Instagram Gizli Profilleri Görme

Instagram gizli profil görmenin belli başlı birkaç yolu vardır. Instagram günümüzde en yaygın kullanılan sosyal medya sitelerinden biridir. Instagram üzerinden özel günlerinizde veya herhangi bir günde çektiğiniz fotoğraflarınızı veya videolarınızı ekleyebilir, hikaye özelliği ile anlık düşünce, fotoğraf, video paylaşımında 24 saat hesabınızda görülebilir olacak şekilde paylaşabilirsiniz.

Instagram Gizli Hesap

Instagram gizli profil

Instagram hesap görülebilirliği açısından kullanıcılarına 2 farklı seçenek sunmaktadır.  Bunlardan birincisi herkese açık profildir. Bu tip profilleri kullanıcı adınızı veya instagram biyografisi adı verilen alandaki bilgilerinizi bilen kişiler profilinize rahatlıkla erişim paylaşımlarınızı görebilmektedir. İkinci yol ise Instagram gizli profil seçeneğidir. Bu profil seçeneği hem güvenlik açısından hem de başkalarının sizi rahatsız etmemesi adına oldukça önemlidir ve tavsiye edilen profil biçimidir. Bu seçeneği kullanan instagram kullanıcılarının profilleri ise yalnızca profil sahibinin kendisini takip etmesine izin verdiği kişilere açıktır. Yani yalnızca bu kişiler paylaşımları görebilir, beğenebilir, yorum yapabilirler. İkinci profil seçeneğini kullanmak sizin hem sizi rahatsız edecek kişilerin fotoğraflarınıza yorum yapmasını engellemek ve onların gönderilerinize ulaşamamasını sağlamak adına oldukça yararlıdır. Bu yolu tercih eden kullanıcıları takip etmek isteyenler önce kişiye takip isteği gönderirler. Bu istek kişinin bildirim ekranında gözükür ve eğer onaylarsa takip isteği atan kişiye profil açılır. Profilinizi oluştururken gizleyebileceğiniz gibi sonradan da gizleyebileceğiniz veya herkese açık seçeneğine döndürebilirsiniz.

 Instagram Gizli Profil

Instagram gizli hesap

Peki diyelim ki merak ettiğimiz paylaşımlarından haberdar olmak istediğimiz biri var. Diyelim eski sevgiliniz veya başka biri. Ama bu kişi hesabını gizlemiş. Bu durumda onun paylaşımlarından nasıl haberdar olacaksınız ? İşte bu sorunun cevabını şimdi verelim. Öncelikle uyaralım, Instagram gizli hesap seçeneğini bloke ettiğini söyleyen site veya uygulamalara sakın yanaşmayınız. Gizli hesapları size göstermeyeceği gibi sizden hesap bilgilerinizi isteyecek verdiğiniz taktirde hesap bilgilerinizi kullanacak, değiştirecek ve dolayısıyla hesabınızı çalmış olacaktır. Gizli hesapları görmenin iki yolu vardır. Bunlardan birincisi pek etik olmasa da çokça kullanılan ve başarıya ulaşan sahte hesap yöntemidir.

  • Takip etmek istediği kişinin ilgi alanına odaklı içerik üreten bir sayfa oluşturan kullanıcı karşısındakine takip isteği atarak ve onay alarak profilini görebilir, gönderilerinize beğeni veya yorum yapabilirler.
  • İkincisi ise normal olarak hesap kullanıcısı ile iletişime geçerek ona takip isteği atmak ve onaylamasını sağlamaktır.
  • Takip onayının iptaline kadar siz de o kişinin gönderilerine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Gizli hesabı görme yolları bunlardır.

Uyarımızı yineleyelim. Gizli hesapları gösterebildiğini iddia eden sayfa ve uygulamalara itibar etmeyiniz. Onlar hesap bilgilerinizi ele geçirmek ve kullanmak için oluşturulmuş bir tuzak ihtimali olan yazılımlardır. Siz de kullanıcı sizden haberdar olmasın istiyorsanız sahte hesap dilerseniz de kullanıcı ile irtibata geçerek takip onayı ile gönderilerek ulaşın. Bu daha güvenli olacaktır. Instagram engel kaldırma hakkında sorularınız var ise bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.