Twitter Hesap Silme

Twitter hesap kapatma

Twitter bilindiği üzere tüm dünyada milyonlarca kullanıcısı olan bir mikro blog sitesidir. Bu denli üyesi olması sosyal ağın kalitesi hakkında bize en net bilgiyi sunmaktadır. Belli bir karaktere kadar yazabildiğiniz ve paylaşabildiğiniz sistem özellikle kısa içerik ve görsellerden oluştuğundan birçok kişi tarafından beğenilerek kullanılmaktadır. Bu kadar kaliteli bir sistem olmasına rağmen Twitter üyeleri de zamanla birçok neden bağlı olarak Twitter hesap silme işlemini gerçekleştirebilmektedir. Bunun en temel sebebi ise üyelerin başka bir sosyal ağa yönelmesi veya sosyal ağlardan tamamen uzaklaşmak istemesi şeklinde tanımlanabilir.

Eğer siz de bir Twitter kullanıcısı iseniz önünüzde iki seçenek bulunmaktadır. Hesabınızı dondurabilirsiniz yani bir süre sonra kaldığınız yerden tekrar kullanmaya devam edebilirsiniz. Diğer seçenek ise Twitter hesap kapatma işlemidir ve bu işlemi gerçekleştirdiğiniz zaman hesabınızdaki veriler, tüm paylaşımlarınız tamamen silinir. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra tekrar hesabınızı açamazsınız ve farklı bir kullanıcı adıyla yeni bir hesap açmanız gerekir. Twitter hesap silme işlemini gerçekleştirmeden önce iyi düşünmeli ve hesabınızı tekrar kullanamayacağınızı göz önünde bulundurmalısınız.

Twitter Hesap Kapatma Nasıl Yapılır ?

Twitter hesap

Eğer kısa süreli bir şekilde Twitter hesabınızın kapalı kalmasını istiyorsanız hesap dondurma işlemini adım adım  uygulayabilirsiniz.

  • Twitter’da hesap dondurma için öncelikle Twitter’a giriş yapmalı ve kullanıcı adı ve şifreniz ile birlikte oturum açmalısınız.
  • Daha sonra hesap ayarlarına giriş yapmanız gerekiyor. Profil kısmının sağ üst köşesinde yer alan çark şeklindeki simgeye tıklayarak ayarlar kısmına gidebilirsiniz.
  • Burada sayfanın en alt kısmında bulunan hesabımı devre dışı bırak seçeneğine tıklayın.
  • Karşınıza bu işlemi uygulamanız halinde neler olacağı ile ilgili bilgiler çıkacaktır. Sayfanın alt kısmında Tamam, hesabı devre dışı bırak seçeneğine tıklayın.
  • Çıkan sayfada tekrar şifrenizi girin ve işlemi tamamlayın.

Hesabınız 30 gün boyunca dondurulmuş olacaktır. Bu süre zarfında hesabınıza tekrar giriş yaparsanız hesabınızı aktif hale getirebilir ve Twitter hesap silme işlemi tamamlanmadan önce tekrar Twitter kullanabilirsiniz. Eğer Twitter hesabı silme düşünceniz varsa tekrar aynı adımları uygulamanız gerekiyor. Hesabınıza giriş yapmalı ve ayarlar kısmından hesabımı devre dışı bırak seçeneğine tıklamalısınız. Yukarıda bahsettiğimiz işlemlerin aynısını uyguladığınızda hesabınız donduruşmuş olacaktır. Ne yazık ki Twitter hesap silme işlemi bir anda gerçekleşmemektedir. Bu nedenle ilk etapta hesap dondurma işlemini uygulamalısınız. Daha sonra size 30 günlük bir zaman zarfı tanınacaktır. Bu zaman aralığında tekrar hesabınıza giriş yaparsanız hesabınızı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Twitter hesap silmek

Eğer Twitter hesap silme işlemini gerçekleştirmek istiyorsanız bu 30 günlük zaman zarfında hesabınıza giriş yapmayın. Hesabınız 30. Günün sonunda tamamen silinecektir. Daha önce atmış olduğunuz Tweet’lere, paylaşmış olduğunuz fotoğraf ve videolara kesinlikle ulaşamazsınız ve hesabınız tamamen silinmiş olur. Bu nedenle eğer hesabınızı tekrar kullanmak isterseniz veya Twitter hesap silme işleminden vazgeçerseniz 30 gün içerisinde kullanıcı adı ve şifrenizle tekrar hesabınıza giriş yapabilir, ve işlemi iptal edebilirsiniz. Twitter hesabınızı nasıl onaylatacağınızı biliyor musunuz ?