WhatsApp Hesabı Silme

WhatsApp Hesabı Nasıl Silinir ?

Basit ve kolay işlem olmasına rağmen genel olarak whatsapp hesabı silme nasıl yapılır bilmiyoruz. WhatsApp hesap silme herkesin yapabileceği bir işlemdir. Sadece birkaç yere girip ayarları değiştirerek kolayca whatsapp hesabınızı silebilirsiniz. WhatsApp hesabı silme işlemi için hiçbir teknik desteğe ya da kişiye gerek kalmadan kendiniz WhatsApp hesabınızı kolay ve hızlı bir şekilde silebilirsiniz.

WhatsApp Çevrimiçi Bildirimi, WhatsApp Web ve WhatsApp Desktop hakkında herşey için bu yazımızıda okumanızı tavsiye ederiz.

WhatsApp Hesabı Silme İçin İzleyeceğiniz Yol

İlk adımda WhatsApp uygulamasını açın. İkinci adım olarak arama yerinin sağında bulunan üç noktaya dokunun. Dokunduğunuzda [Ayarlar] girin ve [Hesap] dokunun en altta bulunan [Hesabımı Sil] dokunun. Telefon numaranızı ülke kodu ile birlikte yazın [Hesabımı Sil] e dokunun. Telefonun işletim sistemi ve kendine göre özellikleri nedeniyle whatsapp hesabını silmek işlemi için farklı yollar izlemek gerekebilir.

Whatsapp hesabı silme işlemi işletim sistemi ya da telefon nedeniyle farklı whatsapp hesabı silme yöntemleri bulunmaktadır. Bu farlılıklar sadece menü yerleri ya da işlem sıralarındaki farklılıklar olabilir.

WhatsApp Hesap Silme işlemi Farklı Olan Telefonlar

Telefonlardan ya da işletim sistemlerinden dolayı kaynaklanan farklı menü seçenekleri nedeniyle whatsapp hesabı silme işlemi farklılık gösterebilir. Bu yüzden öncelikle telefon ve işletim sisteminize göre uygun olan yöntemi seçmelisiniz. Böylece kolay ve hızlı bir şekilde zorlanmadan whatsapp hesabınızı silebilirsiniz.

Blackberry telefon kullanıcıları için gerçekleştirecekleri adımlar şunlardır;

WhatsApp’ın en son sürümünü kullandığınızı emin olmak için kontrol edin. Sürümünüz güncel değilse,  güncelleyin hesap silme işlemine öyle devam edin.

-WhatsApp uygulamasını açın ve Ayarlar > Hesap Bilgileri menüsüne girin.
-Hesabımı Sil‘e tıklayın
-Telefon numaranızı ülke kodu ile birlikte yazın ve [Hesabımı Sil]i seçin

iPhone telefonu kullanıcıları için;

iPhone WhatsApp Hesabı Silme

WhatsApp’ uygulamasının sürümünün güncel olmasını kontrol edin. Güncelliğini kontrol etmek için iPhone’unuzdan App Store’a girip, güncellemeyi kontrol ediniz. Güncel değilse güncelledikten sonra hesap silme işlemine devam edin.
-WhatsApp’ı uygulamasını açın ve Ayarlar girin Sohbet Ayarları dokunduktan sonra Gelişmiş bölümüne girin > Hesabımı Sil‘e gidin.
-Telefon numaranızı ülke kodunu kullanarak yazın.
-WhatsApp hesabınızı silmeyi gerçekten istiyorsanız [Hesabımı Sil] tuşuna dokunun.

İşletim sistemi Windows Phone olan kullanıcıların yapacakları işlemler;

WhatsApp uygulamasının en son sürümünü kullandığınıza emin olun. WhatsApp uygulamasının güncelliğini kontrol etmek için Windows Phone Marketplace’i açın. Whatsapp uygulamanız güncel değilse, güncelleyerek hesap silme işlemine devam edin.
-WhatsApp’ uygulamasını açın daha sonra ekranın sağ altta bulunan üç noktaya tıklayın. Ayarlar‘a girin ve Hesap’a doğru kaydırın.
Hesabı sil‘e tıklayın ve telefon numaranızı ülke kodu ile birlikte yazın. Hesabınızı silme işlemini tamamlamak ve hesabınızı silmek için ekranın alt kısmındaki [sil]e basın

Bu işlemleri doğru bir şekilde uyguladığınız zaman whatsapp hesabınızı kolay ve hızlı bir şekilde silebilirsiniz.