Google Play Store İndirme Bekleniyor Hatası Kesin Çözümü

Google Play Store İndirme Bekleniyor Hatası
Google Play Store İndirme Bekleniyor Hatası

Android cihazlarda son dönemde sıklık ile yaşanan sorunlardan birisi olan Google Play Store indirme bekleniyor hatası ve kesin çözümü üstünde duracağız. Amdroid işletim sistemi, dünya genelinde ki en yaygın ve en popüler işletim sistemi. Uygulama marketi uygulaması olarak da yine Google şirketi tarafından geliştirilen Play Store sistemi kullanılmakta.

Android indirme bekleniyor sorunu, birçok kişi tarafından yaşanıyor ve bu noktada insanlar hem nedenlerini hem de çözümlerini net bir şekilde merak ediyor. Bizde elimizden geldiğince sizlere bu anlamda fikirler sunacak ve sorunu ortadan kaldırmanıza yardımcı olacağız. Daha fazla merak ettikleriniz için yorum alanlarımızı kullanın.

Google Play Store İndirme Bekleniyor Hatasının Nedenleri

Tabi ki bu konuda birçok farklı neden sayılabilir. Android işletim sistemi açık kaynak kodlu bir sistemdir. Birçok insiyatif kullanıcı denetimine bırakılmıştır. iOS işletim sistemi ise bu işlemleri genellikle arkaplanda yürütür. İndirme bekleniyor Google play için trend bir hastalık haline geldi demek de yanlış olmaz. Bu noktada sorunun nedenleri arasında;

 • Google Play önbelleğinin tamamen dolu olması,
 • Wifi ya da mobil veri bağlantı hızının düşük olması,
 • Telefonunuzun tarih ve saat ayarlarının tamamen değişmiş olması,
 • Arkaplanda devam eden ve telefonu yoran uygulamaların çalışıyor olması,

net şekilde sayılabilir. Tam da bu noktada sizlere elimizden geldiğince çözüm önerileri sunma yoluna gideceğiz. Aşağıdaki aşamaları en ince ayrıntısına kadar inceleyin.

Google Play Store İndirme Bekleniyor Sorununun Çözümü

Bu noktada öncelikle 4 ayrı seçeneği inceleme şansına sahip olacağız. Bu seçenekler sayesinde sorunları tamamen ortadan kaldırma şansına erişeceksiniz. Yine takıldığınız yerlerde yorum atmanız önemlidir.

Play Store Önbellek Temizleme

 • Telefonunuzda AYARLAR ve sonrasında UYGULAMALAR kısmına tıklayınız.
 • Açılan ekranda GOOGLE PLAY STORE seçeneğini bulun ve üzerine tıklayın.
 • Karşınıza birkaç buton çıkacaktır. Öncelikle VERİLERİ TEMİZLE seçeneğine tıklıyoruz.
 • Bu işlem bittikten sonra ise ÖNBELLEĞİ TEMİZLE seçeneğine tıklayarak sorunu çözüyoruz.

google-play-store-onbellek-temizleme

İnternet Bağlantısı ve Alternatif Ağ Denemeleri

 • İndirme sorununun öncelikli nedeni internet bağlantınız olabilir.
 • Wifi ağınızda sorun yaşıyorsanız farklı bir Wifi ağından deneme yapabilirsiniz.
 • Wifi ağlarında sorun yaşıyorsanız telefonunuzun mobil veri özelliğini de kullanarak deneme yapabilirsiniz.

Tarih ve Saat Ayarlarınızı Kontrol Edin

Play Store, telefonunuzun tarih ve saat verilerinin doğruluğunu kontrol eden bir sistemdir. Dolayısı ile tam da bu noktada AYARLAR ve sonrasında TARİH/SAAT kısmından telefonunuzun saatini kontrol edin. Android, kimi telefonlarda hala tarih ve saati ileri – geri uygulamasına göre değiştiriyor.

Arkaplanda Çalışan Uygulamaları Kapatın

Telefonun arkaplan kısmında çalışan uygulamalar hem işlemciyi yorar hem de internet hızını etkiler. Bu neden dolayısı ile uygulamaları kapatmayı ihmal etmeyin.

Çağkan Sezgin avatarı
Yazarımız, yıllardan beri kendisini teknolojik sistemlere adamış ve Apple ürünleri konusunda usta bir kişidir. Bilgisayar programcısı olup teknoloji içerikli makaleler konusunda en popüler isimler arasında yer alır. Artık Dijitalportal.com için sizlere bilgi ieçrikleri sunar.