Hotmail Şifre Değiştirme Nasıl Yapılır?

Hotmail Şifre Değiştirme
Hotmail Şifre Değiştirme

İnternet kullanan kullanıcılarımızdan bazılarının ciddi anlamda araştırdığı Hotmail şifre değiştirme nasıl yapılır sorusuna yanıt vereceğiz. Sitemizde okuyucularımızın internet üzerinde ki beklentilerini tam anlamı ile karşılayabilmek açısından çok daha ciddi adımlar atma yoluna gidiyoruz. Hotmail, mail sistemlerinin en köklü ve en eskilerinden birisi olarak dikkatleri çekiyor.

Hotmail, Outlook şifre değiştirme gibi işlemler sistemi ilk defa kullananlar için tam bir eziyet haline dönüşebilir. Zaman içerisinde hotmail hizmeti de Outlook sistemine dahil edildi. Kısacası artık bütün hizmetleri outlook.com üzerinde vermeye başladı şirket. Bu internet sitesi üzerinden mailinize giriş yaparak şifre değiştirme işlemini nasıl yaptığınızı anlatacağız.

Hotmail ve Outlook Şifre Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Hotmail şifre değiştirme linki olarak da sizlere ihtiyacınız olacak seçeneği sunacağız tabi ki. Outlook resmi internet sitesinden hesabınıza giriş yaparak sorunsuz bir şekilde Hotmail şifre güncelleme işleminizi yapabileceksiniz. Şimdi detaylara eğilelim.

A-) İlk olarak BURAYA TIKLAYARAK outlook resmi internet sitesine giriş yapıyoruz.

B-) Gelen ekranda YAŞAMINIZI DÜZENLEYİN ibaresi altında yer alan OTURUM AÇ butonuna tıklıyoruz.

C-) Sizden istenen önce mail adresinizi sonrasında ise şifrenizi girerek mail hesabınıza giriş yapıyorsunuz.

D-) Mail hesabınız açıldıktan sonra sağ üst köşede yer alan fotoğrafınızın üzerine tıklıyorsunuz ve aşağı doğru açılan menüde HESABI GÖRÜNTÜLE sekmesine tıklıyorsunuz.

outlook-sifre-degistirme

E-) Açılan ekranda sol kısımda MERHABA ibaresinin altında PAROLA DEĞİŞTİR sekmesini göreceksiniz, bu sekmeye tıklayın.

hotmail-parola-degistirme

F-) Sonraki adımda sizden mail adresiniz ve şifrenizi tekrardan girmenizi isteyecektir. Bundaki esas amaç, şifreyi değiştirecek kişinin gerçekten siz olduğunuzu onaylamaktır. Tekrardan mail ve şifre bilginizi giriyorsunuz.

hotmail-sifre-degistirme-linki

G-) Sonraki adımda ise karşınıza mail adresinizi içeren bir sekme gelecektir. En alt kısımda ise KOD GÖNDER butonu göreceksiniz. Dilerseniz mail adresinize, dilerseniz telefon numaranıza bir onaylama kodu isteyebilirsiniz. İstediğiniz seçeneği tıklayarak KOD GÖNDER butonuna basıyorsunuz.

hotmail-sifre-degistirme-nasil-yapilir

H-) Sonrasında ise kod geldikten sonra kodu bu ekranın sonrasında gelecek ekrana giriyorsunuz ve şifre değişikliği ekranı geliyor. Kullanmak istediğiniz yeni şifrenizi bu ekrana girerek Hotmail mail şifre değiştirme işlemini gerçekleştirme şansına erişiyorsunuz.

Bütün işlemler bu kadar. Microsoft şirketi, zaman içerisinde Hotmail hizmetini de Outlook sisteminin altına taşıdı. Daha hızlı ve daha güvenilir bir sistem ile günümüzde tüm kullanıcılarına hizmet vermeyi amaç ediniyor.

Çağkan Sezgin avatarı
Yazarımız, yıllardan beri kendisini teknolojik sistemlere adamış ve Apple ürünleri konusunda usta bir kişidir. Bilgisayar programcısı olup teknoloji içerikli makaleler konusunda en popüler isimler arasında yer alır. Artık Dijitalportal.com için sizlere bilgi ieçrikleri sunar.