Twitter Hesap Onaylatma Nasıl Yapılır?

Twitter Hesap Onaylatma

En gelişmiş mikro blog ağı olan Twitter, Twitter hesap onaylatma özelliği ile son dönemlerde daha popüler hale gelmiştir. Birçok sosyal medya ağında hesap ve sayfa onaylatma yoğun ilgi görmektedir. Bunu en temel sebebi ise Facebook, Twitter, Instagram ve bunun gibi büyük sosyal ağlarda birçok sahte profilin yer almasıdır. Herkes hesap onaylatma özelliğini kullanmasa da özellikle takipçi sayısı çok fazla olan popüler hesaplar bu özelliği kullanmaktadır. Mavi tik olarak adlandırılan onaylama işareti hesapların isimlerinin yanında yer almakta ve bu hesaplar potansiyel takipçilerini arttırmaktadır. Siz de bu hesapları sosyal ağlarda takip ediyor olabilirsiniz. Genel olarak yüksek miktarda takipçiye sahip olan onaylı hesaplar kullanıcılara güven aşılamaktadır. İlk etapta bu özellik ortaya çıktığında Twitter hesabı onaylatma kullanıcılar arasında pek yaygın değildi. Ancak günümüzde bu özelliğin her sosyal ağda kullanılmaya başlaması hesap onaylatma işleminin önem kazanmasına neden oldu.

Twitter’da Hesap Onaylatma (Twitter Mavi Tik) Nedir ?

Twitter Mavi Tik Nasıl Yapılır

Bu özelliğin ortaya çıkması sosyal ağlarda birçok kişinin sahte hesap açarak insanları rahatsız etmesi ve dolandırması ile başlamıştır. Onaylı hesaplarda profil sahibi bir takım kişisel bilgilerini vermek zorundadır. Bu da onaylı bir hesap tarafından herhangi bir taciz, dolandırıcılık veya hakaret gibi bir eylemin gerçekleştirilmesi durumunda hesap sahibinin rahatlıkla bulunabilmesini sağlamaktadır. Whatsapp tarafından da yakın zamanda kullanılmaya başlanacak bu özellik bir hesabın gerçekten o kişiye ait olup olmadığı hakkında kullanıcılara net bir bilgi vermektedir. Twitter hesabı onaylatma takipçilerin bu hesabın güvenilir olduğuna inanmalarını sağlamaktadır. Bu nedenle onaylı hesaplar son dönemlerde popüler olmuştur. Ancak Twitter hesap onaylatma işlemi kullanıcılar için biraz karışık olarak değerlendirilmektedir. İzleyeceğiniz adımları tam ve eksiksiz yerine getirmeniz halinde ise mavi tik’e sahip bir onaylı Twitter profiline sahip olabilirsiniz.

Twitter Hesap Onaylatma İşlemi Nasıl Yapılır ?

Twitter Hesap Onaylatma Formu

Twitter hesabı onaylatmak için öncelikle en ez 15.000 takipçiye sahip olmanız gerekiyor. Bu sayı size uzaksa ne yazık ki mavi tik özelliğine erişim sağlayamayabilirsiniz. Bu nedenle eğer Twitter hesap onaylatma işlemini gerçekleştirmek istiyorsanız ilk etapta 15.000 takipçiye ulaşmalısınız. Ayrıca Twitter hesabınızın bağlı olduğu e-posta adresi de doğrulanmış yani onaylı olmalıdır. Telefon numaranız e-posta hesabınızda ve Twitter hesabınızda yer almalıdır. Twitter hesabı onaylatma için bir diğer kriter de hesabınızın gizli değil herkese açık olmasıdır. Yani paylaşımlarınız tüm kullanıcılar tarafından görülebilmelidir. Bu kriterleri yerine getirdiyseniz Twitter hesabınıza giriş yaparak “verification.twitter.com” adresine giriş yapmalısınız. Burada karşınıza çıkacak olan formu eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekmektedir. Kişisel bir hesabınız varsa yaptığınız işlerden kurumsal bir hesabınız varsa da misyon ve vizyonunuzdan bu başvuru formunda bahsedebilirisiniz. Formu eksiksiz bir şekilde doldurup gönderdikten sonra Twitter hesap onaylatma işlemini tamamlamış oluyorsunuz. Hesabınız onaylanmazsa 30 gün sonra tekrar başvuru yapabilmeniz de mümkün.