Facebook Profilime Bakanlar

facebook-profiline-bakanlar

Hiç Facebook profiline bakanlar kimler merak ettiğiniz oldu mu? Açıkçası bunu defalarca düşündüğünüzü biliyoruz fakat maalesef bu bilgiyi almanın resmi bir yolu yok. Fakat endişelenmeyin! Her şeye rağmen birkaç ‘resmi olmayan’ yöntem yardımıyla Facebook profilime bakanlar kimler öğrenebileceksiniz. Üstelik bunun için ‘üstün’ uğraş sergilemenize de gerek yok. Gelin Facebook profile bakanlar nasıl öğrenilir konusuna geçelim.

Facebook Profilime Bakanlar Nasıl Öğrenilir?

Öncelikle bunu gerçekleştirmek mümkün mü? Evet! Her ne kadar resmi bir yöntem olmasa da, ‘Facebook profile view notification’ adlı Google Chrome uzantısıyla bunu yapmanız  mümkün.

Dolayısıyla Facebook profile bakanlar kimler merak ediyorsanız, bu uzantıyı kolayca tarayıcıya ekleyebilir ve ek programlar indirmekle uğraşmadan devam edebilirsiniz.

Adım 1: İlk olarak Google Chrome web mağazasına girin ve buradan hızlıca uzantıyı tarayıcınıza ekleyin. 1MB boyutunda dahi olmayan uzantı saniyeler içerisinde eklenirken, kullanımı da ücretsiz. Fakat bunun için Google Chrome kullanmanız şart.

Adım 2: Şimdi de www.facebook.com adresinden Facebook profilinize girin. Yeni bir değişiklik gördünüz mü? Sağ üst kısımdaki mavi sekmede Visitors – Ziyaretçiler şeklinde yeni bir buton göreceksiniz.

Adım 3: Facebook profiline bakanlar kim merak ettiğiniz zaman bu ikona tıklayın ve açılan listede profilinizi ziyaret edenlerin ismini görün.

Uyarı: Bu tip uzantılardan Google Chrome’da çok fazla var fakat sadece verdiğimizi ekleyin. Çünkü maalesef pek çoğu gerçek değil ve kimisi zararlı yazılımlar da içerebiliyor.

facebook-profiline-bakanlari-ogren

Tarayıcıyla Öğrenin

Aynı zamanda sadece tarayıcıyı kullanarak da Facebook profilinize bakanları öğrenebilirsiniz.

Adım 1: www.facebook.com adresini ziyaret edin ve Zaman Tüneli’nde CTRL + U tuş kombinasyonuna basın.

Adım 2: Karşınıza uzun bir kaynak kodu sayfası açılacak. Burada CTRL + F tuş kombinasyonuna basın ve InitialChatFriendsList satırını aratın.

Adım 3: Yazının yanında karşınıza bolca rakam çıkacak. Bu rakamlar Facebook profilinizi son ziyaret eden kişileri gösteriyor. Kimlik numaralarının kime ait olduğunu öğrenmek için rakamı kopyalayın ve facebook.com/ bağlantısının yanına ekleyerek tarayıcınıza girin.

Kaynak kodlarının nasıl gözüktüğüne aşağıdan bakabilirsiniz:

facebook-profilime-kim-bakti

Android Uygulamasını Edinin

Profilinize bakanları Android cihazlarda uygulama aracılığıyla öğrenmek de mümkün.

Adım 1: İlk olarak bu adresten Profilime Kimler Baktı uygulamasını indirin.

Adım 2: Başarıyla telefonunuza yükledikten sonra uygulamayı açın ve Connect to Facebook – Facebook’a Bağlan butonuna dokunun.

Adım 3: Hesap bilgilerinizle Facebook’a giriş yapın ve uygulamaya gerekli izinleri verin. Birkaç saniye bekledikten sonra Facebook profilinize kimler baktı görebileceksiniz.

Sonuç olarak, başlıca bu 3 metodla birlikte Facebook profilinize bakanları görebilirsiniz. Yöntemler kesin sonuç vermemekle birlikte, tamamen de isabetli değiller ve kimi zaman bütün listeyi sunmuyorlar. Bunun sebebi de hiçbirinin resmi olmaması ve Facebook’un ziyaretçi listesini paylaşmamayı tercih etmemesi. Yine de en azından belli başlı kişileri bu şekilde öğrenebilirsiniz.