti olarak dikkatleri çekiyor. Otomatik yedekleme sistemi artık her telefonda mevcut. iCloud ile kişileri yedekleme işlemi otomatik olarak gerçekleştirilebilir. Bu özelliği açmak için;

  • Öncelikle telefonunuzun MENÜ kısmından AYARLAR sekmesine giriş yapın.
  • AYARLAR sekmesinde en üst kısımda yer alan isminize tıklayın.
  • Aşağı doğru listelenen seçeneklerde iCloud sekmesini göreceksiniz. Tıklayın.
  • En yukarıda iCloud alanının durumunu göreceksiniz. Aşağıda ise fotoğraflar, mail, kişiler gibi sekmeler olacak.
  • KİŞİLER sekmesini açın ve otomatik yedeklemeyi başlatın.

Bundan sonraki aşamada iCloud üzerinden de tüm kişilerinizi yönetebilme ve kontrol edebilme şansına sahip olabileceksiniz.

Çağkan Sezgin avatarı
Yazarımız, yıllardan beri kendisini teknolojik sistemlere adamış ve Apple ürünleri konusunda usta bir kişidir. Bilgisayar programcısı olup teknoloji içerikli makaleler konusunda en popüler isimler arasında yer alır. Artık Dijitalportal.com için sizlere bilgi ieçrikleri sunar.