Facebook hesabı nasıl dondurulur ?

Sosyal medyanın gücü tüm insanlığı sarmış durumdadır. Facebook dondurma işlemi de Facebook hesabı kullanan tüm insanlarca merak edilen bir konu olmuştur. Facebook hesapları da sosyal medyanın gücü ile hayatımıza girmiştir. Her Facebook kullanıcısı bazı durumlarda Facebook hesap dondurma işlemini yapmak isteyebilmektedir.

Facebook sosyal ağlar içerisinde yıllardır bize kusursuz hizmet veren bir firmadır.  Fakat bazı zamanlarda gerek iş gerekse okul nedeni ile veya başka özel sebepler ile Facebook hesabımızı dondurmak istemekteyiz. Hesabı silmeden bilgilerinize zarar vermeden hesabınızı geçici süre ile dondurma fırsatını Facebook bizlere sunmaktadır.

Facebook arkadaş listesi nasıl gizlenir cevabı bu yazımızda.

BAZI ZAMANLARDA FACE DONDURMA EN KOLAY YOLDUR

Facebook Hesabınız geçici olarak kullanmak istemediğiniz anda tüm hesabı silmek yerine hesabınızı geçici olarak dondurmak daha mantıklı bir seçenek olacaktır. Facebook hesabınızı geri aktif hale getirmeniz durumunda tüm bilgileriniz yerli yerinde duruyor olacaktır.

*O halde Facebook hesabımızı nasıl dondurabiliriz?

*Face dondurma işlemi için ilk önce Facebook hesabımıza akıllı telefonumuz aracılığı ile veya bilgisayarımız aracılığı ile giriş yapmalıyız.

*Facebook hesabımızda bulunan hesap ayarları seçeneğine tıklamalıyız.

*Daha sonra karşımıza gelecek ekrandan genel seçeneğini seçmeliyiz.

Facebook_hesap_dondurma

*Genel seçeneğine tıkladıktan sonra çıkan seçenekler arasından hesabı yönet seçeneğini seçiyoruz.

*Hesabı yönet seçeneğine tıklayınca hesap ve tam karşısında dondur şeklinde bir şık bulunacaktır. Bu seçeneği seçmelisiniz.

*Hesap-dondur demeniz durumunda hesabınız bunun nedenini size soracaktır.

*Hesap-dondur dediğinizde Facebook’ un belirlediği Facebook dondurma nedenleri karşınıza gelecektir.

Facebook hesabı dondurmak

*Facebook hesabınızı dondurma nedeniniz Facebook yöneticilerinin sıraladığı nedenlerden biri ise o nedeni işaretlemeniz yeterlidir.

*O nedenlerden biri değilse diğer seçeneğini seçip nedeninizi yazmanız gereklidir.

*Bu işlemi yaptıktan sonra Facebook size çıkış yap diyecektir. Çıkış yapmanız durumunda Facebook hesabınız donmuş olacaktır.

*Sırası ile yaptığınız Facebook hesabına giriş, hesap ayarları, genel, hesabı yönet, hesap-dondur, hesabı dondurma nedeni belirt ve çıkış yap işlemleri ile Facebook hesabınız güvenle dondurulmuş olacaktır.

Siz tekrar şifreniz ile giriş yapmadığınız sürece arkadaşlarınız ve tüm Facebook kullanıcıları sizin Facebook hesabınızı arama motorunda göremeyeceklerdir. Sizi hiçbir gönderi veya fotoğrafta etiketleyemeyeceklerdir. Facebook hesabınıza giriş yapmanız durumunda Facebook hesabınız tekrar aktifleşecektir ve kullanıma hazır olacaktır.

Facebook Hesap Dondurma İşlemi Hesabınızı Güvenle Saklar 

Facebook hesaplarımız hepimizin gün içinde sıkça kullandığımız, fotoğraf, gönderi paylaştığımız ve vakit geçirdiğimiz sosyal ağların en önemlisidir. Ancak bazı zamanlarda bu sosyal ağlarda geçirdiğimiz zamanı başka bir işe ayırmak durumda kalabiliyoruz.  İş dolayısı ile Facebook hesabımıza girmememiz gerekse de çoğu zaman kendimizi tutamayabiliyoruz. Bu durumda hesabımızı tamamen kapatmak hiç de hoşumuza gitmiyor. Hesabı tamamen kapatmamız durumunda tüm gönderilerimiz fotoğraflarımız siliniyor. Facebook bu durumda kalanlar için Facebook hesabını dondurma seçeneğini bizlere sunmuştur. Belirli bir neden belirtmeniz durumunda Facebook hesabınızı kolayca dondurmanız mümkündür. Bu sayede işleriniz bitip Facebook hesabınıza geri döndüğünüzde tüm bilgileriniz sizi aynı yerli yerinde bekliyor olacaktır. Facebook hesabı dondurma işlemi ile hesabınızı güvenle saklar.