YouTube’dan Video İndirme Yöntemleri

youtube video indirme

Popüler video paylaşım sitesi Youtube dan video indirmenin bir çok yolu var. Aslında bunlar program kullanarak ve kullanmayarak olmak üzere iki çeşit diyebiliriz. Bu yöntemlerin ikisinden de bahsediyor olacağız, size uygun olan yöntemlerden dilediğinizi kullanabilirsiniz.

Bu programlarının sayıları bir hayli fazla, popüler olanlarından bahsedecek olursak, “Internet Download Manager, Ummy Video Downloader ve savefrom.net” ilk akla gelenlerden. Biz bu yazımızda, severek kullandığımız “savefrom.net” eklentisi, ummy video downloader uygulaması  ve programsız olarak nasıl video indirebileceğinizi anlatıyor olacağız.

İndirdiğiniz içerikleri, iPhone Zil Sesi Oluşturma yazımızda anlattığımız “Music Converter” uygulamasını kullanarak kolayca zil sesi yapabilirsiniz :) Öncelikle programsız download yöntemi ile başlıyoruz.

YouTube Programsız Video İndirme

Savefrom.net en çok bilinen ve en hızlı youtube video indirme yöntemi olmaya aday gösterilebilecek bir websitesi diyebiliriz. Bunun için yapmanız gereken işlem oldukça basit, YouTube sayfası açıkken, izlediğiniz içeriğin URL adresinin başına “ss” harflerini ekleyip enter tuşuna basmanız yeterli olacaktır. Örneğin burada yer alan bağlantıda olduğu gibi “www.”  uzantısının sonuna https://www.ssyoutube.com/watch?v=oRdxUFDoQe0″ eklediğinizde aşağıda yer alan sayfaya yönlendirileceksiniz.

youtube'dan video indirme

İndir butonuna basarak burada yer alan formatlardan seçiminizi yapıp, indirme işlemini başlatabilirsiniz.

Yout.com sitesini kullanarak

Savefrom.net gibi, yout.com da aynı mantıkla çalışıyor. Buradan video indirmenin 2 yöntemi var. Birincisi yout.com a giderek, oradaki arama kutusuna, youtube linkini yapıştırabilir ya da istediğiniz bir müziği arattırabilirsiniz. Daha sonra buradan indirme işlemi yapabilirsiniz.

Bir diğer yöntem ise, izlediğiniz youtube videosunun linkine tıklayarak, youtube.com kısmındaki “ube” kısmını silip, sadece “yout” bırakarak “enter”‘a bastığınızda direk indirme sayfasına yönlendirileceksiniz.

Ayrıca sayfanın da Türkçe olduğunu belirtmekte fayda var.

youtubedan video indirme

Eklenti Kullanarak: SaveFrom.net Helper

Savefrom.net helper

Kullanmış olduğunuz internet tarayıcısı için “savefrom.net” eklentisini yüklediğinizde, artık videoları istediğiniz kalitede ve formatta indirebilmeniz için youtube web sayfası üzerinde bir “indir” butonunuz olacak.

Youtube'dan nasıl video indirilir, youtube video indirme, youtube en hızlı video indirme

İndir ( Download ) butonuna tıklayarak seçeneklerde yer alan formatlardan istediğinizi seçebilirsiniz. Dosyayı indirmeden önce “i” ‘ya tıklayarak dosya boyutu hakkında bilgi sahibi olmanızda mümkün. Bu özellikten faydalanabilmek için yüklediğiniz eklentinin , internet tarayıcınız üzerinde aktif olduğundan emin olmalısınız. Safari için “Preferences” sekmesine tıklayarak açılan pencereden “Extensions” seçeneğine tıklıyoruz. Burada enable seçeneğinin aktif olmasını sağlıyoruz.

youtubeden nasıl video indirilir

Gerekli ayarların da doğru olduğundan eminsek, artık kolaylıkla dilediğimiz içeriği indirebiliriz. SaveFrom.net eklentisi ile sadece YouTube üzerinden değil aşağıda gördüğünüz gibi dailymotion.com, vimeo.com gibi diğer popüler siteler ve sosyal medya sitesi facebook üzerinden de video indirebiliyoruz.

youtube nasıl video indirilir

 

Ummy Video Downloader

Linke tıklayarak uygulamayı indirebileceğiniz sayfaya ulaşabilirsiniz. Norton tarafından güvenliği onaylanan uygulama internet explorer, mozilla, chrome, safari, yandex ve opera gibi popüler internet tarayıcılarının tümü ile uyumlu.

Ummyvideo downloader

Uygulamayı bilgisayarınıza kurduktan sonra, karşınıza aşağıda yer alan ekran çıkıyor olacak. Artık tek yapmanız gereken indirmek istediğiniz videonun linkini yapıştırarak, istediğiniz formatı seçip download butonuna basmak olacak.

Youtube video indirme

 

Siz de farklı eklentileri deneyebilir, kendiniz için en iyi youtube video indirme eklentisini keşfedebilirsiniz. Keşfettiklerinizi de yorum kısmında bizimle paylaşabilirseniz, biz de yazımızı güncelleyip, herkese faydalı olabiliriz.