Whatsapp Grup Silme Nasıl Yapılır?

Whatsapp Grup Silme
Whatsapp Grup Silme

Dünyanın en çok kullanılan mobil uygulaması olarak dikkat çeken Whatsapp grup silme nasıl yapılır sorusuna yanıt vereceğiz. Farklı konularda sorularınız var ise daha önce WhatsApp hakkında bir çok konuya değindiğimiz yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz. Grup sohbetleri, günümüzde Whatsapp uygulamasının olmazsa olmazlarından birisi olarak dikkatleri çekiyor. Ancak insanlar zaman içerisinde gereksiz hale gelen grup sohbetlerinden ciddi anlamda şikayetçi demek yanlış olmaz sanırım.

Whatsapp grup kapatma işlemi için öncelikli olarak gruptan ayrılmanız gerekir ki sonrasında silme işlemini yapabilesiniz. Dolayısı ile tam da bu noktada öncelikleriniz olmalı. Android ve iOS işletim sistemlerinde işler biraz karmaşık ilerliyor. Dolayısı ile biz, her iki işletim sistemi için de en ideal seçenekleri sizlere sunmak için elimizden geleni yapacağız. Merak ettiklerinizi yorum alanlarımızdan bizlere sorabilirsiniz.

Whatsapp Grubu Nasıl Silinir?

Bu işlemi yapmak sandığınızdan çok daha kolay, çok daha pratik ve çok daha ilgi çekici demek yanlış olmaz sanırım. Genel itibari ile Türkiye genelinde de en çok kullanılan uygulamalardan birisinden bahsediyoruz. Bu noktada hesas önceliğimiz, GRUPTAN AYRILMANIZ GEREKTİĞİ. Sonrasında silme işlemini sorunsuz bir şekilde yapabileceksiniz. Aşağıdaki aşamaları eksiksiz bir şekilde uygulayınız.

Android Whatsapp Grubu Silme

 • Öncelikle Whatsapp uygulamasını açın.
 • Uygulama içerisinde silmek istediğiniz grup sohbetinin üzerine basılı tutun.
 • Açılan seçenekler içerisinde GRUPTAN ÇIK seçeneğini göreceksiniz. Öncelikle bu seçeneğe tıklamanız gerekir. Gruptan çıkma işlemini gerçekleştirin.
 • Gruptan çıkma işlemini gerçekleştirdikten sonra tekrardan o grubun üzerine basılı tutun ve çıkan seçenekler içerisinde GRUBU SİL sekmesini göreceksiniz. Bu sekmeye tıklayarak grubu Android telefonlarda tamamen silebilirsiniz.

iOS Whatsapp Grubu Silme

 • Yine ilk olarak Whatsapp programına giriş yapıyoruz.
 • iOS cihazımızda silmek istediğimiz grubu buluyoruz.
 • Grup sohbetine tıklamadan o sohbeti sağa doğru kaydırıyoruz.
 • Sağa doğru kaydırdıktan sonra YAN YANA ÜÇ NOKTA göreceksiniz. Bu linke tıklayın.
 • Tıkladığınızda aşağı doğru seçenekler açılantır. Bu seçeneklerden GRUPTAN ÇIK seçeneğine tıklayarak ilk olarak gruptan çıkıyorsunuz.
 • Gruptan çıkma işleminin ardından tekrar sohbeti sağa kaydırın ve aynı üç noktalı sekmeye tekrar tıklayın.
 • Tıklamanın ardından bu sefer alt kısımda GRUBU SİL seçeneği çıkacaktır. Sorunsuz bir şekilde bu yöntem ile grubu silme şansına sahip olacaksınız.

Whatsapp grubu kapatma işlemi işte sorunsuz olarak bu yöntemler ile yapılır. Gruptan çıktığınız sürece sohbetleri tamamen yok edebilme şansına da sahip olabileceksiniz.

Çağkan Sezgin avatarı
Yazarımız, yıllardan beri kendisini teknolojik sistemlere adamış ve Apple ürünleri konusunda usta bir kişidir. Bilgisayar programcısı olup teknoloji içerikli makaleler konusunda en popüler isimler arasında yer alır. Artık Dijitalportal.com için sizlere bilgi ieçrikleri sunar.