Swarm Mesaj Geçmişi Nasıl Silinir ?

Bulunduğunuz konumu, o an ne yaptığınızı ve hatta hislerinizi arkadaş listenizdeki herkese veya sadece bunları görmesini istediğiniz ve konumunuza yakın olan arkadaşlarınıza bildirebilmeniz için en başta Facebook olmak üzere Instagram, Foursquare ve Swarm gibi birçok akıllı telefon uygulaması bulunmaktadır. Bu uygulamalar üzerinden attığımız mesajları bazen istemediğimiz içerikte olabiliyor ve yanlış kişilere gönderebiliyoruz. Swarm mesaj geçmişi nasıl silinebilir, ele alıyor olacağız.

Bu uygulamalar içerisinde amaca en uygun ve yaygın olarak kullanılanı şüphesiz ki Facebook uygulamasıdır. Fakat bulunduğunuz konumlarda yeni insanlar ile arkadaşlık kurmak için Facebook yeterli bir uygulama değildir. Çünkü Facebook’da sadece arkadaşlık listenizdeki insanlara bu bildirimleri yapabilirsiniz. Peki bulunduğunuz konumlarda size yakın olan yeni arkadaşlar edinmenizi sağlayacak akıllı telefon uygulamaları yok mu tabiki var.

Swarm-Foursquare

Swarm Ne İşe Yarar?

Dünya’da bu amaçla kullanılan en yaygın uygulama, aslında daha önceleri yiyecek, eğlence vs. için mekan aramalarında kullanılan Foursquare uygulamasını sunan kişiler tarafından geliştirilen Swarm uygulamasıdır. Bu uygulama, bulunduğunuz konumda(Cafe, Restaurant, Hotel, Eğlence merkezi, Şehir, Cadde, Sokak vs.) 2 saatlik süre içerisinde check-in yapan ve arkadaş listenizde olmasa dahi tüm Swarm kullanıcıları ile arkadaş olma ve mesajlaşma imkanı sunmaktadır.

Peki bu uygulamalar içerisinde, istediğiniz ve işinize yarayacak her özelliği özgürce kullanabiliyor musunuz?  Özgürce kullanmaktan kastımız, arama geçmişlerinin, mesajların, arkadaşlık bildirimlerinin ve hesabın silinmesi vs. özelliklerin istediğiniz zaman kullanılmasıdır. Evet! Bu konuda kullanıcılara en geniş imkanı tanıyan uygulama galiba Facebook’dur. Fakat tam aksine bu konuda kullanıcıları zaman zaman zor durumlarda bırakan ve bu durumdan dolayı kullanmaktan vazgeçilmelere neden olan uygulamaların başında da Swarm gelmektedir.

Swarm Mesajları Neden Silinemiyor?

Swarm-mesaj

 

Genelde uygulama geliştiricileri, kullanıcılarının güvenliği gerekçesi ile bazı özellikleri kullanıma sunmayabilirler. İnternet ortamlarında Swarm’ın bu konu ile ilgili herhangi bir açıklaması olmadığından dolayı, gerekçenin kullanıcı güvenliği olduğunu düşünüyoruz.

Swarm Mesaj ve Bildirimleri Nasıl Silinir?

  • Swarm uygulaması mesajları ve bildirimleri 7 günlük periyotlar halinde bildirim kutusunda tutmaktadır. Uygulama içerisinde mesajları ve bildirimleri görmekten kurtulmanın yollarından birisi telefonunuzun ayarlarında tarihi minimum 7 gün ileri almaktır. Fakat tarihi geri aldığınızda mesajlar geri gelecektir.
  • Diğer bir yoluda mesaj veya bildirim gelen kişiyi geçici olarak arkadaşlıktan silmektir.

 

Eğer Swarm hesabınızı silmeyi düşünüyorsanız da yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.