Far Cry 5 Sistem Gereksinimleri

Far Cry 5 Sistem Gereksinimleri
Far Cry 5 Sistem Gereksinimleri

Ubisoft tarafından geliştirilen üst seviye oyun Far Cry 5 sistem gereksinimleri kısa süre öncesinde tanıtım videosu ile açıklandı. Üst seviye grafik seçeneklerinin kısa zaman içerisinde ciddi anlamda dikkat çektiğini biliyoruz. Her geçen gün büyüyen ve gelişen bu sektör içerisinde oyunlarda da büyüme meydana geliyor.

Far Cry serisi, oyun piyasalarında ki en köklü oyunlardan birisi olarak adından söz ettiriyor. Oyun, 5 numaralı sürümü ile birlikte dünya genelinden insanları kendisine hayran bırakacak niteliklerde geliştirildi ve adından ciddi anlamda söz ettirdi. Okuyucularımız için elimizden geldiğince kapsamlı bilgileri sizlere sunmak istiyoruz.

Far Cry 5 Hikayesi

Bilinmeyen bir süreci aydınlatmak, esrar içerisinde esrar çözmek gibi bir sürecin içerisine girdiğimizi net olarak söyleyelim. Oyun içerisinde cinayetler, isyanlar, kayıplar ya da aklımıza gelebilecek birçok seçenek söz konusu. Burjuva sınıfı, halkı sömürmek için ciddi anlamda teşkilat olmuş durumda.

Biz ise bu teşkilatı gizliden gizliye çökertmek ve kısa zaman içerisinde adalet sağlamak için harekete geçiyoruz. Son derece zor bir sürecin içerisinde olacağız. İçerdeki muhbirler, güvenilmeyecek insanlar, tam olarak çözemeyeceğimiz yem niteliğinde kanıtlar. Profesyonel silahlar ve çatışma kurguları ile birlikte ciddi anlamda dikkat çeken bir oyun olarak geliştirildi. Öyle ki reklamlarının yapılmaya başlandığı an itibari ile dünya genelinde fark yarattı. Bizde sitemizde hemen sizlere bilgiler sunmak istiyoruz.

Far Cry 5 Minimum Sistem Gereksinimleri

Oyundan maksimum verim alabilmek için grafik kartınızın iyi olması gerekiyor. Üst seviye donanım seçeneklerinden bahsediyoruz. Bu neden dolayısı ile Far Cry 5 oyununun aşağıdaki minimum gereksinimler ile ideale yakın performans verdiğini söyleyelim. Özellikle RAM kapasitesinin yüksek olması, alacağınız verim açısından çok çok önemlidir. Hemen özellikleri yakından analiz edelim;

 • İşletim Sistemi: Windows 7 SP1, Windows 8.1 ve Windows 10 (sadece 64 bit versiyonlar)
 • İşlemci: Intel Core i5-2400 ya da AMD FX-6300
 • Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 670 ya da AMD R9 270
 • RAM: 8 GB
 • Ekran Çözünürlüğü: 720P
 • Görüntü Ayarları: Düşük

Far Cry 5 Önerilen Sistem Gereksinimleri

Donanımlı bir bilgisayarda maksimum performans alabileceğinizi unutmayın. Özellikle RAM ve ekran kartı bu oyun için demirbaş niteliğinde. Dolayısı ile aşağıdaki seçenekleri dikkate almalısınız.

 • İşletim Sistemi: Windows 7 SP1, Windows 8.1 ve Windows 10 (sadece 64 bit versiyonlar)
 • İşlemci: Intel Core i7-4770 ya da AMD Ryzen 5 1600
 • Ekran Kartı: Nvidia Geforce GTX 970 ya da AMD R9 290X
 • RAM: 8 GB
 • Ekran Çözünürlüğü: 1080P
 • Görüntü Ayarları: Yüksek
Çağkan Sezgin avatarı
Yazarımız, yıllardan beri kendisini teknolojik sistemlere adamış ve Apple ürünleri konusunda usta bir kişidir. Bilgisayar programcısı olup teknoloji içerikli makaleler konusunda en popüler isimler arasında yer alır. Artık Dijitalportal.com için sizlere bilgi ieçrikleri sunar.