Google Play Ülke Değiştirme Nasıl Yapılır?

ülke değiştirme nasıl yapılır

Android işletim sistemine sahip bir akıllı telefon ya da tablet kullanıcısı iseniz yapabileceğiniz birçok işlemlemle telefonunuzu daha kullanışlı hale getirebilirsiniz. iOS işletim sistemine oranla android işletim sistemlerinde daha fazla uygulama yükleyebiliyorsunuz. Ancak bu uygulamalar ülkelere göre değişkenlik gösterebiliyor. Sebebi ise ülke kısıtlamasıdır. Elbette bunun için de mevcut çözümler bulunmaktadır. Örneğin Google Play’de ülke değiştirme işlemi ile istediğiniz uygulama ve oyunları yükleyebilirsiniz. Android işletim sistemi sayesinde kullanımı kolay olan bu cihazlarda işlem yaparken zorlanmayacaksınız. Tek yapmanız gereken dikkatle okumak ve işlemleri atlamadan adım adım gerçekleştirmek olacaktır.

Google Play Ülke Değiştirmenin Yolları

Farklı şekillerde Play Store ülke değiştirme yolları vardır. İlk olarak telefonunuzu rootlayarak yapabilirsiniz. Ancak root işleminden sonra cihazın garanti kullanımı iptal edilir. Ayrıca teknik olarak daha detaylı bir işlem olduğu için ilk kez yapanlar açısından zorlayıcı olabilir. O yüzden daha kolay yoldan uygulama yolları anlatılacak, bu şekilde cihazınız garanti kapsamında kalacaktır.

Adım Adım Play Store Ülke Değiştirme İşlemleri

 • İlk olarak android işletim sistemi ile çalışan cihazınıza bir VPN uygulaması yüklemelisiniz. Ancak bazı cihazlarda VPN uygulamaları internet hızınızı düşürebilir. Çoğunlukta ise internet hızı artmaktadır. Genelde tavsiye edilen uygulama Hola VPN dir.
 • Hola VPN uygulamasını indirdikten sonra cihazınızı yeniden çalıştırmalısınız.
 • Hola VPN’yi sorunsuz bir şekilde yüklemeyi başardıysanız uygulamayı çalıştırın.
 • Uygulama açıldıktan sonra UYGULAMALARIM bölümünü seçin ve yine UYGULAMALARIM butonuna basın.
 • Bu butona bastıktan sonra cihazınızın ekranında karşınıza yüklü tüm uygulamalarınız gelecektir. Beliren uygulamalar arasından, google play store uygulamasının yerini belirleyin.

play store ülke değiştirme

 • Google Play Store uygulaması yazan yerin karşısında mavi renkte Açık yazacaktır. Siz oraya dokunmadan uygulama isminin yani Google Play Store yazılı yere dokunun.
 • Yeni çıkacak olan ekranda hangi ülkeden bağlanmak istediğinizi seçebilmeniz için ‘’ Dan Tarama ‘’ yazan yazının hemen karşısındaki bayrağı seçeceksiniz.
 • Bu noktada tavsiyemiz indirmek istediğiniz uygulamanın erişimine izin verilen ülkeyi seçmenizdir. Genellikle uygulamalara rahat erişim için Amerika Birleşik Devletleri seçilmektedir.
 • Hola üzerinden ülke değiştirme işleminizi doğru şekilde değiştirdiyseniz cihazınızı kapatıp açın ya da yeniden başlatın.
 • Android işletim sistemi yüklü olan cihazınızı açtıktan sonraki ilk adımınızda kullanıcı bilgilerini değiştirmeniz gerekecek. Bunun için ilk olarak ; cihazınızın Ayarlar bölümünden Hesap ayarlarını seçin. Sonrasında “Hesap Ekle” bölümünü seçin. Ekranda belirecek olan hesap ekle seçeneklerinden Google uygulamasını seçmelisiniz. Böylece hesap ekleme işlemlerinizi takip ederek tamamlayabilirsiniz.
 • Hesap ekleme işleminizi başarı ile tamamladıysanız sıradaki adımınız Hola uygulamasına izin vermek olacak.
 • İndirmiş olduğunuz Hola uygulamasını tekrar açın ve UYGULAMALARIM bölümünden GOOGLE PLAY STORE yazan yeri belirleyin ve bu sefer yazının olduğu kısmı değil onun hemen karşısında mavi şekilde “AÇIK” yazan yere dokunun.
 • Bu bölüme bastığınızda cihazın ekranında izin Hola uygulaması için izin vermeniz istenecek. İlk olarak ‘’TİK’’ işaretini aktif hale getirip onaylamak için “TAMAM” yazan yere dokunun.
 • Bu işlemden sonra Google Play uygulamanıza geçiş yapın ve sol üst köşede üç çizgi halinde simgelenen menü seçeneğine dokunun ve mail adresinizin belireceği yeri seçin. Daha sonra yeni kullanıcı hesabınızı seçin ve çıkacak olan sözleşmeyi okuyup kabul edin.

Bundan sonraki adımlarınızda artık ülkemizde izin verilmeyen uygulamalara erişiminiz daha kolay olacaktır.

Hakan avatarı
Teknoloji sevdalısı, blockchain ve yapay zeka konularında meraklı, araştırmacı ve girişimci...