uTorrent Eşler Aranıyor Hatası ve Çözümü

uTorrent Eşler Aranıyor Hatası ve Çözümü
uTorrent Eşler Aranıyor Hatası ve Çözümü

İnsanların torrent dosya indirirken sıklıkla karşılaştıkları uTorrent eşler aranıyor hatası çözümü konusunda öneriler sunacağız. Bu hata, genellikle torrent sisteminin indirme sunucularının zaman içerisinde kapanması anlamına geliyor. Dolayısı ile sistem çok kısa süre içerisinde kendini yenileme gereksinimi duyar. Dolayısı ile sunucular yanıt vermiyor ise ciddi anlamda sıkıntı meydana geliyor.

uTorrent eşler bağlanıyor hatası genellikle dosya indirme işleminden hemen önce karşımıza çıkar ve bu hata nedeni ile indirme işlemi gerçekleştirilmez. Dolayısı ile bu sorunu ortadan kaldırmak için güncel tracker listesi kullanmak gerekir.

uTorrent Eşler Aranıyor Sorunu Neden Çıkar?

Torrent sistemi, sıkıştırılmış dosya sistemidir ve uzak sunucudan indirme yapmak için IP adreslerine ihtiyaç duyar. Bu IP adresleri, aslında oyun sunucusu adresleri gibi de düşünülebilir. Dolayısı ile bunu ön planda tutmak çok çok önemlidir.

uTorrent sisteminde eşler aranıyor hatası, genellikle IP adreslerinin düzgün bir şekilde yanıt vermemesinden dolayı meydana gelir ki bunun çözümü vardır. Tracker listesini güncelleyerek indirme sorunsalını ortadan kaldırabilme şansına sahip olabileceğinizi unutmayın. Sizlere bu anlamda resimli bir anlatım yapmak istedik. Sorunu aşağıdaki yöntemler ile anında çözeceksiniz.

uTorrent Eşlere Bağlanılıyor Sorunun Çözümü

İnsanlar bu uyarıyı birçok farklı şekilde görür. Kimisi uTorrent eşlere bağlanılıyor hatası, kimisi ise eşler aranıyor hatası olarak araştırır. Ancak iki sorun da aynı şeye işaret etmektedir ve tek bir çözüm yolu vardır. Tracket listesini güncellemek. Bu anlamda sizler için sitemizde uTorrent hızlandırma ayarları makalemizde birkaç örnek yayınlamıştık.

Yine aynı şekilde bir resimli anlatım yaparak elimizden geldiğince çözüm yolu sunacağız. Takıldığınız yerde yorum alanlarımızdan bizlere ulaşmanız yeterli olacaktır.

uTorrent Tracker Listesi Güncelleme

A-) Tracker listesinin değiştirilmesi için EŞLER ARANIYOR hatası verek indirme dosyasının üzerine sağ tıklayarak ÖZELLİKLER sekmesine tıklıyoruz.

B-) İZLEYİCİLER kısmının altında site adresleri göreceksiniz. BURAYA TIKLAYARAK güncel adresleri indirin.

C-) İndirdiğiniz not defteri içerisinde yer alan adreslerin tamamını İZLEYİCİLER kısmına yapıştırın.

D-) Yapıştırma işleminden sonra aşağıdaki gibi bir görüntü meydana gelecek. Sonrasında TAMAM sekmesine tıklayarak indirmeyi durdurun ve yeniden başlatın.

wM81W2

Bu işlemin hemen ardından eşlere bağlanılıyor hatası çözümü uygulanmış olarak indirme başlamalı. Eğer ki indirme başlamaz ise yorum alanlarımızdan bilgilendirirseniz daha sağlam bir tracker listesi derleyebiliriz. Dijital Portal ekibi sürekli sizler için çalışıyor. Her makalemiz altına yapacağınız yorumlar için en kısa süre içerisinde çözüm üreteceğiz.

Çağkan Sezgin avatarı
Yazarımız, yıllardan beri kendisini teknolojik sistemlere adamış ve Apple ürünleri konusunda usta bir kişidir. Bilgisayar programcısı olup teknoloji içerikli makaleler konusunda en popüler isimler arasında yer alır. Artık Dijitalportal.com için sizlere bilgi ieçrikleri sunar.