Whatsapp Para Gönderme Nasıl Yapılır?

Whatsapp Para Gönderme
Whatsapp Para Gönderme

Bugün ki makalemizde yeni nesil özelliklerden birisi olan WhatsApp para gönderme nasıl yapılır sorusuna yanıt vereceğiz. Dünyanın gelmiş geçmiş en iyi mobil uygulamasından bahsediyoruz. Çok kısa bir zaman dilimi içerisinde özellikle büyüme oranları ile fark yarattı. Mark Zuckerberg, sistemi satın aldıktan sonra uygulama, güncellemeleri ile daha da ileri gitmeyi başardı.

Whatsapp para transferi özelliği, kısa süre öncesinde resmen tanıtılmıştı. Türkiye genelinde de çok büyük ilgi gördü diyebiliriz. Nitekim insanlar daha şimdiden nasıl yapıldığını merak ediyor. Bizde elimizden geldiğince sizleri bu anlamda bilgilendirmek istiyoruz.

whatsapp-para-transferi

Whatsapp Payments ile Para Gönderme Nasıl Yapılır?

Whatsapp şirketinin bu anlamda attığı adımları geri plana atmak mümkün değil. Whatsapp şirketi, denemeleri ilk aşamada ABD sınırları içerisinde ki kullanıcıları ile denedi. Nitekim zaman içerisinde herhangi bir sorun olmadığı anlaşılarak internet üzerinde gerekli düzenlemeler yapıldı. Uygulama kısa süre içerisinde dünya genelinde güncellenecek. Şimdi aşamalara geçelim.

A-) Öncelikli olarak güncelleme geldikten sonra uygulamada AYARLAR sekmesine sonrasında ise PAYMENTS sekmesine tıklıyoruz.

whatsapp-money-transfer

B-) Gelen ekranda ilk olarak UPI ekranını kabul ediyorsunuz. Sonrasında VERIFY VIA SMS ekranında telefon numaranızı onaylıyorsunuz. Sonrasında ise Ödeme sistemi kayıt ekranına geliyorsunuz.

whatsapp-anlasmali-bankalar

C-) Sonrasında ekranda BANKA HESAPLARI kısmını göreceksiniz. Altında ise YENİ BANKA HESABI EKLE butonu yer alacaktır. Buradan yeni banka hesabı ekleme ekranına giriyoruz. Birçok bankanın listelendiği bir ekranı göreceksiniz. Kullandığınız bankayı seçiyorsunuz. Sonrasında ise banka hesabınız ile Whatsapp’ı ilişkilendiriyorsunuz.

whatsapp-para-transferi-nasil-yapilir

D-) Sonrasında para göndermek istediğiniz kullanıcı ile sohbet penceresine giriyorsunuz. Sağ üst kısımdan PARA GÖNDER sekmesine tıklıyorsunuz. Sonrasnda hangi banka hesabınızdan gönderim yapmak istediğinizi seçiyorsunuz. Ardından göndermek istediğiniz para tutarını girdikten sonra belirlemiş olduğunuz UPI PIN şifrenizi giriyor ve ödemeyi yapıyorsunuz.

8602381035f52bc7d53c25d84221ab7df3282cde

E-) Para gönderdiğiniz kişinin de geçerli bir ödeme hesabı olmak durumundadır. Whatsapp, tüm para transferi işlemlerinizi Payment ekranında saklar ve sizlere sunar. Kısacası ödeme hesaplarınızın geçmişini de en ince ayrıntısına kadar değerlendirme şansına erişiyorsunuz.

Genel itibari ile fark yaratan bu özelliğin insanlar arasında da ciddi şekilde yaygınlaştığını biliyoruz. Dolayısı ile yakın bir zaman dilimi içerisinde daha kapsamlı seçenekleri sizlere sitemizde sunacağız. Merak ettiğiniz tüm konuları makalemiz altında bizlere sormanız yeterli olacaktır.

Whatsapp Payments özelliği henüz ülkemizde aktif değil. Bankalar ile anlaşılması durumunda ilk iş, sistem entegre hale getirilip ülkemize güncelleme olarak sunulacak.

Çağkan Sezgin avatarı
Yazarımız, yıllardan beri kendisini teknolojik sistemlere adamış ve Apple ürünleri konusunda usta bir kişidir. Bilgisayar programcısı olup teknoloji içerikli makaleler konusunda en popüler isimler arasında yer alır. Artık Dijitalportal.com için sizlere bilgi ieçrikleri sunar.