Emoji Nedir? Nasıl Kullanılır?

Emoji Nedir
Emoji Nedir

Akıllı telefonların olmazsa olmazlarından birisi olarak dikkat çeken emoji nedir, nasıl kullanılır sorusu üzerinde durmak istiyoruz. Emoji, bildiğimiz gibi akıllı telefonlar ile birlikte insanların hayatında çok daha ilgi çekici bir yere geldi. Ancak geçmişi MSN Messenger dönemine kadar dayanan grafik öğelerinden birisi olarak nitelendirilebilir sanırım.

Emoji paketleri günümüzde çok daha ilgi çekici hale geldi. İnsanlar Smiley adı ile de bunu ön planda tutuyorlar. Dolayısı ile dikkat çekici alternatiflerden bir diğer olarak da ön planda. Bizde elimizden geldiğince bilgileri sizlere sunacağız. Harf emojileri dahi günümüzde çokça kullanılan seçeneklerden birisidir. Şimdi sorularımıza geçelim.

Emoji Nedir?

Emoji, resim ve harf altyapısını kullanarak meydana getirdiğimiz bir grafiksel ifade biçimi olarak dikkat çeker.

Emoji kelimesi Japonca kökenli bir kelime olarak da adından söz ettiriyor.E (Resim) ve Moji (Harf) olarak belirlenmiştir. Kelime anlamı olarak da RESİM HARF olarak bilinir. Ancak kesinlikle SMİLEY ilebir alakası yoktur. İkisi altyapı sistemi olarak da farklılıklar içerir.

Emojiler mobil cihazlarda çokça kullanılmaya başlandı. MSN Messenger döneminde ise daha çok smiley kullandık. Emojiler, insanların kişisel tepkileri için çok çok önemli bir hale geldi diyebiliriz. Emoji tasarımları her geçen gün daha farklı şekillerde karşımıza çıkıyor ve bu neden dolayısı ile ön planda olan seçenekler arasındadır.

emoji

Emoji Nasıl Kullanılır?

Emoji, her türlü ruh halini anlatan yeni nesil modern ifade biçimlerinden birisi olarak dikkatleri çekiyor. Özellikle günümüzde Whatsapp ya da iMessage gibi sistemlerde bunlar dikkat çekici hale geldi. Bitmoji gibi uygulamalar ile de kavramımız çok daha ileri seviyelere götürüldü.

Her emojinin birden çok anlamı olabilir. Telefonlarınızda her yüz ifadesi o an sizlerin ifadelerini anlatabilir. Bunlardan bazıları;

  • Gülmekten Ağladım
  • Çok Mutlu Oldum
  • Nasıl Başardım
  • Soğuktan Dondum
  • Aman Allahım Bu Ne
  • Star Gibiyim Bebeğim
  • Yeni Yıl Kutluyoruz
  • Hıh

gibi birçok farklı emoji tasarımı kısa süre içerisinde dikkat çekti. Dolayısı ile bizde elimizden geldiğince sizleri bilgilendirmeye yönelik bu tarz içerikler üzerinde duruyoruz. Emoji kullanımlarınızda zaten grafikler üzerinden birçok detayı anlayabilme şansına sahip oluyorsunuz. Biz genel itibari ile sitemiz içerisinde elimizden geldiğince bilgilendiriyoruz.

Emojilerin Anlamları

Bu anlamda listemiz oldukça kabarık. Hangi emoji ne anlama gelir sorusuna yanıt olması amacı ile sizler için aşağıudaki görselleri paylaşma yoluna gittik. Umuyoruz ki bilgi sahibi olmanız adına yeteri kadar iyi bir bilgi makalesi olmuştur.

1 2

Çağkan Sezgin avatarı
Yazarımız, yıllardan beri kendisini teknolojik sistemlere adamış ve Apple ürünleri konusunda usta bir kişidir. Bilgisayar programcısı olup teknoloji içerikli makaleler konusunda en popüler isimler arasında yer alır. Artık Dijitalportal.com için sizlere bilgi ieçrikleri sunar.