Snapchat Kullanıcı Adı Değiştirme

snapchat-isim-degistirme

Birçok kişi daha önce Snapchat hesabı açarken, belli bir süre sonra kullanıcı adlarını çeşitli sebeplerden ötürü değiştirmek istiyorlar. Snapchat kullanıcı adı değişim işlemi bu yüzden fazlasıyla araştırılan bir konu fakat maalesef doğrudan çözüm mevcut değil. Snapchat kullanıcı adı değiştirme uygulama tarafından kullanıcılara sunulmuyor ve bunu dilediğiniz gibi değiştirme şansınız yok. Fakat farklı alternatifler deneme şansınız var. Örneğin bunun yerine eski hesabınızı silebilir, yeni hesabınızı istediğiniz farklı bir isimle açabilirsiniz. Ayrıca yine alternatif olarak uygulamada arkadaşlarınıza ve diğer kullanıcılara gözüken isminizi de değiştirebilirsiniz. Bu isim bir  Snap gönderdiğinizde ya da konuşma başlattığınızda gözükendir.

Snapchat Kullanıcı Adı Değiştirme

Dediğimiz gibi en garanti yöntem her zaman için eski hesabınızı silmek ve yeni bir tane açarak istediğiniz ismi seçmektir. Silme işlemini başlatmak için tek yapmanız gereken buradaki bağlantıya tıklamanızdır. Daha sonra açılan sayfada sizden hesabınızın kullanıcı adı ve şifresi istenecek. Buraya da Snapchat kullanıcı adı ve bilgileriniz girerek onaylayın. Daha sonra son kez tekrar giriş yapın ve ‘Delete Account’ diyerek hesabı silin. Bundan sonra hesabınız ve kullanıcı adınız tamamen silinmiş olacak.

snapchat-adi-degistirme

Ardından cep telefonunuz ya da tabletiniz üzerinden Snapchat uygulamasını tekrar açın, mevcut hesabınızdan çıkış yapın. Sonrasında zaten ‘Kayıt Ol – Sign Up’ şeklindeki butonu göreceksiniz. Buna dokunun ve ardından isim ile soyad bilgilerinizi girin. Bu ekranın ardından Snapchat kullanıcı adı seçimi yapmanız istenecek. Eski hesabınızı sildiğinize göre artık tamamen istediğiniz bir ismi seçebilirsiniz. Belirtilen alana yeni kullanıcı adınızı yazın ve ardından gelecek ekranda e-posta adresinizi yazın.  E-posta yerine aynı zamanda telefon numaranızla da kayıt olabilirsiniz. Ayrıca gireceğiniz e-posta adresi, önceki hesabınızdakiyle farklı olmalıdır.

Buradan sonraki adımları geçebilirsiniz ve yeni arkadaşlar ya da rehberinizden eski arkadaşlarınızı hesabınıza eklemeye başlayabilirsiniz. Hesabı bir kere açtıktan sonra uygulamanın Ayarlar menüsüne girebilir ve buradan telefon numaranızı ya da e-posta adresinizi istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Snapchat Görünen İsmi Değiştirme

Bunun için önce uygulamayı açın ve giriş yapın. Daha sonra ekranı herhangi bir yerden aşağı doğru kaydırın ve hesap sayfanızı açın. Sağ üstteki çark resminden Ayarlar menüsünü açın ve ‘Name – İsim’ olarak gözüken kısma dokunun. İsterseniz sadece adınızı, isterseniz adınız ve soyadınızı ekleyin fakat arkadaşlarınız tarafından tanınabileceğiniz bir isim seçmenizi tavsiye ederiz.

Kısacası, Snapchat kullanıcı adı değiştirme doğrudan mümkün değil ve buna izin verilmiyor. Fakat hesabınızı silebilir, farklı isimle yeni bir tane açabilirsiniz.