PUBG Mobil Grafik Ayarları Nasıl Yapılır?

PUBG Mobil
PUBG Mobil

Bugün siz değerli okuyucularımız ile birlikte en önemli seçeneklerden olan PUBG mobil grafik ayarları nasıl yapılır sorusuna yanıt vereceğiz. Kısa süre içerisinde dünyanın en popüler oyunlarından birisi olarak dikkat çekti. Oyun, beklenmedik bir hızla büyüdü ve dünya genelinde milyonlarca oyuncuya ulaşarak kısa süre içerisinde kalitesini kanıtladı.

PUBG mobile, adından ciddi anlamda söz ettirdi. Öyle ki bu oyundan maksimum verim alabilmek için yüksek grafiklerde oynamak yine çok çok önemli seçeneklerden birisi. Bizlerde elimizden geldiğince bu anlamda sizlere birkaç bilgi sunacağız. Bu oyunun grafik ayarları en az bilgisayar ortamındaki kadar ciddi farklılıklar yaratıyor.

PUBG Mobil Oyunu

Oyun uygulama marketlerinde yer alan bir oyun değil ne yazık ki arkadaşlar. Bu neden dolayısı ile oyunu APK olarak kurmanız gerekeceğini unutmayın. Oyun  içerisinde özellikle bilgisayar ortamındaki kadar sağlam seçenekler mevcut. Yani geliştirici şirket, hemen hemen tüm özellikleri bu anlamda oyuna dahil ederek farklı bir deneyimi bizlere sunabilmek için oldukça seçici hareket etmiş.

Tabi ki grafik ayarları ile alakalı olarak da sizlere hemen birkaç bilgi vereceğiz. Daha fazla merak ettikleriniz ile alakalı olarak yorum alanlarımızdan bizlere danışabilir ve fikir alabilirsiniz.

pubg-mobil-grafik-ayarlari

PUBG Mobil Oyunu Grafik Ayarları Nasıl Yapılır?

Oyunda üç ayrı grafik modu bulunmakta arkadaşlar. Yukarıda da görebileceğiniz üzere SMOOTH, düşük grafik kalitesi anlamına gelir. BALANCED, orta düzeyde grafik kalitesidir ve HD ise en yüksek grafik kalitesidir. Grafik seçenekleri arasında ki farkı net şekilde yukarıdaki resimden görebilirsiniz.

HD görüntü kalitesini alabilmek için telefonunuzda ya da tabletinizde harici sağlam bir GPU birimi olması idealdir. Adreno serisinde dahi muazzam verim almanızı sağlayan bir oyun olarak dikkat çekiyor. Hemen nasıl yapacağımıza geçelim.

A-) Öncelikle BURAYA TIKLAYARAK Android eş dosya yöneticisini indirmeniz gerekiyor.

B-) Sonrasında ise Android cihazınızda bir dosyaya erişmeniz gerekecek. Bu dosyaya erişebilmek için sırası ile Bellek > Android > Data > com.tencent.ig > Files > UE4Games > Shadow Tracker > Shadow-Tracker- >Saved > Config > Android > UserCustom.ini dosyasını bulun ve kopyalayarak ayrı bir bölgeye kayıt edin.

C-) Sonrasında BURAYA TIKLAYARAK yeni düzenleme yapılmış olan UserCustom.ini dosyasını indirin. Yukarıda yedekleme yaptığımız dosyanın yerine kaydedin.

D-) Sonrasında oyunu açarak GRAFİK kısmına giriş yaptığınız zaman istediğiniz gibi ayarlamaları yapabilme şansına erişeceksiniz.

Çağkan Sezgin avatarı
Yazarımız, yıllardan beri kendisini teknolojik sistemlere adamış ve Apple ürünleri konusunda usta bir kişidir. Bilgisayar programcısı olup teknoloji içerikli makaleler konusunda en popüler isimler arasında yer alır. Artık Dijitalportal.com için sizlere bilgi ieçrikleri sunar.