WhatsApp Çevrimiçi Bildirimi Hakkında Herşey

WhatsApp, Whatsapp çevrimiçi bildirimi, whatsapp son görülme bilgisi, whatsapp web

İnternetin ceplerimize kadar girmesi ve yaygınlaşması sonrasında mesajlaşma da yeni bir boyut kazandı. Şüphesiz bu uygulamalardan en popüleri WhatsApp diyebiliriz. Hâl böyle oluncada, kullanıcılar gizlilik ayarlarını kendine göre düzenlemek ve daha serbest hareket etmek istiyor. Ya da tam tersi, eşinizi, sevgilinizi yakın markaja almak ve Whatsapp son görülme durumunu, mesajı okuma durumunu takip etmek istiyorsanız bu yazımız sizin için :) WhatsApp çevrimiçi bildirimi hakkında herşey , Whatsapp hileleri ve tüm ipuçlarını paylaşıyoruz. Bonus özelliği henüz keşfetmediyseniz çok seveceksiniz :)

WhatsApp Çevrimiçi Bildirimi Hakkında Herşey

 “Whatsapp son görülme, profil fotoğrafı, durum bilgisi ve okundu bilgisi” gibi ayarlarda değişiklik yapabileceğimiz gibi Whatsapp Çevrimiçi Bildirimi” gibi kişileriniz ne zaman çevrimiçi olduğunu ve ne kadar süre uygulamayı kullandığını da görebilmemiz mümkün. Sizde Whatsapp ajanı olmak ve takip ettiğiniz kişilerden bildirim almak istiyorsanız adım adım anlatıyorum.

Öncelikle uygulama içerisinde yer alan gizlilik ayarlarında bahsetmek istiyorum. “Mavi tik ( √√ ) “ olarak bilinen, Whatsapp okundu bilgisi en çok can sıkan, ve sevgili ayıran, kavga çıkaran bir özellik olarak anılıyor. Artık mesajı okuduğumuz zaman karşı tarafıma bir bildirim gittiği için, ya görmemişim, dikkatimden kaçmış gibi bahanelere sığınarak çamura yatamıyoruz :) Madem çamura yatamıyoruz, bizde bu durumu ortadan kaldırırız :) WhatssApp Mavi Tik Nasıl kapatılır açıklıyoruz.

WhatsApp Gizlilik Ayarları

1 )  Uygulamayı açtıktan sona “Ayarlar” içeriğine giriyoruz. Burada yer alan “Hesap” seçeneğine tıklıyoruz.

Whatsapp gizlilik ayarları, Whatsapp son görülme durumu, whatsapp okundu bilgisi

2 ) İstediğimiz ayarları güncellemek için “Gizlilik” seçeneğine tıklıyoruz.

Whatsapp gizlilik ayarları, Whatsapp son görülme durumu, whatsapp okundu bilgisi

3 ) Açılan ekranda “Son Görülme, Profil Fotoğrafı, Durum ve Okundu Bilgisi ( Mavi Tik )” seçeneklerinde istediğimiz tercihleri seçebiliyoruz. Burada yer alan seçenekler ; “Herkes, Kişilerim ve Hiçkimse” . Yaptığımız tercihlere göre son görülme, profil fotoğrafı ve durum bilgilerimizi herkesle, rehberimizde bulunan kişilerle ya da hiçkimseyle paylaşmayabiliyoruz. Aynı şekilde okundu bilgisi (mavi tik) seçeneğinide iptal etmek mümkün. Hatta istemediğimiz kişilerin bizle iletişeme geçmemesi için engellenenler listemizi bile oluşturabiliriz.

Not : Hatırlatmakta fayda var bu bildirimler üzerinde yapacağınız değişiklikler, her iki tarafıda etkiliyor. Yani ben son görülme durumumu paylaşmayım ama başkalarını görüyüm yada okundu bilgisi sadece bana gelsin diye düşünüyorsanız öyle bir durum yok :) , diğer kişilerin de bu durumlarını göremeyeceksiniz.

Whatsapp gizlilik ayarları, Whatsapp son görülme durumu, whatsapp okundu bilgisi

WhatsApp’ta Kimin Çevrimiçi Olduğunu Öğrenmek

WhatsApp’da uygulamayı kullanırken “Çevrimiçi” olma durumunuzu gizlemeniz için bir seçenek bulunmuyor ancak çevrimiçi olduğu anı bilmek istediğiniz kişilerden de bir bildirim almak ve ne kadar süre çevrimiçi olduklarını bilmek istiyorsanız hem iOShem de Android”  kullanıcıları için geliştirilen uygulamalar sizi sevindirecek. Whatsapp son görülme hilesi olarak, “WhatScope” ve “WhatsOnline” isimli uygulamalar imdadınıza yetişiyor.

WhatScope Nedir ? Nasıl Kullanılır

Whatsapp çevrimiçi bildirimi, whatscope nedir ? Nasıl kullanılır ?

iOS , Android’e göre daha az kişiselleştirilebilir olduğu için bu tarz yan uygulamalar daha kısıtlı olabiliyor. Whatsdog, whatsbomb, whatsonline gibi uygulamaların benzeri diyebiliriz. Amaç aynı, takip etmek istediğiniz numara çevrimiçi olduğunda bildirim alabiliyorsunuz, giriş ve çıkış saatini ve günlük, haftalık olarak istatistiklerini tutmak mümkün. Uygulama oldukça iyi, takip edilen kişinin kendisinin takip edildiğini anlama durumuda yok. Whatscope uygulamasını bu link üzerinden indirebilirsiniz. Uygulama ilk gün ücretsiz ancak şu an için günlük 1₺ ücreti var. İlerleyen zamanlarda reklam vs. gibi destekler ile daha ekonomik olabilir ve ya ücretsiz hizmet de verebilir. Takip etmek istediğiniz insanın günlük 1₺’lik ederi var ise sorun yok :)

Whatsapp çevrimiçi bildirimi, whatscope nedir ? Nasıl kullanılır ?

WhatsOnline Nedir ? Nasıl Kullanılır ?

whatsapp hileleri

Android kullanıcıları Whatscope uygulamasının apk versiyonunu bu link üzerinden indirebilirler. Ancak alternatif bir uygulama daha mevcut, aynı mantıkla çalışan WhatsOnline uygulamasının apk versiyonunuda bu linke tıklayarak indirebilirsiniz. Her iki uygulama ile de takip ettiğiniz kişilerin çevrimiçi online olma sürelerini, günde kaç saat kaldığını ve son görülme tarihlerine ulaşabilirsiniz.


Whatsapp çevrimiçi bildirimi, whatsonline nedir ? Nasıl kullanılır ?

Bonus : WhatsApp Web Nedir ? Nasıl Kullanılır ?

Çok sevdiğiniz WhatsApp uygulamasını, telefon üzerinden değilde bilgisayarınız üzerinden kullanmak ve klavyenizi kullanarak daha hızlı yazmak istiyorsanız WhatsApp Web tam size göre. Telefonunuzun küçük ekranından sıkıldıysanız WhatsApp Webi kullanarak , notebook, tablet ve masaüstü bilgisayarınızdan sohbetlerinize devam edebilirsiniz. WhatsApp Webi kullanmak için yapmanız gerekenler çok kolay.

1 ) İnternet tarayıcınıza WhatsApp resmi adresini yazarak girin. Açılan pencerede “WhatsApp Web” sekmesine tıklayınız.

WhatsApp, Whatsapp çevrimiçi bildirimi, whatsapp son görülme bilgisi, whatsapp web

2 ) Karşınıza açılan pencerede bir QR kodu göreceksiniz. Telefonunuzda yer alan WhatsApp uygulamasını kullanarak kodu taratıyoruz.

WhatsApp, Whatsapp çevrimiçi bildirimi, whatsapp son görülme bilgisi, whatsapp web

3 ) WhatsApp uygulaması “Ayarlar” içerisinde 2. seçenek olarak “WhatsApp Web” i göreceksiniz. Buraya tıkladığınızda kameranız aktif hale gelerek QR barkod okuyucu devreye girecek.

WhatsApp, Whatsapp çevrimiçi bildirimi, whatsapp son görülme bilgisi, whatsapp web

 

4 ) QR kodu tarattığınızda, WhatsApp Web kullanıma hazır :)

WhatsApp, Whatsapp çevrimiçi bildirimi, whatsapp son görülme bilgisi, whatsapp web

5 ) Artık dilediğiniz şekilde web üzerinden WhatsApp’ı kullanabilirsiniz.

Bonus 2 : WhatsApp Desktop Nedir ? 

Uygulamayı internet tarayıcısı üzerinden değilde, direkt olarak kullanmak isterseniz, WhatsApp resmi adresinde yer alan “indir” seçeneğini kullanarak , windows veya mac bilgisayarınız için uygun olan sürümü indirerek de kullanabilirsiniz.

WhatsApp, Whatsapp çevrimiçi bildirimi, whatsapp son görülme bilgisi, whatsapp desktop

 

Popüler anlık mesajlaşma servisi olan, WhatsApp uygulaması için söyleyeceklerimiz şimdilik bu kadar. WhatsappWeb’i ve WhatsApp Desktop sürümünü mutlaka deneyiniz :)

Bir gün WhatsApp hesabınızı silmeniz gerekirse okuyabilirsiniz.

Güncelleme

WhatsApp Grup Silme hakkında soru işaretleriniz var ise bu yazı ile devam edebilirsiniz : )

WhatsApp, Whatsapp çevrimiçi bildirimi, whatsapp son görülme bilgisi, whatsapp web